9 Mart 2016 Balık Burcunda Tam Güneş Tutulması

Yılın ilk tutulması 8 Mart Salı gecesini, 9 Mart çarşamba gününe bağlayan gece, sabaha karşı 03:58’de gerçekleşecek. Neptünyen ve Jüpiteryen bir tutulmayla karşı karşıyayız dostlar, açılarsa oldukça gerilimli. Ülkemizden izlenemeyecek olan söz konusu Tam Güneş tutulması daha çok Güney Asya ile Pasifik civarından gözlemlenebilecek.

Çocukluğumda, Anneannem Tutulma gerçekleşeceği sıra ”acaba başımıza ne felaket gelecek?” derdi. Hep negatif, hep sıkıntılı şeyler beklerdi. Bir tane olumlu bir şey duymamıştım ağzından.Çünkü denemiş, fark etmiş ve tutulmaların hep olumsuz şeyler getirdiğine şahit olmuş. Bu kimi kez kuraklık, kimi kez deprem, bazen sel, bazen salgın hastalık, kıtlık şeklinde oluşmuş.

Geçmiş zamanlarda tutulmadan bir önceki hasat mevsminde mahsul oldukça bereketliymiş, nasılsa seneye de aynı verimi alırız diye hasılatı yeni bir araziye yatırmışlar anneannemler. E biraz da borçlanmışlar. Çok küçüktüm o vakitler lakin aklımda kalmış bunlar :) Daha çok arazi, daha çok mahsul diye düşünmüşler. Uzatmayayım sonraki hasat zamanına kadar geçirdikleri 4 tutulma bir önceki hasadın dörtte birini bile vermemiş. Başka bir tutulmada çok şiddetli deprem olduğundan dem vurduğu da olmuştur geçmişte. Şimdi neden bunlarla yazıma başladığımı birazdan anlayacaksınız.

Tutulma çok güçlü ve açıların kombinasyonuna baktığımda, büyük doğal afetler, şiddetli fırtına, sel, tsunami gibi faktörlerin tutulma sürecinde tetiklendiğinin işaretleri var. Hatta tutulma notlarımı siteye geçerken gerçekleşen Endonezya depremi, bu konuya fazla değinmem gerektiği hissi yarattı bende. Notlarım arasındaki ülkeler arasında Endonezya da var. Hatta yanına not almışım: Endonezya deprem+tsunami. Bunu buraya yazmaktaki amacım: ” Bakın söylemiştim ya da bilmiştim!” demek değil. 17 yıldır gönül verdiğim Astroloji ilminin hayatın her sahnesinde yolumuzu nasıl aydınlattığının altını çizmek. Deprem bu: olacak! Bunu değiştirmek değil amaç! Ama olacak olanın, zaman konusunda bilgisini alabilirsek, oluşabilecek hasar, zarar ve ziyanı da en aza indirgemiş oluruz. Yani önce tedbir, sonra tevekkül. 1999’da aynı acıları ülkemizde yaşamadık mı? Olacağı engelleyebildik mi? Hayır! Yarın yine aynı sahnelerin hayatımızda taşınmayacağının garantisi yok. Bu nedenle hepimiz, alabildiğimiz önlemi şimdiden almaya başlarsak, sonucu değiştirebiliriz.

Endonezya başta olmak üzere, Filipinler, Hindistan’ın Nepal’e yakın kısımları, Nepal, Pakistan, İran ve Cezayir hattında yer kabuğu hareketliliğinin artması söz konusu. Ada – yarımada ülkelerinin çoğunda deprem takibinde tsunami riski var. Bunların tekrarlayan doğal afetler olma riski çok yüksek görünüyor. Öncü ve artçıların, büyük depremlere yakın değerlerde olması söz konusu olabilir

Bununla birlikte Güney Amerika’nın Kuzey Batı kesimleri ile Kuzey Amerika’nın Güney Batısı arasında kalan kısmındaki ülkelerde yer kabuğu hareketliliği söz konusu. Lakin buradakiler çok şiddetli değil, daha ziyade gök olaylarını etkileyecek doğa olaylarına ilişkin işaretler var. Tayfun, çok güçlü hortumlar ya da sel gibi.(Dipnot:Amerika Birleşik Devletleri genelinde gök olayları.)

Yaratan herkesin yardımcısı olsun :( Ve doğal afet yaşayanların en az zararla atlatmalarına yardımcı olsun.

Ülkemize baktığımızda güney doğu hattında orta şiddetli ufak depremler olabilir. Devede kulak dediğimiz türden. O yüzden endişelenmeyin canlarım. Ama her an gelecekmiş gibi tedbirli olalım olmaz mı? Ani sıcaklık artışı ve sağanak yağmurlarda artış gözlemleyebilirsiniz. Sabah evden çıkarken şemsiyenizi aldığınızdan, yağmurluğunuzu giydiğinizden emin olun lütfen, havanın sıcaklığına aldanmayın, hasta olmayın e mi :)

Dünya genelinde  tetiklenebilecek alanlar

 • Deniz kazaları
 • Salgın hastalıklarda artış
 • Hastane olayları (su baskınları ya da ufak çaplı yangınlar)
 • Depremler
 • Hava olayları
 • Önemli, tanınmış kişilere ait skandallar
 • Devlet adamlarından bazılarının ölümü ya da iktidardan düşüşü
 • Ülkeler arası ilişkiler, anlaşma ve ortaklıklarda bozulmalar
 • Finansal piyasalardaki değişim-dengesizlik
 • Savaş, nefret, esaret temalı olaylar
 • İhanetlerle ilgili haberler

Oluşabilecek tüm doğa olayları ve sonuçlarını tutulma gerçekleştirmiyor arkadaşlar. Nedeni tutulmalar değil biziz ve birde doğanın dengesi. Tutulma sadece var olanı açığa çıkarır.

farkında olmadığımız

-farkında olup ertelediğimiz

-ısrarla görmek istemediğimiz şeyler, hemen çözülmek için toplanmış halde soframıza gelir tutulma etkisiyle. Ertelediğiniz şeyler varsa hayatınızda, tutulma etkisiyle gündeminizi epey meşgul edebilir ve siz 1 senede ertelediğiniz bir şeyi 10 gün içinde yapmak ve sonuçlandırmak zorunda kalabilirsiniz mesela. Bir hastalığınız varsa hastaneye gidin, tedavinizi devam ettirin. Eşinizle bir probleminiz varsa hiç vakit kaybetmeden oturup konuşun.Kararsızlıklarınız varsa, konuyla ilgili daha çok bilgi toplayın. Evinizde tesisat kaçağı varsa, bir usta çağırıp gösterin. Aracınız teklemeye başladıysa servise götürün. Ve tüm bunları yapmak için engel gördüğünüz bahanelerinizi ortadan kaldırın.

Tutulma Neptünyen ve Jüpiteryen. Algımız puslu, abartmaya, kurban/kurtarıcı düzleminden hayata bakmaya meyilliyiz. Hazır olmadığımız şeylerle yüzleşince, konuyu amacı dışına çıkarmamaya, hezeyanlara gark olmamaya ve büyütmemeye dikkat etmeliyiz. Egomuz sorun olabilir. Nisan sonuna kadar egomuzun kontrolünde olabileceğimizi hatırlatmak isterim. Dolayısıyla, ne istediğimiz, neye ihtiyacımız olduğunun net farkında olamayabiliriz. Bu sebeple kendi başımıza kendi ellerimiz ve kendi ipliğimizle çorap ördüğümüzün farkına varabiliriz sonrasında. Tüm bu yanlış eylem planları, çok değil 15 Nisan – 30 Haziran arası Bağdat’tan döner. Söz konusu tarih aralığında Bağdat’tan dönen bir hesabınız varsa bilin ki, Tutulma zamanı olan Mart ayında bir yerlerde hata yapmışsınızdır.

Balık burcunun doğal evi 12.evdir. Geçmişin evidir bir nevi. Geçmişle bağlantılı duygusal tıkanıklar, çıkar çatışmaları, kutuplaşmalar ve hesaplaşmalar gün yüzüne çıkabilir. Ve biz her zamankinden daha çok tepki vermeye, bağıra çağıra dövüşmeye meyilli olabiliriz. İster kanırtır daha çok canınızı yakarsınız, ister çözüm odaklı olup, canınızın kıymetini bilirsiniz seçim size ait. Fakat tekrar söylüyorum: ”Tüm bu yanlış eylem planları, çok değil 15 Nisan – 30 Haziran arası Bağdat’tan döner. Söz konusu tarih aralığında Bağdat’tan dönen bir hesabınız varsa bilin ki, Tutulma zamanı olan Mart ayında bir yerlerde hata yapmışsınızdır.”

Diğer konu ilişkiler. Oturmuş, belli bir aşamaya gelmiş ilişkilerin, evlilik yolu açılabilir. Bununla birlikte, ortak paydaya hizmet etmeyen birlikteliklerin kopması söz konusu. Kopuşlar esnasındaki hislerini kontrol altında tutabilenler, büyük başarılara da imza atarlar. Beraberinde beklenmeyen ilişkiler, sürpriz başlangıçlar için uygun zemin de sağlıyor tutulma. Hamilelikler( özellikle ikiz- üçüz) ve doğumlarda artış. Konuyla ilgili tedavi görenlerin müspet sonuç alması mümkündür.

Finansal konularda kazanç getiren başlangıçlar ve nahoş sonuçlanmalar olacaktır. Elbetteki doğum haritalarınız belirler sonucun hangisinin nasibinize düşeceğini. Ancak 1 ay civarı çok riskli yatırımlar, büyük meblağ içeren gayrimenkullerle ilgili başlangıçlar yapmaktan imtina etmenizde fayda var. Parlak vaadler sunan, lafla sıklıkla bol keseden yağan, lakin eylemine yansımayan kişi, ortaklık ve ilişkilere iki kez dikkat edin. Her aşım var diyene, elinizde tuzla yetişmeyin. Enerjinize sahip olun kıssadan hisse :) Kıymetimizi bilmemizi, değerimizi oluşturmamızı ve sahip çıkmamızı bekliyor bu tutulma bizden. Aşırı merhametten nasıl bir maraz doğduğunu görecek bazılarımız. Aşırı katılığın bizden neler aldığını görecek bir kısmımız. İdealleri uğruna gözüne perde inmişlerimiz, yaşadığı gerçekle ideallerinin aslında örtüşmediğini fark edecek. Nerede ne kadar yanılgımız, boşvermişliğimiz, maksadı aşmışlığımız varsa, bir bir gün yüzüne çıkacak Mart ayında. Geçmişten gelenin yüzüne dosdoğru bakabilme cesareti gösterebilirsek, tutulma bize büyük sürpriz dee getirecek unutmayın! İnat eden, direnen kaybeder, benden söylemesi :)

Evet sevgili okurlarım. Bekar Balık burçları, tutulmadan evlilik ve evlilik olasılığı yüksek ilişkiler aracılığıyla karlı çıkacaklar. Bu tutulma takibinde Balıkların ve diğer tüm grupların hayatında geri dönüşü olmaksızın değişecek. Yeni bir kapı, yeni evre başlayacak hayatımızda. Başlangıcı nasıl yaparsak, öyle gider deyimini unutmayalım.

Sadece Balık burçları değil, Balık burcunda kişisel gezegeni olanlar ile değişken grup burçları tutulmadan en çok etkileneceklerdir. Bireysel haritalarımıza göre Tutulma temaları farklılık gösterecektir. Bir Balığa kazanç getirirken, başka bir Balığa kayıplar getirebilir. Bu nedenle burç yorumu yerine bireysel yoruma önem veriyorum.

Tutulmadan en çok etkilenecekler:

3-15 Mart arası doğumlu Balık burçları
5-14 Haziran arası doğumlu İkizler burçları
7-15 Eylül arası doğumlu Başak burçları
6-14 Aralık arası doğumlu Yay burçları

 

“9 Mart 2016 Balık Burcunda Tam Güneş Tutulması” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − 7 =