Ekim 2013 Transit Etkileri

2014 yılının son üçten geri sayım ayına girdik. Gökyüzü bu ay yine karışık müjde :)))) 5 Ekim’de Terazi burcunda oluşacak Yeni Ay gergin! Sonrasında 19 Ekim civarı Koç/Terazi Aksında oluşacak Dolunay derseniz ona keza :) Gökyüzü ile vals yapmaya şimdiden hazırlanın bence.

Terazi/Koç aksları Sen/Ben bilincini ifade eder. Gerek ikili ilişkilerimizde, gerek toplumsal ilişkilerimizdeki benlik odaklı sorunları epey görünür kılar her sene bu zamanlar. Bu ayda hem gergin bir Yeni Ay, hem de gergin bir Dolunay gerçekleşeceğini hesabedersek, yaşanması olası olan her türlü olumlu ya da olumsuz olayın ana noktasının senlik benliği ortadan kaldırma ya da dengeleme odaklı olacağını söyleyebilirim. Venüs ve Merkür’ün bulunmaktan pek bi rahatsız olduğu Akrep burcundaki transitlerinin dikkat çekmeye çalıştığı nokta ise hırs, tutku ve arzuların ve gizliliklerin, olabilecekleri daha çok rayından çıkartmaktan başka bir işe yarayamayacağıdır.  7 Ekim’de Venüs’ün daha rahat ettiği Yay burcuna geçmesiyle birlikte, dişil enerjilerde daha bir dengelenme olacaktır. Ancak Ay boyunca zaman zaman oluşacak Venüs Mars karesi tutku, takıntılı tavırlar ve güç mücadelelerinin bu sen ben dengesini baltalamak için negatif enerjiler  taşıyan davranışlara uygun ortamları hazırlamakta pekte gecikmeyeceğinin altını iki defa çizmek isterim.

21 Ekim’de Merkür Akrep burcuna girdiğinde tekrar bir dur düşün dönemi başlayacak ki bu retro zamanı öteden beri çözümlenememiş iletişim tabanlı konular için üzerinde tekrar uyarlama yapılabilecek bir zaman dilimi olabilecektir. Zira bu zamanlarda çözümlenmeyen şeyler 3 Kasım tutulması ile birlikte bıçak gibi kesilir.

Ay biraz gergin, hatta patlamaya hazır volkan misali, ancak korkmaya, endişelenmeye hiç mahal yok. Olması gereken neyse o olacak nasılsa!

Ayın önemli gezegen hareketleri aşağıdadır. Öperim hepinizi, sevgilerimle…

5 Ekim 2013 Terazi Burcunda Yeni Ay (Kızıl Yeni Ay)

7 Ekim 2013 Venüs Yay Burcu geçişi

15 Ekim 2013 Mars Başak Burcu geçişi

19 Ekim 2013 Koç/Terazi Aksında Dolunay ve GÖLGELİ AY TUTULMASI

21 Ekim 2013 Merkür Akrep Burcu Geri Hareket Başlangıcı

23 Ekim 2013 Güneş Akrep Burcu geçişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 15 =