23 Mart 2016 Terazi Burcunda Ay tutulması- (savaşın kazananı olmaz)

23 Mart 2016 Çarşamba günü saat 13:48 civarı Terazi burcunun 3 derecesinde Gölge Ay Tutulması gerçekleşecek. Koç/Terazi aksındaki tutulumlar 19 Ekim 2013 yılında başlamıştı. Serinin son tutulması 23 Mart’ta gerçekleşecek. Bu aks üzerindeki tutulmalar, çatışma-uzlaşma, fikir ayrılıkları-mutabakat, savaş-barış ikiliklerini yönetir.  Sürece şöyle bir göz gezdirirseniz, söz konusu ikiliklerin süreç içinde oldukça tetiklendiğini fark edebilirsiniz. 

Ay Tutulmaları gücü arttırılmış Dolunay vazifesi görür. Dolayısıyla, tamamlanma ve sonlanmalar taşır hayatımıza. Ekim 2013’ten bu yana hayatınızda neler değişti, neler gelişti, işte bu konularda sonlanmalar yaşayacağız hep birlikte.

Adalet konularına kafa yoruyoruz bugünlerde, fena halde takıntılıyız adalete ya da hakkın yerini bulmasına. Ancak buradaki adalet, bireysel adalet anlayışımız mı? Yoksa evrensel adalet sistemi mi? İşte bunu ayırdetmemiz gerekli. Kime göre adalet? Neye göre adalet? Bu Tutulmadaki Adalet kavramı Evrensel yasalara göre belirleniyor, bunu söylemeden geçemeyeceğim. Anahtar kelime dürüstlük.Önce kendi kendimize dürüstlük. Kendimize dürüst olursak, evrene dürüst oluruz, evrensel yasalara dürüst oluruz.

Gel gelelim ne kadar uygulayabiliyoruz bunu? İşin içine sevgi, akrabalık, tanışıklık, aidiyet girince işler değişiyor. Yanlış bir eylemi sevdiğimiz, yakınımız, ait olduğumuz topluluktan biri yaptığındaki tavrımız ve yargımız ile tanımadığımız, bilmediğimiz ya da sevmediğimiz biri yaptığındaki tavır ve yargımız eşit mi? Eğer eşit değilse adalet adalet diye bağırmanın hiç anlamı yok.

Yapılan ve yapılmış olan bir haksızlığa, yakınlık ilişkilerimizden dolayı (sırf anamız, babamız, seviyoruz vs diye) karşısında duramıyorsak, karşı durmak şöyle dursun, üstüne birde haksızlığa kılıf uydurmaya çalışıyorsak vay halimize. Şu an içinde bulunduğumuz sürecin özeti budur. Daha kendimiz olmayı öğrenmeden, bireyselleşmeden ait olmaya koşullanırsak, adalete ilk sekteyi vurmuş oluruz. Bugün adalet terazisinin şaşmasına çanak tutarsak, yarın şaşan terazinin altında kalırız.

Hatırlarsanız adalet tanrıçası Justitia’nın gözleri bağlıdır. Göz bağı sembolünün anlamı tarafsızlıktır. Yargıcın karar verirken duygularının, eğilimlerinin etkisinden arınması ve olayları aklın soğuk muhakemesinden geçirmesi, bilgelikle değerlendirmesidir. Yani Adalet Terazisi sembolünün anlamı, Justitia’nın tarafsızlığı temsil etmesidir. Bu nedenle bir durumla ilgili kanıya varırken, kimliklerden, rollerden, yakınlık-uzaklıktan bağımsız bakmamız gerekli. İşte o zaman, evrensel yasalar işler ve doğa işini yapar.

Yakın çevremiz, geleneksel değerler, inanç sistemi, bağımlılıklar, alışkanlıklarımıza dönüp bakalım bugün. Bu kavramlardan hangisi tarafsızlığımızı engelliyor?

Bu döngü sonlanmalar taşıyacak. Bazı ilişkilerin sonlanma sürecini hızlandıracaktır. Adaletin ihmal edildiği ilişkilerin bıçak gibi kesilme süreci başladı diyebilirim. Eylül ayına kadar belli bir aşamaya taşınmamış ilişkiler sonlanmış olur.

Belli bir aşamaya gelmiş ilişkilerinse resmileşmesi söz konusudur. Mars Tutulma bölgesine olumlu açı yapıyor. Bu sonun başlangıcını tetikleyen bir görünümdür. Öyle ki, gözümüzle pek açık görebileceğiz sonuçları. Ayrıca Mars koşar adımlarla kraliyet yıldızlarından Batının gözcüsü olarak bilinen Antares sabit yıldızına doğru ilerliyor. Nisan ayında geri harekete başlayacağını da düşünürsek, epey tantanalı sonlanmalar yaşanacak bireysel hayatarımızda ve ülkemizde, her alanda.

Kraliyet yıldızlarının bedelleri ve uyguladığı çok net kuralları vardır. Başarı ve yükseliş imkanı verir evet. Lakin yükselişin kalıcı olup olmayacağını, söz konusu kurallara ne kadar riayet edeceğimiz belirler. Bir anda yükselip, bir anda tepe taklak olan insanlara bakarsanız, sunulanı kararınca değerlendiremediğini, bir nevi sunulanı hazmedemediğini fark edersiniz mutlaka. Eylül’e kadar çoğu çöküşün sebebinin bu olabileceğinin sinyallerini veriyor bu tutulma.

Başımıza herşey gelebilir. Negatif bir sona yaklaştıysak bunu dünyanın sonu olarak algılamak yerine, eski hataları tekrarlamamak adına bir deneyim alanı fırsatı olarak değerlendirmeliyiz. Ancak kabul etmemek, süreci kendi lehimize çevirmeye çalışmak, Adalet terazisini oynatarak çıkarlar için savaş açmanın bedelinin çok ağır olduğunu hatırlatmak isterim. Antares temalı olaylar savaş getirir. Fakat bu savaşın kazananı olmaz, ölüm de getirir. Nisan ve Mayıs ayları tutulma etkisi daha belirginleşecektir. Her türlü köktenci, radikal yaklaşımlar süreç içinde zarar getirir.

Yoğurdu ak olanlar hiç korkmasın. Yoğurdu kara olanlarımız ise bu yoğurdu neden kararttımızı farketmeye çalışsın. İnsanız hepimiz bilinçsizce yanılabilir ve hata yapabiliriz. Fakat her defasında aynı hataları yapmaya devam ediyorsak bu bir yanılgı değil, seçimdir. Takdir edersiniz ki her seçimin bir de sonucu vardır. Bugün yeni bir başlangıç yapalım ve takrarlayan hatalarımızın farkına varalım. İnsanları bize yakınlık ve uzaklıklarına göre, din, dil, ırk, sosyal statü farklarından bağımsız bir düzlemde değerlendirmeye çalışalım. İşimize gelmese de hakkı sahibine daha doğrusu hakedene teslim edelim. Satürn 5.evde ve beni ben yapan değerlerimi farketmemi, beni ben yapan değerlere sahip çıkarak kendimi geliştirmemi istiyor. Hal böyleyken, daha ben olmadan biz olmaya çalışırsam: ÇUVALLARIM, net! Sürüyü takip ederken, sürüyle birlikte uçurumdan düşebilirim, farkına bile varmadan….

Evet Sevgili Astroloji severler, tutulma fikir ayrılıkları ve düşmanlıklar konusunu hareketlendirebilir. Aşırı fanatik yaklaşımlara dikkat edelim. Üzülerek belirtmeliyim ki, yangınlar, patlamalar devam edecek.

Sınır komşularımızla ilişkilerde değişiklikler gerginlikler, anlaşma ihlalleri söz konusu olabilir. Yurt dışı ortaklı firmaların yönetiminde değişiklikler, (ortaklıktan çekilmek gibi), yurt dışı kaynaklı sektörlerin zarar görmesine sebep olacak olaylar tırmanabilir.

Not: Ülkemizde yaşanan ve hepimizin üzüntüyle hatırladığı saldırılardan önce Elçiliklerin kapanması örneği gibi…

Eğitim ve eğitimle ilgili kanunlarda değişiklik. Eğitim kurumlarıyla ilgili flaş kararlar gündeme gelebilir. Basın yayın organlarında ve kuruluşlarında kapanmalar ya da saldırılar gündeme gelebilir.

Hava şartlarında değişimler, dolu fırtınaları, su baskınlarına dikkat edelim. Özellikle dolu fırtınaları tarım alanlarında zayiata sebebiyet verebilir.

Trafik kazalarında artış, topluma malolmuş tanınmış kişilerin ölümlü yada ölümlü olmayan kazalara karışması olasıdır. Özellikle kazalara eğilimli haritası olanların azami dikkat etmeleri gerekmektedir.

Tutulmadan direkt etkilenecekler

21-28 Mart arası doğumlu Koç burçları

21-30 Haziran arası doğumlu Yengeç burçları

23-30 Eylül arası doğumlu Terazi burçları

23-31 Aralık arası doğumlu Oğlak burçları

Önce insan olduğumuzu hatırlayacağımız bir Tutulma olsun. Sevgilerimle…

“23 Mart 2016 Terazi Burcunda Ay tutulması- (savaşın kazananı olmaz)” üzerine 2 düşünce

  1. Bu kadar yalın bir dille yazılmış astroloji yorumu görmekten çok memnun oldum. Anlaması, üzerinde rahatça düşünmesi kolay bir yazı. Böyle sohbet eder gibi olan etkileyici yazıları çok seviyorum. Elinize,yüreğinize sağlık. <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 2 =