Venüs Retrosu/Venüs Aslan Burcu Döngüsü

Hero Waiting for Leander by William Etty
Hero Waiting for Leander by William Etty

Aşk, ilişkiler, ortaklıklar, haz, değerler, güzellik, işbirliklerini temsil eden bir gezegen Venüs. Her ne kadar bu bahsettiğimiz temalarla ilişkilendirsekte, Venüs’ün temel prensibi alma-verme dengesi üzerine kuruludur. Söz temsili ortaklıklarda ne alıyoruz ne veriyoruz. İşte bu denklemin sonucuna göre Venüs’ün geri dönemlerinde bir tahlil süreci yaşarız. Bu tahlil konuları ve bazı haritalara göre de hakedişler olarak, yaklaşık 8 yılda bir benzerlik gösteren konularla hayatımıza taşınır.

Venüs her 584 günde bir geriler. Bu yılki gerileme 25 Temmuz 2015 saat 12:39’da Başak burcunun 0(sıfır) derecesinde başladı ve bu retro etki 6 Eylül’e değin sürecek. 25 Temmuz – 31 Temmuz arası Başak burcu 0(sıfır) derecede gerilerken 1 Ağustos itibariyle Aslan Burcu 29 derecesinden gerilemeye devam edecek. Taa ki 14 dereceye kadar gelinceye dek.

Takip edenler bilir, bir önceki Venüs Retrosu 21 Aralık 2013 – 31 Ocak 2014 tarihleri arasında Oğlak burcunda gerçekleşmişti. Bir sonraki Venüs retrosu ise 4 Mart 2017-15 Nisan 2017 tarihleri arasında Koç burcunda gerçekleşecek. Benim esas değinmek istediğim sadece retro süreci değil, Venüs Döngüsüne dikkat çekmek. Nedir bu Venüs Döngüsü dediğimiz?

Venüs döngüsü: gerileyen Venüs’le Güneş’in gökyüzünde her sekiz yılda bir aynı burçta kavuşum yapmasıdır. Döngü, Venüs’ün geri hareketinin ortalarında, Güneş’le yaptığı kavuşumla başlar. Her 584 günde bir, farklı burçlarda beş kez daha Güneş’le yeniden kavuşum yaptıktan sonra, ilk kavuşum noktasındaki burçta tekrar buluşmaları ile sona erer ki: bu hareket 8 yılda bir gerçekleşir.

İçinde bulunduğumuz döngü 15-16 Ağustos 2015’te Aslan burcunun 22 derecesindeki Venüs Güneş kavuşumuyla sonlanacak ve yeni bir döngü başlayacak. Döngünün başlangıcı ise 18 Ağustos 2007. Gerilere bir bakın o tarihte neler yaşadınız, hayatınızdaki tıkanmalar ya da çözülmeler neydi? Neyin yararını, neyin zararını gördünüz.

Gezegenler gerilerken ne olur bunu ufak bir mantık hesabıyla anlatmaya çalışayım. Gezegenler gerilerken hayatımıza etki ettiği alan konularında aksaklıklar, beklemeler devreye girer. Düz pozisyondayken verdiğimiz hatalı hükümler, gerileme zamanında aksaklık olarak ortaya çıkar.

Evimizin pencerelerini döşettiğimiz malın kalitesi, yağmur mevsimi başlangıcıyla belli olur. İşçilikteki bir hatayı yada kullanılan malzemenin kalitesini biz bu dönemde farkederiz. Eğer malzemenin kalitesinden, ergonomikliğinden ziyade, görüntüsü yada ucuzluğu gibi faktörlere odaklanarak seçim yapmışsak bunun sonuçlarını yağmur mevsiminde yaşarız. Bazılarımız yeniden bir sistem döşetmek zorunda kalırken, bazılarımız üretici firma hatası nedeniyle olduğundan daha az maliyetle bu işleri atlatabilirler. Bazılarımızsa doğru seçim yapmış olmanın hazzını yaşarız. Pencere neden sızdırıyor bunu gerçekten kavramak, bunda en az başkalarının payı kadar kendi payımızı farketmek ve yapılması gerekeni yapmak. İşte esas mesele bu.

Venüs gerilerken tepenize yıldırım düşmez korkmayın, sadece bazı şeyler sekteye uğrar ilerlemez, bazı şeylerse hayatınızdan çıkar. Bu dönem hayatınızdan çıkana razı olmanız gerek. Emin olun daha iyisi gelecektir. Yeni işlere başlamak içinse pek uygun dönemler değildir retro zamanları. Bu yeniden düzenleme dönemidir. Bu içe dönüş ve yeniden yapılandırma sürecidir. Bu nedenle retro zamanlarından korkmak yerine zamanı ve olanları onurlandırmanızı önerebilirim :) Hem size iyi gelir bu, hem de sürece :)))

Tabi tüm bu aksaklıklar sadece Doğum haritasındaki gezegeni düz pozisyonda olanlar için geçerli. Doğum anında Venüs’ü geri olanlar bu süreçte daha şanslı ve kudretli olurlar. Doğum haritasında Retro Venüs’ü olan, yine retro Venüs zamanlarında evliliğe giden bir ilişkiye başlayan danışanlarım çoktur.  Yine  Doğum haritasında Venüs’ü düz pozisyonda olup, Venüs retrosunda başlayan ilişkisi, başka bir Venüs retrosunda biten danışanlarımda mevcuttur.

Venüs’ü retro olanlar Düz olanların aksine sürecin kendilerine sunduklarından azami faydalansınlar lütfen.

Bu kadar teknik teferruat yeter zannımca. Gelelim bu retroda neye bakmamız lazıma.

Venüs Aslanda çok etkili değildir. Biş işin hazzından ya da sadeliğinden ziyade, lüks, para, güç, ihtişam, şatafatına odaklı, yüksek EGOya odaklı enerjiler barındırır. Tikkat!!! 1-3 Ağustos arası Regulus, 9-10 Ağustos arası Alphard Sabit Yıldızı ile kavuşacak. Regulus Sabit Yıldızı önemli yükselişleri, şanı şöhreti, gücü, zenginliği getirir fakat evrensel yasalar dahilinde. Evrensel etik ve ahlaki değerleri gözetmeksizin merdivenlerden çıkmaya çalışırsak, bir anda bir sonraki basamak, boşluğa ve düşüşe dönüşebilir.

” Ne söylediğimize değil, ne yaptığımıza bakarak hareket etmeliyiz” Mümkün mertebe sadelikten yana olmalıyız. Hayatın eğlencesi ile birlikte sorumlu birer birey olarak hareket etmeliyiz. Bunun için bazen kayıpları göze almalı, zehirli sarmaşıklarımıza tutunmayı bırakmalıyız. Ben bu anlamda 19 – 20 Ağusutos günlerini önemli görüyorum. Zihnimizin sınırlı algısından özgürleşebileceğimiz bir iki gün olacak.

– Venüs’ü düz pozisyonda olanlarımız bu süreçte, keskin başlangıç ya da bitiş kararı vermemeye gayret gösterelim.

– Kendi çıkarlarımız yerine uyum odaklı davranışlar geliştirelim.

– Kendi irademiz dışında gelişen kopuşlara, bitişlere direnmeyelim.

– Nasıl göründüğümüze kafayı takmayı bırakalım,

– Son sekiz senedir nelere ulaşabildiğimizi ve nelerden nasibimizi alamadığımıza bakalım

– Gerektiği yerde verdiğimiz hatalı hükümlerimizi, yanlış davranışlarımızı farkedelim.

– Dilimizden çıkanla, yaptıklarımız arasındaki farkı ki, bu bu dönemde daha belirgin ortaya çıkacaktır, farkedelim.

– 8 yıl önce neredeydik, şimdi neredeyiz ve en önemlisi o günden bu güne neyden memnuniyet duyduk buna bakalım.

Estetik amaçlı operasyonlar, lüks tüketim malları, dekorasyon gibi alanlarda sıkıntılar çıkabilir. Finansal kazançlarda kısıtlanmalar oluşabilir, beklenilen ödemenin yapılmaması gibi… Aşırı harcamalardan kaçınmanızı öneririm. Mümkün olduğunca SADE YAŞAMAK her alanda yarar getirebilir.

Sevgilerimle :)

“Venüs Retrosu/Venüs Aslan Burcu Döngüsü” üzerine bir düşünce

  1. Günlerdir venüs aslan burcu retrosu ile ilgili açıklayıcı yazılar arıyordum sayenizde tüm sorularımı barındıran bir şekilde yazmışsınız herşeyi.
    Genel olarak kendi yaşadıklarım ve etrafımda olup bitenlere baktığımda bana denk gelen çoğunlukla olumsuz enerjilerdi. İlişkilerde ben dahil olmak üzere bitişler, kopuşlar ya da yanlış anlaşılmalar, işte aksamalar anlaşmazlıklar çok fazla. Ben temmuzun bu yaz için iyi şeyler getirdiğini düşünmüyorum pek aynı şey ülkemiz için de geçerli. Yenilik, başlangıçlar ,yeniden doğuş adı altında incelediğimizde tabi kopukluklar yaşanması şu an için göze pek te hoş gelmiyor. Bu süreç umarım kısa süre de sonlanır zira hayattan soğutucu yanları çok fazla. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − five =