Videolar

14 Şubat Özel Yorumu

En temel ihtiyacımız sevgidir herhalde. Daha küçücük bir bebekken açığa çıkar sevgi ve şefkat ihtiyacımız. Her ne kadar yediğimiz yemek ya da ilk anlarda emdiğimiz süt gibi görünse de sevgidir bizi besleyen ve büyüten. Belki de bu nedenle acaba beni seviyor mu sorusuna bu kadar takıntılı bir şekilde cevap arayışımız. Sevgiyi hep dışarıda, kimi zaman alınmış pahalı bir hediye, kimi zaman özden verilmiş bir tane papatyada  arıyoruz

Pluto’nun Oğlak burcuna geçişi ile İçinde bulunduğumuz anın hazzını yaşamak yerine, dışarıya gösterme yönümüz fazlasıyla gelişti. Pahalı yemekler, lüks hediyeler, abartı sürprizler, her sevgililer gününün bir parçası oldu artık. Söz temsili baş başa yediğimiz bir yemeğin en romantik anında ”dur bir fotoğraf çekeyim de, sosyal medyaya yüklerim” halleri aldı başını gitti. Takdir edilmek, adından söz ettirmek, toplumdan onay almak daha önemli oldu artık. Hazzı unuttuk, dışarıdan nasıl göründüğüne önem verdik. Yani bir anlamda sevgimizin ölçüsünü kapitalizm belirler oldu.

14 Şubat Özel Yorumu yazısına devam et

Biz insanlar Büyük olmayı becerebiliriz – Carl Sagan

 

Bizler avcı ve toplayıcıydık. Keşif alanımız her yerdi. Sadece Dünya, okyanus ve gökyüzü ile sınırlıydık. Halen uzun yol bize sakince sesleniyor. Su ve karadan oluşan küçük dünyamız. Yüzlerce, binlerce, milyonlarca dünyanın sanki tımarhanesi. Kendi gezegenimizi, evimizi bile düzene sokamayan biz rekabet ve nefretle paramparça olduk. Bütün bunların üzerine uzaya açılmaya cüret edebilecek miyiz?

Biz insanlar Büyük olmayı becerebiliriz – Carl Sagan yazısına devam et

10 Mayıs 2013 Boğa Burcunda Halkalı Güneş Tutulması ve Yeni Ay

10 Mayıs 2013 cuma gecesi sabaha karşı 03:26 civarı Boğa burcunun 19 derecesinde bir güneş tutulması, takibinde Yeni Ay deneyimleyeceğiz. Güneş ve Ay tutulmaları normal Yeni Ay ve Dolunayların 10 katı fazlası enerjiler taşır hayatımıza ve etkisi 4 ila 6 ay arasında değişen bir değişim döngüsü başlar. Bırakılması gereken ne ise bıçak gibi kesip atılarak bırakılır ve yeni enerjilerin kabulüne göre değişim kolaylıklarla oluşur. Bu dönemdeki edinimler kalıcı nitelik taşır.

Geçen yıl Kasım ayında Akrep ve İkizler burcunde gerçekleşen tutulmalar bir çok Akrep ve İkizler burcunun hayatında yeni bir evre başlattı. Bitmesi gereken ilişkiler bitti, bir çoğu işten ayrıldı, çalışmayanlar iş buldu, evlenmeyi düşünenler pat diye ayrıldı, bazıları hayatında yeniden düzenlemeler yapmak adına daha önceden cesaret edemedikleri her ne varsa cesaret edip yapmak zorunda kaldı, bir kısmı ise hala direniyor. O zamandan bu zamana hayatında değişime direnenlerse artık direnemeyecek zannımca. Öngörülerim bu yönde :) 10 Mayıs 2013 Boğa Burcunda Halkalı Güneş Tutulması ve Yeni Ay yazısına devam et