5 Ağustos 2019 Haftası Gökyüzü

5 Ağustos haftası oldukça şanslı ve verimli bir hafta arkadaşlar. Ateş burçlarında oluşan üçgenler Koç, Aslan, Yay, Terazi, Kova ve İkizler burçlarına doğal olarak destek veren bir konumda olacak.

Güneş Jüpiter üçgeni

Venüs Jüpiter üçgeni

Güneş Venüs Kavuşumunun Jüpiter’e üçgeni

Güneş Ay Jüpiter büyük üçgeni

Merkür Jüpiter üçgeni derken gökyüzünde şölen var.

Ateş üçgenleri girişim, cesaret, kararlılık ve başlatma eylemleri ile doğrudan ilişkilidir. Haziran ve Temmuz ayından bu yana oluşan durgunluk 1 Ağustos yeni ayı ile yerini daha aktif bir döneme bırakmıştı. Bu hafta, Temmuz sonu ve Ağustos başı alınan kararlarla ilgili girişim yapmada destekleyici etkiler verecek. 1 Ağustos yeni ayından doğru kavrayışla çıkanlar için kalıcı temellerin atılacağı, doğru kavrayışla çıkmayanların ise değişik ve dengesiz ve kontrol edilemez girişimlerinin ayak seslerinin duyulacağı bir dönem olabilir.

Jüpiter 11 Ağustos günü 17:00 gibi retrosunu bitirip, Yay burcunu ileri taramaya devam edecek. 8-15 Ağustos arası durağan hızda olacağından tıkanıklar söz konusu olabilir. Ancak diğer tetiklemeleri hesaba katarsak, atıyorum 11 Ağustos’ta tıkanan, ilerlemeyen ya da umudunuzu yitirdiğiniz bir şey bir bakmışsınız 16 Ağustos’ta oluşabilir, ilerleyebilir, fırsat başka bir şekilde ayağınıza gelebilir.

Tüm bu süreç içinde oluşabilecek fırsatlar ve fırsatları değerlendirebilme şeklimiz Neptün Jüpiter karesini ve Uranüs’ün Aslan burcunda oluşan stelyuma karesini çalıştırma şeklimize göre belirlenecek. Söz konusu gelişmeler, bazılarımız açısından kalıcı değere sahipken, bazılarımız açısından değişkenlik gösterebilir. Ancak onda bile bir marifet olduğunu unutmayalım arkadaşlar.

Yapılabilecekler şöyle:

  • öncelikle kişisel gelişimize odaklanarak, iyileştirme, dengeleme çalışmaları yapabiliriz.
  • İş girişimleri için başlangıçlar yapabilir, aradığımız otorite desteğini ya da doğanın desteğini kolaylıkla bulabiliriz.
  • Ertelediğimiz konuları çözüme kavuşturmak için hareket edebiliriz.
  • Zarar görmüş, yara almış ilişkileri onarmak için kararlar alıp taze başlangıçlar yapabiliriz.
  • Var olan iş faaliyetleri geliştirmek adına adım atabiliriz.
  • Yaşam alanlarımızla ilgili kararlar verebilir, yeniliklerden avantaj sağlayabiliriz.
  • Eğitim, öğretimle ilgili başlangıçlar yapabiliriz.
  • Yeni sosyal çevrelerle etkileşim kurabiliriz gibi gibi

Bu dönem hak edişi olanlara, doğanın dengesini bozmadan hareket edenlere, etik değerleri kriter alarak yaşayanlara, mazlumun hakkına sahip çıkanlara, erdemli yaşayanlara, canlı cansız tüm varlıkların hakkını gözeterek farkındalık geliştirenlere ama en çok da varlığının gerçek bilincinde olanlara, geçmişteki davranışlarının ödüllerini dağıtacak bir süreç olabilir.

Her ne yapıyorsak, erdemle, cesaretle, hakkaniyetle yapmak, geleceğe sağlam yatırım yapmak demektir.

Geçmişte farkındalık geliştirememiş, ola ki kişisel iradenizi dengeli kullanamamış ve doğanın dengesini bozan davranışlarda bulunmuşsanız da üstünü örtmeye çalışmayın. Zaman denen kavram hiçbir şeyi üstü örtülü bırakmaz. İnsanız hepimiz hatalı adımlar atabiliyoruz. Bilinçli ya da bilinçsiz olmak fark etmez, hepimiz bu yollardan geçeriz. Bu hafta ve hatta ay boyunca geçmişte devirdiğimiz çamların yerine etkili tohumlar atabilir, telafi için girişimler yapabiliriz.

Eleştirmek yerine yol gösterelim

Ayrıştırmak yerine birleştirelim

Sorunlara değil çarelere odaklanalım

Değersizleştirmek yerine anlam katalım.

Hayat böyle daha anlamlı, insan böyle daha değerli

Esen Kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − twelve =