Merkür Aslan Burcunda(5-20 Ağustos 2020)

Uzun süren Retro hareketinin ardından Ağustos ayında epey hızlanacak Merkür. Gerilediği Yengeç burcundan ileri harekete dönerek, Aslan ve Başak burçlarını taramaya devam edecek. 5 Ağustos itibariyle Aslan burcundaki yolculuğuna başladı. Bu süreç 20 Ağustos’a değin dürecek. Süreç içinde düğümler ve Mars’la olumlu etkileşim içine girecek fakat Oğlak burcundaki Stelyumla yapacağı 135° ve 150° lik açılar biraz itina istiyor gibi.

Öte taraftan KAD yöneticisi olan Merkür, Aslan burcundan KAD ile olumlu açı kursa da GAD Yay’a yapacağı 120° lik açı olumlu olmasına rağmen olumsuzluk da verebilir. Sabit fikir, kendi düşüncelerine bağımlılık, bütünsel düşünememe, önyargı ve bir parça da fanatik düşüncelere eğilimli yapabilir. Zira Merkür Aslan burcunun tam zıttı olan Kova burcunun yücelim yöneticisidir. Akabinde 11 Ağustos’a kadar Merkür Satürn yönetimindeki takımyıldız alanında dolaşacağından bir parça dikkatli hareket etme gerekliliğini gündeme getiriyor.

Mars Koç burcunda ve Merkür’le olumlu açılar yapmakta. Mars’la desteklenen Merkür özellikle fikirsel değişimler konusunda oldukça olumlu çalışır. Geçmişten gelen sabit fikirleriniz ya da daha önce yaşamış olduğunuz deneyimlerden kaynaklı önyargılara/şartlanmalara sahipseniz, önümüzde enerjisi çok yüksek bir 15 gün olduğunu belirtmek isterim. Merkür Aslan’da şartlanmalarla doğrudan ilişkilidir.

Şartlanma nedir?

-Daha önce edinilmiş bir deneyimin sonucunda edindiğimiz fikirdir. Bu doğru bir fikir de olabilir, yanlış bir fikirde…

Bilinçaltımızdaki bir şartlanmayı çözmek içinde evvela o şartlanmayı yaratan olay ve deneyime geri giderek (yani hatırlayarak) tekrar değerlendirme yapmak ve yerine olması gereken doğru düşünceyi yerleştirmemiz gerekmektedir. Bu konuya bu kadar önem vermemin sebebi Kuzey Ay Düğümünün İkizler burcunda olması ve Merkür’ün çok kadersel geçişlere aracılık edecek olmasındandır.  Aslan burcundaki Merkür ve diğer konfigürasyonlar geçmişten gelen şartlanmaları yenme konusunda oldukça olumlu enerjiler taşıyor. Ancak bu bir sihirli değnek aracılığıyla değil, bilinçli çaba ile olacaktır.

Bireysel haritalarınızda Merkür özellikle Terazi, Oğlak, Boğa, Yay  ve Aslan burçlarındaysa bu enerjiden faydalanması gereken grupta olabilirsiniz. Merkür Aslan burcunda kişinin kendiyle, kendi zihniyle temasta olmasını sağlar. Ancak her gezegenin gölge taraflarıda bulunduğu burçta birlikte çalışır. Söz temsili, kendinin farkında olup her şeyi ve herkesi o merkeze uydurmaya çalışmak da bir gölgedir; kendi merkezinin yada ihtiyaçlarının farkında olmamak da.

İlişkilerdeki zihinsel anlaşmazlıklar ve uyumsuzluklarla ilgili çözücü bir süreç var önümüzde. Bakmanız gerekense sizin gölgenizin hangisi olduğudur.

Yuttuğunuz şeyleri dile getirmek için bir fırsat da taşıyabilir; sabit düşüncelerinizi aşıp başkalarına kulak verecek esnekliği göstermek anlamında da. Her durumda etkileşim içerisinde bulunduğunuz kişilerle zihinsel anlaşmazlıkları çözebilecek durumda olabileceksiniz.

Bu noktada inatçılığa, iddiacılığa, ”benim düşüncem en doğru olandır. Hherkes onu benimsemeli” tarzındaki düşüncelere de dikkat etmelisiniz. Zira Merkür burada bir parça kibir vermesiyle ünlüdür.

Kendimizle temasta olmak, zihnimizin, ruhumuzun ihtiyaçlarının farkında olmak elbette oldukça güzeldir. Gel gelelim tekamül dediğimiz bir şey varsa ve her bireyin tekamülü ve o tekamül yolunda geçeceği aşamalar farklıysa -‘’ benim düşüncem doğrudur’’ diyemeyiz. Düşüncemiz gerçekten doğru olabilir ama o bizim tekamül yolumuzun bir parçası olabilir. İşte Merkür Aslanda, kişinin kendisiyle zihinsel olarak temas kurmasını, kendinin farkına varmasını sağlar. Sağlıklı bir Merkür Aslan semboliği bu şekilde işler. Sağlıksız olanı ise kendi düşüncelerine aşırı bağımlı olma ve o düşüncenin dışında kalan her şeyi reddetme eğilimidir.

Bu anlamda Uranüsyen insanlarla, Plutonik insanlar arasındaki gerilimleri de ortaya çıkaracak bu süreç. Kendimizin farkına varırken diğer taraftan da hayat ortaklarımıza kulak vermek durumunda kalacağız arkadaşlar.

Olumlu olarak:

duygu ile düşünceler arasında köprü kurulması daha kolay olacağından, ihtiyaçlarınızı anlayıp bunu ifade etme konusunda destek verirken; diğer yandan da katı fikirlerimizi esnetme konusunda uygun enerjiler taşıyacak. Bu tip kararları alma, uygulama ve devam ettirmede Koç, Aslan, İkizler ve Yay sembolikleri destekleyici çalışıyor.

Diğer yandan bu seyir bireysel haritası uygun olan birçok kişiye çeşitli ortaklıklar taşıyacak. Bunların kadersel olma ihtimali de kuvvetli. Önemli yapılar, ortaklıklar, birleşmelerin ilk ayağının atılacağı bir süreç var önümüzde. Eğer Merkür Aslan semboliklerini doğru çalıştırırsak, kurulan yapıların sağlam temeller üzerine inşaa edilmesini sağlayabiliriz. Ateş ve Hava grubu burçları bu konuda bir parça daha avantajlılar.

Merkür Aslan esas olarak ne diyordu: kendini bil!

Esen Kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 3 =