3 Aralık 2017 İkizler Burcunda Dolunay/Ertelenmiş İşlerin Tamamlanma Zamanı

3 Aralık 2017 Pazar günü saat 18:48 civarı 3°İkizler burcunda bir dolunayı gerçekleşiyor. Bu dolunay sadece yılın son dolunayı olması münasebetiyle değil, Satürn Yay burcu sürecinin sonuna denk gelen bir dolunay olması ve Satürn’ün bulunduğu burcun karşısındaki bir burç olması sebebiyle de önemli.

Şöyle bir bakalım gerilere doğru. 24 Aralık 2014 tarihinden bu yana neler öğrendik, öğrendiklerimizle neler yaptık? hayatımıza ne kadar ve nasıl uyguladık?

Çoğu zaman bir süreci ve durumu yaşarken, o durumu çevreleyen ya da oluşturan dışsal koşullara o kadar odaklanırız ki, kendi algımızla ilgilenmeyi unuturuz. İşte bu zamanlarda, algımız dışsal koşullar tarafından şekillenmeye daha bir yatkın olur. Hele bir de Satürn döngüsü gibi zorlu bir süreci yaşıyorsak, sorun iki kez zorlaşacaktır.

Bu dolunay geri çekilme ihtiyacı hissedeceğimiz cinsten bir dolunay. Geri çekilme derken, kendinizi toplumdan ya da kalabalıklardan soyutlayın demiyorum elbette. Kendimize ait bir alan yaratma ihtiyacının bu dolunayda bir hayli artacağını söylüyorum. Bu geri çekilme, aynı zamanda yalnız kalma isteği, içinde bulunduğumuz durumu daha uzaktan değerlendirmemize neden olacaktır.

Olayların içindeyken bir durumu çözmek, olayların dışına çıkarak çözmekten daha zordur çünkü. Eğer dışsal koşullardan daha az etkileneceğimiz bir alan yaratırsak, bu, olaylardan uzaklaşmamızı da sağlayacaktır. İşte bu bakış açısı, daha doğru tahminler ve daha doğru adımlar atmamıza neden olacaktır. Çünkü bakış alanımız genişledi.

Dolunay yöneticisi Merkür, Yay burcunda geriliyor ve Satürn’le bir derece farkla kavuşum halinde. Yanılgılarımız ortaya çıkacak bu dolunay. Geriye çekildikçe, yanılgılarımızı daha net fark edeceğiz. Kafamızda oturttuklarımızla, gerçekte olanın farkı sanki daha bir görünür olacak bu sayede. Ertelenmiş, gözden kaçmış gerçeklerle alakalı fark edişler, bir bir aydınlatmaya başlayacak zihnimizi. Sanki kambur gibi taşıdığımız yüklerimizi bir şekilde bırakmaya başlayacağız. Bazılarımızın canını acıtacak gerçekler, bazılarımız çok da etkilenmeyecek belki ama her durumda taşıdığımız yüklerden arınmamızı sağlayacak.

Merkür geri olduğundan fark edişlerimizin çoğu yaklaşık 3 yıllık süreçle ilgili olabilir. Malum Satürn Yay burcundan ayrılmak için gün saymaya başladı. Uranüs ile üçgen, Mars’la sekstil açıyla bağlantı kuruyor. Bu kombinasyona gerileyen Merkür de katılınca, biraz zorlu olsa da çok kıymetli dersler taşıyor hayatımıza.

Hayal kırıklıklarınıza dikkat edin. O kırıklıklar ki çok kıymetli farkındalık taşıyacak hayatınıza. Bu nedenle dolunay ve takip eden 14 gün süresince karşılaştığınız her şeyi ciddiye alın, geçiştirmeyin.

Ayartılmaya açık kapılarınızı görmeye çalışın, dikkatle değerlendirin her şeyi.

Ertelediklerinizi tekrar masaya yatırın.

Hayal kırıklıklarınızı geçiştirmeyin.

İnançlarınızı sorgulayın, insanlara kavramlara yüklediğiniz anlamları, gerçeklik penceresinden yükleyip yüklemediğinizi anlamaya çalışın.

Hassasiyetinizinden etkilenme derecenizi gözden geçirin

Tüm bunları yapmak için de kendinize geri çekilmek için alan ve zaman yaratın.

Sevgilerimle…

“3 Aralık 2017 İkizler Burcunda Dolunay/Ertelenmiş İşlerin Tamamlanma Zamanı” üzerine 2 düşünce

  1. Oh be..nihayet ıskalamadım, sayenizde ipin ucunu yakaladım!
    Zihnimi temizledim söküklerimi diktim…gönül hanemi yeniden tuğla tuğla bina edeceğim…Varolun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 13 =