Güneş Jüpiter/Ay Sirius Kavuşumu

Biraz nefes almak ister misiniz? Aslında bugün akşam saatlerinden itibaren geçerli olacak ve yaklaşık üç günü kapsayacak olan çok özel bir görünüm var. Evet Güneş Jüpiter’le kavuşurken Ay da Sirius sabit yıldızıyla kavuşacak. Tam kavuşum 26 Kasım Pazartesi yani Ay gününde saat 09:30 civarı gerçekleşecek. Bol retroya tanıklık ettiğimiz şu dönemde, nadir olumlu günlerden birkaç gün var önümüzde.

Hani bazı zamanlarda aklınızdan bir şeyler geçiriverirsiniz ve bir bakmışsınız bir saat sonra gerçekleşmiş. Şaşırır ve ”keşke daha iyi bir şey isteseymişim” dersiniz, bildiniz mi? Eskiler ”hacet kapın açıkmış” derler böyle zamanlara. İşte 25 26 27 hatta 28 Kasım’ı da buna dahil edebileceğimiz özel zamanlardan geçeceğiz. En etkili gün, kavuşumların gerçekleştiği gün olan 26 Kasım.

Çözüm oluşturamadığınız sorunlarınız mı var?

Yaşadıklarınız arasında neden sonuç ilişkisi kurmakta zorlanıyor musunuz?

Sıkılıp, bunaldınız mı?

Bir şeyler ilerlemek yerine daha çok mu tıkanıyor?

Bu günler uğraştığınız konulara etkili çözümler getirmenizi sağlayabilir. Dua, meditasyon, bilgi tazeleme, kendini tanıma, kendini yenileme, kendine ve insanlara yardımcı olma açısından oldukça verimli bir gün.

Dilek dileyin, niyet edin, bir şeye başlayın, insanlara/doğaya/  hayvanlara dokunun, ama bu günleri boş geçmeyin.

Dilekleriniz ulaşabileceğiniz dilek olsun tabi. Yani niyetleriniz bile gerçekleşebilme potansiyeli olanlardan olsun misal.

Hepimiz bir şeyler istiyoruz hayattan. Kimi ev ister, kimi araba, kimi başarılı olmak, kimi çok sevilmek, kimi sağlıklı olmak, liste böyle uzar gider. İsteklerimize ulaşıp ulaşmadığımızı, genelde ona ulaşmak için gidilmesi gereken yollardan gidip gitmediğimiz belirler. Bu kez  istediğiniz şeye ulaşmak için hangi yoldan gitmeniz gerektiği ile ilgili bilgelik ve idrak için de niyet edin mesela. Göremediğinizi görmeye, algılayamadıklarınızı algılamaya niyet edin.

Bedelini ödeyemeyeceğiniz, kaldıramayacağınız ya da altından kalkamayacağınız şeyler istemeyin Evrenden. Her şey karşılıklı çalışır. Bir şey istersiniz ve istediğiniz şeyin getirdiği sorumlulukları sürdürebilecek salahiyete sahip değilsinizdir; sonuç keyif yerine ızdıraba dönüşebilir, buna dikkat edin mesela. Güneş/Jüpiter – Mars karesi bu eğilimi arttırıyor. Bencilce istekler ile üstesinden gelemeyeceğimiz istekler konusunda bir parça aşırılık veriyor. Ancak Satürn Mars’ı dengeleyici vazifede. ”Gerçekçi ol, olabilirliği olana yönel” mesajı veriyor hasılı.

Sadece kendiniz için değil insanlık için, doğa için, yaşamın içinde en az bizim kadar yaşamaya hakkı olan tüm canlılar için bir şeyler dileyin, bir şeyler yapın, başlatın mesela. Birinin hayatına dokunun.

Bazı kişilere çok olumlu başlangıçlar, fırsatlar taşıyabilir bu görünüm. Özellikle natal haritasında kavuşumun gerçekleştiği derecelerde kişisel gezegeni ya da farklı kombinasyonları olanlar ağırlıklı olarak daha şanslı olabilirler.

Sadece somut şeyler için değil, arınmak için, dengelenmek ve yenilenmek için de altın değerinde fırsattır bu zamanlar. Kendinizi tanıyın, kendinizi anlamaya çalışın. Yanlış bilgilerinizi, temelsiz inançlarınızı fark etmeye çalışmak adına girişim yapın. Geçerliğini yitirmiş olanın yerine yenisini koymak için bu günlerden faydalanın.

Her kimin daha farkındalıklı bir yaşam için neye ihtiyacı varsa Evren onu versin diye niyet ediyorum ben de :) Esen kalın

Sevgilerimle

“Güneş Jüpiter/Ay Sirius Kavuşumu” üzerine 2 düşünce

 1. Hatice hanim merhaba. Size bu forumda yazilarinizla ilgili ara ara soruyorum siz de üşenmeyip cevaplıyorsunuz çok teşekkür ederim.. 😊
  Benim Jüpiter’im 10 derece yayda 6.evde.
  Uranüsümde 8 derece yay 5.ev
  Güneşim de koç…
  Bu etki derece olarak benim jupiterimle uyumlu diye yorumladım ¿¿¿ Ve yarın sabah sağlık hamilelik (aslında tüp bebek) konusunda bir başlangıç yapacağım inşallah. Doğru zamanlama sanki :)))) Çok uzun zamandır uğraşıyorum. Haritanın tamamı önemli tabi ama olumlu hisler içindeyim bu kez..Teşekkürler. İyi çalışmalar.

  1. Rica ederim :) Olur mu olur. En hayırlı şekilde OLsun diyelim. İyi bir zaman olabilir sizin için. Sonucu bizimle paylaşın lütfen. Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 + eighteen =