29 AĞUSTOS 2015 BALIK BURCUNDA DOLUNAY/Devrim dışarıdan değil, içeriden başlar!

29 Ağustos 2015 Cumartesi gecesi TS ile 21:36 civarı Balık burcunun 6 deresinde bir Dolunay gerçekleşti. Dolunay 11.evde, Satürn’den T-Kare alıyor ve T-Kareye Jüpiter-Neptün eşlik ediyor.  Yükselen Ankara merkezli horoskopa göre 2 derece Boğa burcunda. Yükselen yöneticisi Venüs, Aslan burcunda geri gidiyor ve Marsla kavuşumda. Bu kavuşum 12.eve yerleşmiş olan Koç burcundaki Uranüs’e üçgen çekiyor.

Balık/Başak eksenini esasen sağ ve sol beyin aktiviteleriyle ilişkilendiriyorum. Balık burcu temaları sağ beyin, Başak burcu temaları ise sol beyinle ilişkili. Balık her türlü his, duyu, hayaller, zor algılanan vizyonlarla ilişkiliyken, Başak ruhun vücut bulmuş, elle tutulan gözle görülen, kısacası ete kemiğe bürünmüş yanıyla ilişkilidir. Beden, yani Başak, bedensel aktiviteleri yerine getirmek ve sürekliliğini artırmak için nasıl besine ihtiyaç duyuyorsa, Ruh ve Bilinçaltı da varlığını sürdürebilmek için ilhama, arınmaya, bedenin geri çekilmesine ihtiyaç duyar. Son dönem tıbbi gelişmeler, Bağırsaklarla(Başak), beyin(Balık)-bana göre bilinçaltı da buna dahil- arasında doğrudan çok önemli ilişki olduğunu kanıtlamıştır. Bu iki kavram arasındaki aksama, ya bağırsaklarda ya da beynin ilgili alanında patlak veriyor malumunuz. Bu dolunay, daha çok hayallerimiz, isteklerimizle ilgili illüzyonlarımıza projektör tutulacak.

Başak, bir hastalığa maruz kaldığında medeti sadece ilaçtan alabilir. Balık ise bedeni, beslenme şeklini, çevresel faktörleri dikkate almadan sadece ruhunu iyileştirmeye çalışabilir.

Mesela astım hastalığını ele alalım. Kişi içindeki Balık burcu temalarını, bu hastalığın ruhsal yatkınlığının tespit edilmesi ve onarılmaya çalışılması, Başak burcu temalarını ise yaşam alanında hastalığı etkileyen olumsuz şartların iyileştirmesiyle ilişkilendirdiğinde iyileşmesi kaçınılmazdır. Sadece yaşam alanında düzenlemeler yapıp, ilacını düzgün kulanmak, yatkınlıklarını dikkate almamak, sonraki süreçte hastalığın tekrarlamasına neden olacaktır. Çünkü yatkınlığı oluşturan sebepler iyileştirilmedi. Aynı şekilde sadece yatkınlıkla ilgilenip, somut yaşamı düzene sokmamakta geçici bir iyileşme sağlayacaktır.

Çevrenizde mutlaka şahit olmuşsunuzdur, kanserden kurtulup tekrar kansere yakalanan. İşte sebep bilincimizdeki iyileşmemenin yani tetikleyicinin ortadan kaldırılmaması.

Bu dönem içimizde hayal kırıklığı, aldanma, yanılgı getiren her şey içeriden bir devrim yaratmaya sevk edecek bizleri. Bu defa, acılarımızı bilemek, her şeyden el etek çekmek, kurban ve kurtarıcı rollere sığınmak  için değil, gerçekten iyileşmek ve aynı durumları tekrar yaşamamak adına yapılması gerekenleri yapmak için içimize çekilmeliyiz.

-Hep olduğuna inandığımız, ancak gerçekte olmayan şeyleri fark etmemizi sağlayacak tamamlanmalar yaşayabiliriz hayatımızda. Enerjimiz, acı ve hayal kırıklıklarına odaklı olabilir süreç içinde. Fark etmediğimizi etmeye çalışmak, yapmadıklarımızı yapabilecek konuma gelmek için süreci değerlendirmek, geleceğimizi daha sağlam yarınlar üzerine inşaa etmemizde yarayacaktır.

Devrim dışarıdan değil içeriden başlar, hayat dışarıdan değil içeriden başlar

Bazı Balıkların ve haritasında Balık vurgusu olanların akıl ve mantık ile hareket etmesi, sorumluluk alması, somut değerlere yönelmesi gerekecek. Bazı Başakların ve haritasında Başak vurgusu olanların ise, mükemmelliyetçiliklerini bir kenara bırakarak, üzerine vazife aldığı somut yükleri atarak soyut kavramlara, dinlenmeye, içe çekilmesi gerekecek. Kurtuluş yolu ancak buna bağlı.

Her durumda hepimiz hayatı içimizden başlatacağız. Her ne kadar bu Dolunay etkisi 13 Eylül’e kadar sürecek gibi sanılsa da öyle değil! Süreç biraz uzun ve her şeyi bu 14 gün içine sığdıramayız. 14 günde, kimimiz için 20, 30 ya da 40 yılın tortusunu temizlemek zordur. Temizledim diyene de inanmayın zaten. Bu dönem yaşadıklarımız ve yeniden yapılandırma süreci 13 Eylül 2015 Başak burcunda Güneş Tutulması ile başlayacak ve Aralık ayı başına değin sürecek. Eğer süreci doğru değerlendiremezsek Kasım ayı ikinci haftasında epey zorlanır ve o zaman dilimi içinde kısıtlanarak, mecburiyetle yapmak zorunda kalabiliriz şimdi atladıklarımızı. Yani tedavi süreci sonu, Kasım ayı 2.haftası.

9 Eylül 2015 – 23 Eylül 2015 arası

17 Kasım 2015-15 Aralık 2015 arası bu dönemin devamı niteliğinde.

Bknz: https://www.evreninkizi.com/golgelerimiz-ve-iliskiler/

Bknz: https://www.evreninkizi.com/jupiter-basak-burcundabana-balik-verme-balik-tutmayi-ogret/

Gerileyen Venüs son 1 yıllık süreçle ilgili iyileştirme dönemi aslına bakarsanız. Son bir yıldır enerji biçimimizi nasıl kullandıysak, heybemize onun sonuçlarını dolduracağız. Hasattan memnun olmadıysak ürün verimimizi arttırmak için gerekli alanlardaki değişim ve iyileştirme çalışmalarına kendimizi açmak zorundayız. Bunun ilk adımı farklılıklarımızı kabul etmek. Farklılıklarımızı kabul etmek için ilk yapmamız gereken ise gölgemizle yüzleşmek. Gölgelerimizle yüzleşmeden, farklılıklarımızı kabul etmek çok zor. Gölgelerimizi bulduk mu? İş bitmedi. Gölgelerimizi besleyen şeyi bulup onu iyileştirmek. Ondan sonrası çorap söküğü gibi gelecektir.

Burada değinmek istediğim başka bir şeyse ACILARIMIZ. Acı kavramı gölgelerimizle yüzleşmemiz üzerinde oldukça etkisi olan bir his olabilir. Hani olur ya dokunur bir şeyler, sevdiğimizi toprağa vermişizdir. Fotoğrafına bakmak bile içimizi acıtır, bakmayız, bakamayız… İşte Venüs’ün gerilemesi ve gerilerken Dolunay anında Uranüs’le üçgen açısı, normalde yüzleşmesi bize acı veren sorunlarla yüzleşebilme cesareti veren enerjiler barındırıyor ki, bu süreçte 13 Eylül’e kadar sürecek.

Her durumda ciddi Bağımlılık sınavlarına tabi tutulacağız. Bu bir Başak’ın düzen duyduğu bağımlılık olabileceği gibi, bir Balık’ın aşırı spritüalizme olan bağımlılığı şeklinde de olabilir.

– Ahlaki değerler, etik kurallara dikkat ettiğimiz

– Farklılıklarımızı kabul ettiğimiz, bunun için de gölgelerimizle kucaklaştığımız,

– Olumlu düzlemden yaklaşan çözümlere odaklı olduğumuz,

– An içinde gelişen sorunları, geçmişin izlerinden bağımsız bir düzlemden değerlendirdiğimiz,

-Deneyimden, yeniye yelken açmaktan korkmadığımız,

-Kendimize güvenerek başlangıçlar yaptığımız müddetçe Dolunayı olumlu değerlendirmiş olacağız.

*Kabahati hep dışarıda aradığımız, hep dışımızda bir şeyleri hizaya getirmeye devam ettiğimiz müddetçe hiç şüphesiz ki, daha çoooook acı çekeriz bunu unutmayın canlarım.

 

 

 

 

“29 AĞUSTOS 2015 BALIK BURCUNDA DOLUNAY/Devrim dışarıdan değil, içeriden başlar!” üzerine 2 düşünce

  1. kısacası dersimizi almadıysak aynı hataları tekrarlayıp, aynı sorunlarla karşılaşacağımızı anlıyorum. Ve buradan bu süre zarfında yapacağımız yeni girişimlerin yersiz olacağını da çıkarabiliriz sanırım değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 1 =