25 Aralık 2015 Yengeç Burcunda Dolunay

25 Aralık 2015 saat 13:13 civarı Yengeç Burcunun 3 derecesinde bir Dolunay gerçekleşti. Dolunaylar genelde  yoğun ve yüklü enerjiler barındırırlar. Kurt adam hikayesini hepiniz bilirsiniz. Adamın kurda dönüştüğü sahnenin hemen öncesinde, gökyüzündeki kocaman dolunay görüntüsü belirir. Sonra adamımız yavaş yavaş kurda dönüşmeye başlar.

Merak etmeyin kurt adamlar türemeyecek bu Dolunay :) En başta da dediğim gibi adamın, kurt adama dönüşme zamanı hep dolunayda gerçekleşir. Çünkü dolunaylar yoğun ve yüklü enerjiler barındırırlar. Farkında olun ya da olmayın fark etmez, İçerideki Hal’in doruk noktasına ulaşma evresidir o an. Bu nedenle de kavgalar, çatışmalar, zaman zaman kazalar, savaşların başlangıcı, bitişler, sonlar  hep Dolunay dönemlerine denk gelmiştir. İşte bu sonlar, her zaman halim selim sonlar olmadığından ya da farkında olmadığımız, hazır olmadığımız durumların birden bıçak gibi kesilmesinden midir bilinmez, hep korkulur, hep endişe verir çoğumuza.

Aslındcalimero_132487a Dolunay değildir o anki durumu oluşturan, tetikleyen ve yaşamımıza sokan. Temeli ötelerden atılmıştır, yapısı elbette önceden yapılmıştır. Sadece soframıza gelen sonucun bu ana denk gelmesi, Dolunay zamanlarını gerektirdiği gibi onurlandırmamıza engel olmuştur.Ama haksızlık bu öyle değil mi? :)))

Dolunay zamanlarından korkmayalım. O sadece olanı tamamlar. Dolunay zamanına kadar ne yaptık, esas ona bakalım olmaz mı?

Senenin son dolunayı bu gün. Ve kızgın kumlardan serin sulara atlama hissi veren olumlu bir dolunay olduğunu söyleyebilirim. 10 Ocak 2016’ya kadar, geride bıraktığımız bir yılı derinlemesine tahlil etme, geçmişte göremediğimizi görmeye çalışma anlamında değerlendirmemiz, seneyi doğru sonlandırmamıza yarayacaktır.

Ankara merkezli Dolunay haritasına göre yükselen Boğa 9 derece ve yükselen yöneticisi Venüs Akrep burcu 7.evde. Ay dolun halini 3.evde alıyor, 11.evdeki Neptün ve 6.evdeki Mars’la 120’lik açı kurmuş. Mars, Uranüs ve Pluto arasındaki T-kareye Merkür eşlik ediyor ve T- kare Jüpiter’e üçgen açıyla bağlanmış.

Yengeç burcu duygularla etkileşimi, yaşamımızı dayandırdığımız temelleri ifade eder. Öyle ya da böyle şuan gündemimizdeki ana konu SAHİP OLDUKLARIMIZDAN ÇOK SAHİP OLAMADIKLARIMIZ. Hep çaba sarf ediyorum, elimden geleni yapıyorum ama olmuyor dediğimiz anlar vardır. Hepimiz daha kaliteli bir hayat yaşamak, daha kendimizi ait hissedeceğimiz ortam yaratmak için çaba harcıyoruz. Fakat bir şeylerin yerli yerine oturmadığından şikayet ediyor olabiliriz. Kimimiz eşimiz, kimimiz ortağımız, kimimiz daha başka bireylerden yana dertli olabilir. İçinde bulunduğumuz durum ve bu durumun bağlı olduğu kişileri, kişilerin davranışlarını, gitmek istediğimiz noktaya bir nevi engel olarak görüyorsak, oturup tekrar bir düşünmekte fayda var. Soframıza gelen sonuç hoşlanmadığımız bir durum ise geçmişteki tutum ve davranışlarımızla sonucu düzeltemediğimiz aşikardır. Durum her ne ise sen-ben kavgası dışında bir şekilde düşünmeliyiz. Çünkü dengeli muhakeme müspet sonucu da beraberinde getirecektir.

Efendim benim yöntemlerim bunlar, bana ait şeyler ben başka türlü yapamıyorum demek inanın çözüm getirmeyecektir. İşte bu Dolunay bize ait eğilimlerle ilgili yeni yöntemler geliştirmek için çok uygundur. Yapmamız gereken dost düşman rollerine takılmadan içinde bulunduğumuz durumu ve durumun içinde bulunduğu bireyleri her yönü ile değerlendirebilmek. Dolunayın Neptün ve Mars’la kurduğu açı bunu yapabilmemize destek bir enerji barındırıyor.

Sorunu tespit edip, düzenleme yapmadan sonucu istediğimiz forma getirmeye çalışmak sonuç vermeyebilir. Bize ait eğilimlerin her zaman etkili olmadığını hayat tecrübelerimiz karınca kararınca öğretmeye çalışıyor bize. En basit örnekle Telefonun hayatımızdaki önemiyle bunu açıklayabilirim. Telefonu hayatımızı kolaylaştırmak için kullanmakla, ona bağımlı olmak arasında ince bir çizgi vardır. Telefonu gerektiği zaman kullanmakla, her şeyi telefona göre ayarlamak arasındaki farktır eğilimlerimizle ilişkimiz. İyi-kötü, güzel-çirkin kavramları tüm zıtlıklarıyla birlikte var dünyamızda.Uranüs Satürn arasındaki dinamik açı yapamam zannettiklerimizi yapmamıza yardımcı olacaktır, yeter ki kendimize ve duruma objektif bakmaya çalışalım. Bunun için illa bir düşman bellememize hiç gerek yok.

Genel olarak bu Dolunay gerekli duygusal çözülmelere meyyal bir etkide. Yapmamız gereken, sadece bu doğrultuda harekete geçmeye çalışmaktır.

– Kaçak dövüş
– Duruma, başkasına ve kendine objektif olamama
– Sürekli sonucu düşünme, sonuca odaklı hareket
– Ezber bozamamak, ezberlenmiş davranışları yinelemek
– Her şeye hakim olmaya çalışmak ancak kendime nasıl hakim olurum* sorusunu soramamak
– Sürekli bir suçlu arayışı
– Başkalarını görev ve başkalarının işleriyle ilgili amacını aşan ataklar, sözler ve yargılar
– Anlamadan dinlemeden sadece konuşmak (ağız ishali)
– ETKİLİ Çaba sarfetmeden hayattan sonuç beklemek
-Beklenti

Bu dolunayda dikkat etmemiz ve dönüştürmemiz gerekli eğilimlerdir. Objektif olup, etkili enerjiyle hareket edenin yolu açılır. Bu sadece bu dolunay için geçerli değil Dostlarım, 2015 yıl başlangıcından bu yana yaşadığınız herşey için bunu uygulamanız seneyi doğru sonlandırmanıza ve Dolunayın enerjisinden detaylı faydalamanızı sağlayacaktır.

Dolunay rüya sembolleri: perdeler, arabalar, bohça,çanta ve bavul

Öperim hepinizi sevgilerimle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − seven =