Merkür İkizler Burcunda

Merkür burç yöneticiliği ve üçlü yöneticiliğe sahip olduğu İkizler burcuna geçti. 4 Haziran 2019’a kadar da burada kalacak.

Pluto – Güney Ay Düğümü kavuşumu, sonrasında Satürn – Güney Ay Düğümü kavuşumu, ardından Akrep burcunda etkisi çok baskın bir dolunay yaşadık. Şüphesiz birçoğunuz kendi hayatında bu konfigürasyonların taşıdığı enerjilerle mücadele etmek durumunda kaldı, bazılarınız da epey zorlandı.  21 Mayıs, Merkür İkizler burcu geçişi itibariyle bireysel anlamda nispeten daha rahat bir 15 gün yaşayacağız.

Merkür İkizler geçişi var olan durumları kendi kendine çözen bir etki taşımayacak elbette. Ancak konu ve kavramlara bakışımızı, idrakimizi bir parça arttırarak neden sonuç ilişkisini anlamada kolaylık sağlayacak. Gezegenlerin çoğu toprak ve su gruplarında toplanmış durumda.  Hava grubundaki eksiği Merkür ziyadesiyle karşılayacak ve önümüzdeki 15 gün içerisinde aklımız daha keskin, algımız daha açık ve çözüm üretebilmede rahat olacağız. Bu da rahatlamak anlamına gelebilir.

Merkür İkizler burcuna geçtiğinde sezgiler yerine mantıkçı yaklaşımla, kritik ederek düşünürüz. Bu düşünme şekli, neden sonuç ilişkisini kurmada kolaylık sağlar. Bir durumu değerlendirirken, geçmiş deneyimler, duygular ya da eğilimler işe karışır. Böyle zamanlarda olan bir olayı, kendi gerçekliği içerisinde değil de algılamak istediğimiz şekilde görmeye daha yatkın oluruz. Buna dayanarak alacağımız bir karar başka kararlar getireceğinden domino etkisi gibi, bir şey başka bir şeye sebebiyet verir ve bir silsile döngüsü başlar.

İkizler burcu seyri bu anlamda oldukça yararlı bir geçiş olacak. Mantığınızı kriter alarak uğraştığınız konuları tekrar değerlendirin. Bilgi eksiğiniz varsa bilgiye ulaşmada daha olumlu günler olabilir. Araştırın, soruşturun, danışın. Yeni fikirlere ulaşmada ve yeni fikre adapte olmada da Merkür’ün desteği çok etkili olacak.

Süreç içinde Mayıs ayının son iki günü Neptün ve Jüpiter açıları gerilimli olacak.  29 – 30 Mayıs günleri dikkatli olmamız gereken günler olarak göze çarpıyor. Bir şeylerin önem ve anlamını abartabilir, bilgiyi çarpıtabilir bunun sonucunda hatalı değerlendirmelerde bulunabiliriz. Ayartılmaya açık kapıların çalıştığı günler olduğundan bu iki güne dikkat. Aklınızı, mantığınızı, muhakeme gücünüzü rehber alarak ilerleyin derim.

Seyir süresinde var olan konularla ilgili olarak; nerede hata yaptığımız, karşılaştığımız sonuçlara nasıl ortam hazırladığımız konusunda çözümler üretmeye neden olacak sıçrayışlar taşınabilir hayatımıza. Dinlediğimiz müzikteki bir söz, yoldan geçerken refüjde gördüğümüz bir çiçek, afaki şahit olduğumuz bir diyalog, en sevdiklerimizden aldığımız acı veren bir yanıt eşliğinde gelebilir bu sıçrama. Şimdi esas olan, bulduğumuz şeye ilk elden tepki vermek değil, anlayarak, bilinçli bir şekilde tepki vermektir.

Algımız daha açık! Hemen harekete geçin, plan program yapın demiyorum, ancak anlamak için iyi bir zaman. Tepki vermeden önce, tespit edin, hazmedin, nasıl olsa evren gerisini bir yola koymak için fırsat verecektir.

Esen kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + fourteen =