29 Mayıs 2018 Yay Burcunda Dolunay

29 Mayıs 2018 günü saat 17:21 civarı 8°Yay burcunda dolunay gerçekleşiyor. Dolunay 2.evde gerçekleşirken, Kova burcundaki Mars’a uyumlu bir açıyla bağlanmış. Mars ve Uranüs arasındaki çekişme bu dolunayda devam etmekte. Ancak Dolunay çok olumlu bir görünüme de eşlik ediyor. Su grubunda büyük bir üçgen oluşuyor sevgili dostlar: Yengeç burcundaki Venüs, Akrep burcundaki Jüpiter ve Balık burcundaki Neptün el ele vermiş ve çok özel bir görünüm oluşturmuşlar ki biz buna büyük üçgen diyoruz. Öte yandan Oğlak burcundaki Satürn ve Pluto, Venüs’ün karşısına geçerek, oluşan bu büyük üçgeni uçurtmaya çevirmiş durumda.

Diğer taraftan Dolunay çok özel sabit yıldızlar ile kavuşum yapmakta. Ay Antares, Güneş Aldebaran, Merkür Pleiades, Mars Dabıh, Jüpiter El genubi kavuşuyor.

Dolunay güvenlik sınırlarımızı ilgilendiren alanda doğuyor. Değer yargılarımız, güvenlik algımız ve sınırlarımızla ilgili çok önemli sonuçlar yaşayacağımız bir dönem olabilir. Ortak işler, çalışmalar ve finansal konularda alma verme dengesini yeniden düzenleyebileceğimiz farkındalıklar yaşayabiliriz. Dikkat edeceğimiz şey hakkaniyetli olmak, hep kendimize yontmamak olmakla birlikte, kendi hakkımıza da sahip çıkmak olmalıdır. Bu anlamda birçok bireysel ortaklık ile kurumsal ortaklıklar, mevcut şartları yeniden düzenlemek adına girişim yapabilecekleri bir süreç içerisine girecekler.

Beraberinde dolunayın, bireysel ilişkilere sınır adabı konusuna yeniden düzenleme getirebilecek olay  ve durumlar taşıması da söz konusu olabilir. Özellikle de bireysel sınırına sahip çıkma konusunda sorun yaşayanlar, gerekliliği pek dikkate almamış kişiler, bu gerekliliğe bu dönem daha fazla kafa yorup ders niteliği taşıyacak olaylar yaşayabilirler.

İnsanların özeliyle ilgili konulara ve iyi niyetle yapılmak istenen yardımlara dikkat! Yardım etmek güdüsüyle yaptığımız girişimler bazen ters tepebilir.

İyi niyet adı altında yapılmış girişimler, tahmin edemediğimiz daha kötüsü de artık kontrol edemeyeceğimiz başka zararlara zemin hazırlayabilir. Bu nedenle iyi niyetle bir girişimde bulunurken, beklediğimiz sonuçtan daha başka ve zararlı olması muhtemel sonuçlara zemin hazırlama ihtimalinin yüksek olduğunu da unutmayalım. İnsanların işine yekten karışmak yerine, fikir sorana belirli sınırlar çerçevesinde fikrimizi beyan edelim. Fikir sorana fikir vermekle, fikir soranın işine karışmak arasında ince bir ayrım vardır.

Bizi ilgilendirmeyen konulara balıklama dalmayalım. İnsanların işine karışmayalım, sağa sola vaaz vermeye kalkmayalım. Bir şey biliyorsak, bilgimizi ilk evvela kendi hayatımızı düzenlemek adına kullanalım. Sonrasında danışan olursa ancak tecrübelerimiz sonucunda edindiğimiz dersi paylaşabiliriz. Tecrübelerimizi paylaşmak ise fikir isteyen kişinin işine karışma hakkımız olduğu anlamına gelmez ;)

İşte tam bu noktada dikkat etmemiz gereken en önemli husus, sorunlarımıza çözüm oluştururken ahlaki sınırlar çerçevesinde çözüm oluşturmak olmalı. Kin, intikam, nefret, manipülasyon ve kazanma takıntısı tuzaklarına çekilmeden hareket etmeli, gücümüzü denge yaratacak sonuçlar oluşturmak için kullanmalıyız.

Dolunay bu anlamda yanılgılarımızı, net göremediklerimizi ortaya çıkaracak. Gökyüzündeki uçurtma açı kalıbı geçişin daha kolay olabileceğini, empati, sezgi, şefkat, esneklik gibi değerler sayesinde daha kolay düzenlemeler yapabileceğimize işaret ediyor.

Bireysel haritası uygun olan kişilerin bazıları çok avantajlı girişim ve fırsatlar yakalayabilirler. Bu finansal bir fırsat olabileceği gibi, çok önemli bir ilişki, işbirliği fırsatı şeklinde de olabilir. Öyle ki iyileştiren, yaraları saran ve geçmişin izlerini unutturup taptaze bir başlangıç yaptıran bir fırsat olabilir bu.

Ancak bu fırsatları kullanma biçimimiz, fırsatın devamlılığı konusunda belirleyici olacak. En başta da değindiğim gibi çok önemli kraliyet ve sabit yıldızlar dolunay anında gezegenlerle kavuşum yapıyor. Gücünü dengeli kullananlar, sunulanın kıymetini bilenlerle, sunulanı kişisel çıkarları için kullanmayanların şansı devam ederken, tam tersi hareket edenler başka bir döngüde kaybedebilir.

Niyet edin, arının, araştırın, soruşturun, fikir alın ve sonrasında eyleme geçin. Gerisini Evren bir şekilde yoluna koyacaktır.

Sevgilerimle

“29 Mayıs 2018 Yay Burcunda Dolunay” üzerine 2 düşünce

  1. Merhaba.. yükselen ve ay burcu yengeç olan bir Koç olarak bu üçlü kavusumda şanslı olanlardanim galiba. Büyük güzel hayırlı bir niyetim var. Ilk adimi 29 mayista attik. Ikincisi ve daha önemlisi yarin. Olur deyin olsun lütfen. Teşekkür ederim 😊😊😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 2 =