9 Ekim 2018 Terazi Burcunda Yeniay

9 Ekim 2018 sabahı 06:48 civarında 15° Terazi burcunda yeniay gerçekleşti. Retro Venüs etkisi 1 Ekim itibariyle etkisini iyiden iyiye hissettirmeye başlasa da esasen 9 Eylül itibariyle hangi alanlarda, konularda etkileneceğimiz, nelerle uğraşmak durumunda kalacağımızın işaretlerini vermişti. Şimdi Venüs’ün kendi burcu olan Terazi burcunda retrolu bir yeniay yaşayacağız.

Anın haritasında yine Terazi burcunda yüceliyor. Dolayısıyla yeniay 1.evde gerçekleşmekte. Neptün ve Pluto açısı gerilimli olmakla birlikte, 4.evdeki Mars’tan olumlu açı alıyor. Geri giden Venüs, Güneş, Ay ve Merkür’le aynı evi paylaşıyor. Retro Venüs, Uranüs, Mars arasında t-kare açı devam ediyor. Ay sonuna kadar da Venüs Uranüs’le tam karşıt açısını keskinleştirecek.

Her yeniay etkisi bir sonraki dolunaya kadar devam ettirir. Bazı döngülerde yeniay ya da dolunayın etkisi 15 – 20 günle sınırlı kalmaz, daha uzun zamana yayılabilir. Bu yeniay ve yeniay takibinde başlayan süreç etkisini, baskın olarak Aralık ayına kadar, etkisi azalarak da Nisan ayına değin sürdürecek. Bu nedenle çok önemli bir yeniayla karşı karşıyayız.

Terazi uyum, barış, eşitlik, adalet, paylaşım ve birliktelikler temaları üzerine kuruludur. Yönetici gezegenin retro olduğu zamanlarda, geçmişten gelen konular duraksama ya da aksama yaratarak tekrar karşımıza gelir. Karşılaştığımız aksaklıklar, mevcut bakış açılarımız yerine yenisini, geçerli olanı, yararlı olanı koymamızı ister aslına bakarsanız. Her aksaklık, her hayal kırıklığı, her sorun aslında bizleri, çözüm üretmeye sevk etmek için tekrar karşımıza gelir. Mevcut durumu yeni bir farkındalıkla değerlendirdiğimizde, içinde bulunduğumuz duruma getirdiğimiz çözümler de kalıcı hale gelecektir.

Terazi burcu için ilişki kurmak önemlidir. İş arkadaşlığı, ebeveyn ilişkileri, sosyal çevre ilişkileri, dostluk, eş ilişkileri vb… Kabul edilme, ilişkileri besleme ve ilişkilerden beslenme yine Terazi temalarından bir kaçıdır. Bu yeniay Koç dolunayı gibi yine ilişkiler üzerinden dersleri gündeme getiriyor. İlişkilerimizi ayakta tutmak, devamlılığı sağlamak adına yaptıklarımız önem kazanacak.

Aman düzen bozulmasın diye sustuklarımız

Başkalarının ihtiyaç duyabileceği varsayımlarıyla üzerimize vazife edindiklerimiz ve her şeyi/herkesi kontrol altında tutma alışkanlığımız

Sevgi bulmak adına feragat ettiklerimiz

Yine düzen bozulmasın, başkaları mutlu olsun ya da rahat etsin diye akışa ters düşen davranışlarımızın sonucunda aldığımız karşılıklardan pek memnun olmayabiliriz. Biz zamirini ayakta tutmak adına nelerden vazgeçtik? Nerelerde ileri gittik?

Venüs retro malum ve hazır olmadığımız sonuçları gündemimize oturtacak gibi. Söz konusu sonuçlar, geçmişten gelen eğilimlerimizi sorgulamamıza neden olacak. Pluto dördüncü evden verdiği etki ile çocukluk döneminden alt beynimize kodlanmış davranışları tekrar gözden geçirmeye sevk ederek yenilenme enerjisi taşıyor. Ancak yeniayın Pluto ile açısı gergin olduğundan, karşılaştığımız durum ve sonuçlar karşısında içgüdüsel olarak başvuracağımız ilk davranışın, gerginlik, sinirlenme, durumu değiştirmek için girişim yapmak, etrafımızdaki kişi ve olayların gidişatını kontrol altına almak üzere hareket etmek yönünde olabileceğine işaret etmekte.

Doğru yaklaşım ise, alt beynimize kazınan toplumun ürünü düşünceler, atasal aktarımlar ile kendi doğamızın ayrımını yapmaya çalışmak olacaktır. Reaksiyonlarınız kendi doğanızı mı yansıtıyor yoksa sizden beklenene göre mi şekilleniyor? Eğer uzun süredir, kendi doğanız yerine sizden beklenen yönde hareket etmişseniz, bu yeniayda haddinden fazla gergin olmanız mümkündür.

O gerginliğe kendimizi kaptırıp her şeyin daha çok kontrolden çıkmasına mı sebep olacağız? Yoksa bunu gelişim için bir fırsat olarak mı algılamayı tercih edeceğiz, evvela bunu belirlememiz gerekli. İkinci adım kendi doğamızı fark etmeye çalışmak ve bunun mukabilinde eylemlerimizi  tekrar düzenlemek.

Sürekli başkalarının durumunu hesaba katarak , kendi doğanızı reddetmekten vazgeçin.

Sadece sevgi görmek için ya da birilerinin beklentilerini karşılamak adına yaptığınız şeyleri bırakın.

Başkaları adına karar verme huyunuzu ıslah edin.

Hayatınızı toplumun ürünü olan fikirler ya da gereklilikler üzerine inşaa etmekten vazgeçin.

Takdir görmediğinizden, etrafınızdakilerin vefasızlıklarından yakınmalarınızı bir kenara bırakın.

Gaza gelmeyin

Kendi doğanızı fark edin

Kendinizi sevin

Başkalarının da kendi doğasını yaşamasına izin verin.

Görmek istemediklerimiz, kulağımızı tıkadıklarımız birer birer patlayacak 20 Kasım’a kadar. Bize düşen olayları dramatize etmek değil, daha taze bakış açılarıyla değerlendirmek. Evren tüm bağımlılıkları, bağımlılık üzerine kurulmuş ilişkileri, gücü kötüye kullananları ve negatif yapıları yenilemeye çalışıyor. Kendini yenileyen kazanır, direnen, değişmeyen, kaybeder.

Alışkanlıklarımız değişecek, inandıklarımız değişecek, bakış açımız değişecek. Bunun yanında farkındalıksız temel üzerine inşaa edilmiş yapılar da değişmek durumunda kalacak. İşimize yaramayan, bizi ve toplumumuzu geride bırakan köhneleşmiş fikir ve dogmaları bırakma zamanıdır. Anın getirdikleriyle işbirliği yapma zamanıdır. Kendimizi yenileme zamanıdır. Yaşadığın dünyadan şikayetciysen, sen de dünyanı değiştir. Sen değişirsen dünyan da değişir!

Yeniay ilk etapta Terazi, Koç, Yengeç ve Oğlak burcunun ikinci dekanında doğanlar ile bu dekan aralığında kişisel gezegeni olanlar üzerinde etkili olacak.

İkinci etapta Boğa, Akrep, Aslan ve Kova burcunun ilk 15 gününde doğanlar ile ilk 15 derecesinde kişisel gezegeni olanlar da yeniaydan etkilenecekler listesinde.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 9 =