Aslan/Yengeç Burcunda Merkür Retro

Gerileyenler kervanına 7 Temmuz itibariyle Merkür de katıldı. Gerileme süreci 7 Temmuz – 1 Ağustos arasını kapsıyor. 4°Aslan burcu üzerinde durağanlaşarak geri hareket başlayacak ve Ağustos’un başında 23°Yengeç burcu üzerinde tekrar durağanlaşarak düz hareketine devam edecek. Burç değişimi, hayatımızın ilgili evlerini kapsayan konularla ilgili bir geri çekilme ve kendi muhasebesini yapma zamanlarına işaret etmekte. 17 Temmuz tutulması da tıpkı geçen yılki tutulumlar gibi, retro Merkür eşliğinde gerçekleşecek.

Diğer konu Uranüs Boğa seyri ve retro Merkür’ün gergin etkileşim kurması. Her ne kadar tam açı almasalar da birbirlerinin bakış açısında olmaları, iletişimde yanlış anlama ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Elektrik kaynaklı arızalar kullandığımız cihazları etkileyebilir, eski tesisatlarda bu risk daha da artabilir. Prizlere aşırı yükleme yapılmamalı, ite kaka çalıştırılan makine aletlere çok güvenilmemeli.

Merkür geriler, eski defterler açılır. Sanki zamanı eskiye doğru yönlendiren bir kapı açılır önümüzde. Adım adım geçeriz o kapıdan. Hatıralar, tamamlanması gecikmiş yaşanmışlıklar, eski arkadaşlıklar,geçmişte kalmış konularla ilgili hadise ve tesadüfler bolca tekrar eder hayat sahnemizde. Eski sevgiliyle bir karşılaşma, eski bir tanıdıkla tekrar iletişim kurma ya da geçmişe ait anıların canlandığı bir süreç içinden geçiyoruz şu sıralar.

Zamanı geriye doğru yönlendirmesinden dolayı çok önemli yeni kararların ertelenme zamanlarındayız. Öyle ya da böyle bir şekilde karar almak durumundaysanız da iyi düşünmeli, bilgi toplamalı ve emin olduktan sonra verilmelidir o karar. Tabi tüm bu anlattıklarım Merkür’ü haritasında düz pozisyonda olanlar için geçerli.

Gerilemenin bir etkisi de geçmişte verdiğimiz hatalı hükümlerin tekrar gündeme gelmesine neden olan durumlar yaşamamızdır.  Özellikle geçmiş sahneler, bağlantımızın çoktan kopmuş olduğu insanlar ile ilgili konular hortlar. Bu anlamda geçmişle ilgili yargı ve hükümlerimizi tekrar gözden geçirmekte fayda görüyorum. Aslında ertelediklerimizle ilgili tamamlanma yapmamız gereken zamanlardır Merkür gerileme zamanları. Evveliyatı olan konularla ilgili karara varabilirsiniz bunda bir sakınca yok. Ancak gerileme esnasında yapılacak yeni başlangıçlar konusunda dikkatli olmalısınız.

Bununla birlikte yoğun iletişim problemlerinin yaşandığı bir dönem olarak değerlendirdiğimizden, çok önemli anlaşma ve özellikle imza gerektiren işlerde de sorunlar çıkma olasılığını da dikkate alırsak, karar, anlaşma ve imzalarımızı Merkür düzelene kadar ertelememizde oldukça fayda görüyorum.

Merkür iletişimi yönettiğinden özellikle teknolojik aletler ve makinalarda sıklıkla sorun çıkması muhtemeldir. Bu nedenle haritasında Merkür‘ü düz pozisyonda olanların, transit Merkür retrodayken teknolojik alet, örneğin yeni bir telefon almamaları oldukça yararlarına olacaktır.

Haritasında Merkür’ü gerileyenler için şahane bir dönemin başlangıcı diyebiliriz içinde bulunduğumuz süreci. Ancak Merkür’ü düz olanların yukarıdaki hususlara önem vermeleri hayatı kolaylaştırmaları hususunda oldukça önemli bir destek olabilir. Merkür’ü haritasında gerileyenler, yeni bir işe, girişime başlayabilir ve önemli kararlar alabilirler. İletişim araçlarıyla ilgili alışverişleri rahatlıkla yapabilirler.

Evet arkadaşlar, gerileme Aslan burcunda başlayıp Yengeç burcunda bitiyor. Kendi değerine odaklanarak, önemini abartmak ile değerinin/kendiliğinin farkında olmamakla ilgili konu ve kavramlar retro süresinde hayat sahnemize taşınacak. Bir aileye, düzenlere sahip olmak ve o sistem içinde, o yapı ile birlikte kendiliğimizi kaybetmeden yaşamaktır aslolan. Merkür gerilemesi bu anlamda çoğumuza fırsatlar sunacak. Hep bildiğimiz, yapmak durumunda olduğumuz ama bir türlü cesaret bulamadığımız, ertelediğimiz kararlarla ilgili başlangıçları da bu sayede yapabileceğiz.

Jüpiter de retro malumunuz. Jüpiter Yay’da kalp ile zihni anlaştırmayla yakından ilgilidir. Ne sadece kalpten gelen yeterlidir, ne de sadece akıldan gelen yeterlidir. Burada amaç her iki kavramı bütünleştirmekle ilgilidir. Mantığını inancınla desteklemen gerekir keza. Bunun için de inandığın değerlerin bir temeli olmalıdır. Retro Jüpiter kalp ile zihin arasında denge kurma konusunda, geçmişten gelen konuları düzenleme fırsatı sunarken, retro Merkür’de düzenlediğimiz konulara adapte olma ve harekete geçirme desteği veriyor. Boş lakırdı zamanı değil, iş zamanı. İstediğimiz kadar ben biliyorum edalarında salınalım; ağzımızdan çıkanla, yaptıklarımız örtüşmüyorsa, ne kadar konuşursan konuş nafile. Ne demişler ”ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz”

En iyisi kendimizi dengelemek için iç gözleme biraz ağırlık vermek olabilir. Eğer süreci daha rahat geçirmek istiyorsanız etik kuralları kriter alarak hareket etmeye gayret gösterin. Varsa bir eksik: bunu tamamlamak için hareket edin. Bir yanlış mı yapmışsınız farkında olmadan: şimdi doğrusunu yapmaya gayret gösterin. Olmuyor mu bir şeyler: oldurmaya çalışmayı bırakın, akışa izin verin. Her ne yapıyorsanız etik kurallar doğrultusunda yapın. 

Esen kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 11 =