7 Kasım 2014 Boğa Burcunda Dolunay

7 Kasım 2014 TS ile yaklaşık olarak 00:24 civarı Boğa burcunun  14 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Anın haritasında Başak burcu 2 derece yükseliyor, Balık burcu 2 derece alçalıyor. Güneş Venüs’le kavuşarak yanık durumda 3.evde yerleşmiş. Ay 9.evde ve 12. evdeki Jüpiter’le T-kare oluşturuyor. Oğlak burcundaki Mars ve Pluto, hem Güneş hem de Ay’a ılımlı açıyla eşlik ederek hayatımızda keskin tamamlanmalara altyapı hazırlıyor. Bu Dolunay ilginç bir dolunay, zira birden fazla sabit yıldız hem olumlu kombinasyonlara hem de gergin açılara eşlik ediyor. Dolayısıyla kimine çok olumlu olabilmesi muhtemel tamamlanmalar taşırken, kimine de olumsuz olabilecek hakedişler, tamamlanmalar taşımakta.Varoluşun en eski anlarından beridir süregelen bir telaş var ki, adı: Güvenlik :) Güvende olma eğilimi, hayatımızın ilgili alanlarındaki seçimlerimiz ve tercihlerimiz açısından belirleyici olmakla birlikte bazı zamanlarda gündemimizin tam orta noktasına oturmakta. Kainatın denge yasası gereği güvenlik ve güvenliğe ait konular dualitenin bir parçası ve olmazsa olmaz bir kavram. Fakat güvenlik tanımını nasıl algıladığımız ve nasıl anlamlandırdığımız tam bir muamma. Güvenlik, kişi, kavram olay vasıtasıyla dışarıdan gelebilecek her türlü negatif tesirlere karşı alınması gereken tedbirler sinsilesidir. Dolayısıyla da  tedbiri alacak tek kişi, yine Güvenlik temasını düşünen kişidir. 24 Ekim 2014 Akrep burcunda Ay Tutulması yazımda gaz sızıntılarına, sınır ihlallerine karşı tedbir almak konusunda ufacık uyarılar yapmıştım. Bacanızı, vananızı, tekmil tesisatınızı gözden ya da elden geçirerek tedbirinizi almanızı önermiştim. Şimdi!!!! Kendi alanınızda oluşabilecek bir gaz sızıntısının tedbirini alacak kişi kim? Tabii ki kendiniz ya da evi ortak paylaştığınız kişiler :) Peki kaçınız böyle bir ihtimale karşı alınacak tedbiri apartman komşunuzdan bekliyor? Kaçınız ev sınırlarınız içinde kalan bir sorunun çözümünü komşunuza yüklüyor?

Peki hayatımızın temel noktalarındaki kişisel güvenlik arayışımızı neden başkalarına yüklüyor veya başkaları tarafından sağlanmasını bekliyoruz. Hayatın karşımıza çıkardığı kişileri tanımaya çalışmak yerine, neden onlarla gelecekte kurmamız muhtemel olan alanlardaki yerimizi garanti altına almaya çalışıyoruz? Bazı durumlarda da geçmişten sızan acı bir tecrübe, bazı zamanlarda gelecek endişesi bireysel güvenlik arayışımızın, dışarıdaki bir uyarıcı tarafından sağlanmasını talep etmeye sevk ediyor olabilir bizi. Bu içinde bulunduğumuz çağın önemli bir sorunu. İkili ilişkilerden tutunda topluluklarla ilişkimiz ve toplulukların da diğer topluluklarla ilişkisine kadar… Güneş/Venüs, Ay ve Jüpiter arasında oluşan T-kare yeterli altyapı oluşturmadan(kendimizi bilmek) algımızın hataya meyilli olmasına dikkat çekmeye çalışıyor aslına bakarsanız. Zira bu T-Karenin yaydığı enerji abartıdır! Eğer kendimizi değerlerimizi, bizi biz yapan kişisel özelliklerimizi doğru altyapı ile sağlam bir zemin üzerine inşaa ettiysek sorun yok, çünkü sorun olmayınca abartıya kapılmakta pek söz konusu olmaz, yani etkilenmeyiz :)  Ammaa velakin ya zemin sağlam değilse? Ya kullandığımız alt yapı malzemeleri çürükse ne olcek acep? İşte Dolunay adı geçen zemin etüdü ve kullanılan altyapı malzemeleri ile ilgili bir fizibilite raporu sunmaya meyilli bir Dolunay. Kendimizle kavgamız devam ediyorsa, ya da gerçekten kendimizle uzlaşmadan uzlaşMIŞ gibi yapıyorsak Dolunay anının hazırladığı sağlam derslere hazırlıklı olmalıyız. Her ders elbette yeni bir noktaya taşıyacak bizi.

T-Kare’ye Ay’la birlikte 4 sabit yıldız eşlik ediyor. Venüs’ün de Doğal burcuna karşıt ve Güneşle kavuşum halinde olması, ikili ilişkilerde güvenlik temalı, kıskançlık, manipülasyon, tartışmaların gündeme oturacağının göstergesi gibi. Sağlam öz-saygı geliştirememiş bireylerin ilişkileri etkilenebilir. Ego, hırs, kazanma isteği, tutkular, hem ikili ilişkileri, hem de finansal güvence, saygınlık, itibar içeren konuları gerebilir. Kazanç – kayıp mantığıyla duruma odaklı kalmamaya özen gösterirsek kendimize fayda sağlayarak çıkabiliriz süreçten.

Toplumun kadın ve erkeğe yüklediği anlam ve eşitsizlikleri gözönüne serecek olaylar gündemi yoğun olarak meşgul edebilir 1 haftalık süreçte. Kışkançlık temalı cinnet vakaları, kadın cinayetleri ile bu durumu kolaylaştıracak yasal düzenlenmeler oluşabilir :(  Finansal konular, mal paylaşımları ile ilgili krizler baş gösterebilir. Sabit yıldızlar etkisini ETİK ilkelere göre belirleyecek. Biran zihninizin vesveselerine kapılıp ahlaki değerlerden uzaklaşmak anlık olarak tatmin duygusu getirse de uzun süreçte saygınlığınızın alaşağı olmasına sebep olabilir.

Kızımız Ayşe’nin, hayatı boyunca bir baltaya sap olamamış, kendi içinde bir değer oluşturamamış olan sevgilisi İsmail’in ” Oraya gitmeyeceksin, bunu giymeyeceksin, şöyle yapmayacaksın” hezeyanlarına, kısa ve net bir şekilde ”HADİ ORDAN” demesi, KENDİ ÖZDEĞERİNİ oluşturmasıdır. İsmail’e ”HADİ ORDAN” diyemeyerek, salya sümük durumda ”SEN NE İSTERSEN OLSUN” demesi ya da kendini buna zorunlu hissetmesi Kendi ÖZDEĞERİNİ OLUŞTURAMAMASINDANDIR. Bir düşünün, sizi siz yapan değerleriniz neler?

Aşırı talepkar ve bundan dolayı tembelleşmiş gözünüzün nuru çocuğunuzun bu hale gelmesinin altındaki sebeplerden biri olarak kendinizi görmeniz, çocuğunuza karşı davranışlarınızın değişmesine neden olacağı gibi, kendi sorumluluğunu kendisinin almasını da sağlayacaktır. Ancak vererek kendini tam ve yeterli hissetmek gibi bir inancınız varsa muhtemelen bunun farkına varamayacak ve sağlıklı bir öz-saygı geliştiremeyeceksiniz.

Bu hafta, kendimizi gözden geçirme zamanı. Sadece gözden geçirmekle kalmayıp, yeniden yapılandırma zamanı. Saygı görmüyorsanız, bunun sorumlusu sizsiniz :) Çünkü yeterli altyapı oluşturulmadan girişilen işler bu dönemde patlar. Bu dönemde farkederseniz, daha aydınlık yarınları oluşturma şansınızı da yaratmış olursunuz. Öperim hepinizi sevgilerimle…..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − seven =