29 Aralık 2016 Oğlak Burcunda Yeniay ve 2017’ye hazırlık

En büyük isteğim size güzel haberler verebilmek. Danışanlarımın öngörüsünü değerlendirdiğimde, olumlu bir döngü içerisinde olduklarını haber vermek bana mutluluk veriyor. Ülkemiz için aynı sevinç haberlerini verememek çok üzücü olsa da bireyselle yetinmek durumunda kalıyorum.

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Her birimizin isteği 2016 yılından daha iyi bir 2017 :) Tabii ki benim de :) Bireysel olarak bu mümkün olmakla birlikte ülkemiz açısından durum yine iç açıcı değil. Bunu bilerek hareket etmekte ve adımlarımızı dikkatle atmakta oldukça fayda görüyorum.

29 Ocakta bir yeniay gerçekleşti. Oldukça olumlu bir yeniay eşliğinde yeni yıla gireceğiz. Merkür’ün geri harekette olduğunu unutmamak kaydıyla tabi.

Daha çok eski hatalarımız üzerine yoğunlaşabileceğimiz ve bunları telafi etmek adına fırsatlara açık olacağımızı söyleyebilirim. Bu kafayı değiştir diye bir söylem vardır bildiniz mi? İşte bir nevi kafayı değiştirebileceğimiz, beklettiğimiz işleri yürürlüğe koyabileceğimiz, kapanmamış defterleri ustalıkla kapatabileceğimiz, her ne değişiklik olursa olsun sağduyuyla karşılaşacağımız bir dönemdeyiz.

2017’ye Merkür geri hareketiyle girmemiz yıl genelinde bir yavaşlama etkisi getirebilir. Ve yıl boyunca sürecek bir yenilenmeye maruz kalabiliriz. O anlamda eski hatalardan ders alacağımız bir yıl olabilir. Oğlak Merkür işini ciddiye alır, mesele ne kadar ufak olursa olsun üzerine titizlikle eğilir. Merkür’ün Yeniaya cazimi olarak eşliği bu durumu daha belirginleştirecektir. Bu anlamda yeni işlere başlamak yerine, tamamlanmamış işlerle yüzleşmeli, ilk önce onları hal yoluna koymaya çalışmalıyız diye düşünüyorum.

Bununla birlikte yılbaşında alkollü araç kullanmamaya, trafikte hız yapmamaya, ayarınca yeyip içmeye özen gösterelim. Yılbaşı programlarında gecikme ya da engellere açık olduğumuzu unutmayalım.

Hepinize yağan karlar kadar çok mutluluk diliyorum. Bolluk olsun, sağlık olsun, neşe olsun, huzur olsun, paylaşmak olsun, dinginlik olsun, sağduyu olsun, barış olsun, anlaşma olsun, uyum olsun ama illaki aşk olsun….

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 5 =