30 Mart 2014 Koç Burcunda Yeniay

30 Mart 2014 Pazar akşamı TS ile yaklaşık olarak 20:46 civarı Koç burcunun 9 derecesinde bir Yeniay meydana gelecek. Yeniay anının haritasında Akrep burcu 11 derecesi yükseliyor, Boğa burcu 11 derecesi alçalıyor. Transit Satürn 1.evde sorumluluk duygusunun geliştirilebilmesi için başkalarından ya da her zaman ki yollardan, kişilerden gelen yardım ya da yardımları engelliyor. Koç burcunda Güneş, Ay, Uranüs ve Juno büyük stelyumu oluşturmuş ve her biri, Yengeç burcundaki Jüpiter ve Oğlak burcundaki Pluton’a kare çekerek T-kareler oluşturmuş. Mars retro pozisyonuyla Terazi burcunda ağır aksak, olmazı oldurma, durmazı durdurma, işimize geleni oluşturma hezeyan ve heyecan duygumuzu ha gayret harlarken , Kuzey Ay Düğümü de peşinden ağır ağır ilerleyerek inceden silkeleyecek bazen de sarsacak geri dönüşler oluşturuyor ve bu iki önemli oyuncu Kova burcundaki Venüs’le trine açı kurarak pek de hoşa gitmeyen gerçeklerle yüzleşmemizi sağlıyor.Bknz: 19 Ekim 2013 Koç/Terazi Aksında Ay Tutulması ve Dolunay

Koç/Terazi aksı bireysel sınırlarımızla, başkalarının bireysel sınırları hakkında dersler hazırlar. Bireysel gelişimin seviyesine göre başkaları ile alan yaratır. Ben ve Sen dengesi dediğimiz, hayatta kalmakla, adalet duygusundan uzaklaşmadan yaşamak arasında denge kurmaktır amacı. Yeniaya Uranüs 3 derece açıyla,  Juno ise 5 derece açıyla eşlik ediyor. Güneş, Ay ve Uranüs Terazi burcunda seyreden Mars’a açı yapmıyor ancak Juno açık ara bir noktada da olsa karşıt açı oluşturarak, hırslarımıza, yoğun arzularımıza, günü geçmiş anılara dalıp toplu iğne ucu kadar hayrımıza olmayacak kavramlara takılıp kendi kendimizi doldurmaya, illede haklıyım, bir tek ben haklıyım nidalarıyla külhanvari tavırlarımıza, en önemlisi sonuç vermeyecek eylemlerimiz aracılığıyla içimizdeki bozguncuya dikkatimizi vermemize neden oluyor. Başkasında kusur sıfatıyla gayet güzel gördüğümüz ancak pek kendimize bakmadığımız, hatta bazen de başkalarında gördüğümüz kusuru aşikare etmek için yargıladığımız, hani o kimselere gösteremediğimiz taraflarımız varya, işte kusur gördüklerimiz kendimizden mi, yoksa başkalarından mı bir güzel idrak edeceğiz :)

Yeni ay ucundan bucağından bağlı olmadığınızı/olmadıklarını hissettiğiniz kişi-kurum-olaylarla pek tabiiki ayan beyan bağınız olduğunu gösterek aynaya bir kez daha bakıp nerede durduğunuzu, ne durumda olduğunuzu görmenizi sağlayacaktır. Hırsla, kinle, bireysel odakla, sırf benim dediğim olsun edasıyla, dövüşte her yol mübahtır mantığıyla hareket edenlere sağlam dersler vermeye niyetli unutmayın. Dilimizden bedava dökülen, bol keseden dağııttığımız arif insan özlü sözleri ne kadar içselleşmiş, ne kadar eyleme dökülmüş işte bu zamanda ortaya çıkar. Çıkar ki değişsin birşeyler diye.

Bireysel odaklı eylemlerden sonuç beklemeyin canlarım, hele ki bireyselliğinizin ucu başkasına değiyorsa. Kendinize, sormaya çekindiğinizi sorun, görmek istemediğinizi görün. Yarın ülkemiz için çok önemli bir tarih. Partizanca değil akılla karar verin. Ne kadar yararı olmuş, ne kadar yararı olur mutlaka göz önünde bulundurun. Sadece sana değil öteki yada başkası olarak nitelendirdiklerinize de yararı olabilecek mi bunu tekrar gözden geçirin mesela. Bana değmiyor diye yaşattığınız yılanlar gün gelir sizi de sokar. Ama bilinçli atacağınız bir adım belki tüm kapıları farkında olmadan açar. Sen yeter ki bir adım at…. Gün gelir Güneş doğar :)

Öperim hepinizi, sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 3 =