23 Kasım 2018 İkizler Burcunda Dolunay

23 Kasım 2018 Cuma günü 0°İkizler burcunda dolunay gerçekleşiyor. Yay burcundaki Jüpiter ile yine Yay burcunda retro Merkür dolunaya karşıt açıda. Mars Balık burcunda ve Dolunay etkileşimlerini t-kareye çeviriyor. Mars aynı zamanda apeks konumunda. Ha geçti ha geçecek derken retroların biri bitiyor biri başlıyor.  Biraz sabır 10 Aralık gibi Merkür de normal seyrine dönsün ondan sonrasına Allah kerim demekten alamıyorum kendimi :)

Dolunaylar sonuçları tamamlanmaları taşırlar. Bir fikir, bir iş, bir olay her neyse o durum, artık olgunlaşmış ve bir sonuca bağlanma zamanı gelmiş demektir. Bu nedenle yeni başlangıçlar yapmaktan ziyade, var olan durumlar tamamlanmalı ve sonuca vardırılmalıdır.

İkizler burcu dolunayı nispeten daha olumlu olmakla birlikte değişken grup t-karesine eşlik eden bir dolunay olduğundan zihnimizin sesi ile sezgilerimizin sesini birbirine karıştırmanın her zamankinden kolay olacağı günlerden geçiyoruz. Dolunay yöneticisi Yay burcunda retro ve 12.evde olduğunda, düşünce ve fikir yoğunluğu, tabiri caizse kafamızı kazan haline getirir. Konstrasyon problemleri, sonuçlara ulaşma/ulaştırmada yetersizlik hali hakim olabilir.

  • Zihinsel karışıklıklar,
  • Olayların beklediğimiz ya da olması gerektiği gibi seyretmemesi,
  • Tuhaf kaynağı çözülemeyen sağlık sorunları,
  • Aşırı sinirlilik, gerginlik
  • Her şeyin üst üste gelmesi,
  • Hapsolmuşluk hissi,
  • Gerilim yaratan gelişmeler karşısında ne yapacağını bilememek
  • Amaçlarla sonuçların farklı olması
  • Girişimlerin engellenmesi gibi etkiler, söz konusu t-karenin karenin bazılarımızın hayatına taşıyacağı enerjilerdir.

Böyle zamanlarda, olanı görmek istediğimiz gibi algılamak için senaryolar yazabilir, düz giden işi sırf işimize gelmediği için bozabilir, kısacası bir çuval inciri berbat edebiliriz.

Havada zıtlaşma kokusu var, havada senlik benlik var, havada akıl ile inançların çatışması, havada ölçüsüzlük, havada haddini aşmaya meyyal enerjiler var. Havada sonuç için yörünge değiştirmek var ;) Fırsatçılar iş başında!!!!

Yetersizlik, yetersizlik, yetersizlik… Evren hatada ısrar kabul etmiyor artık ve hak edişler oldukça keskin, oldukça net kendini gösteriyor. Mars’ın Balık burcuna geçişi ve t-karenin apeksinde oluşu eylemlerimize projektörü tutuyor.

Venüs’ün Terazi burcunda düz pozisyona geçip yine Koç burcundaki Uranüs’le zıtlaşması ve Kuzey Ay Düğümünün ikinci t-karenin apeksinde olması da işin içine girince, ya gör bak, düzelt – ya da arkanı dön ve alt üst et mantığında seyrediyor.  Yani yetersizliklerinizi kapatmaya uğraşmayın…. Arzularınızın boyunduruğu altına girmeyin… Kazanmak için her yol mübahtır demeyin…. Tüm bunlar sizi olmamanız gereken yerlerde çakılı kalmış olmanıza sebep oluyor olabilir diyor.

Ayartılmaya açık kapılarınızı görmeye çalışın, dikkatle değerlendirin her şeyi.

Ertelediklerinizi tekrar masaya yatırın ama her zamanki bakış açınızla daha farklı bakış açılarıyla değerlendirmeye çalışın mesela.

Hayal kırıklıklarınızı geçiştirmeyin.

İnançlarınızı sorgulayın, insanlara kavramlara yüklediğiniz anlamları, gerçeklik penceresinden yükleyip yüklemediğinizi anlamaya çalışın.

Hassasiyetinizinden etkilenme derecenizi gözden geçirin.

Tüm bunları yapmak için de kendinize geri çekilmek için alan ve zaman yaratın.

Olayların içindeyken bir durumu çözmek, olayların dışına çıkarak çözmekten daha zordur çünkü. Eğer dışsal koşullardan daha az etkileneceğimiz bir alan yaratırsak, bu olaylardan uzaklaşmamızı da sağlayacaktır. İşte bu bakış açısı, daha doğru tahminler ve daha doğru adımlar atmamıza neden olacaktır. Çünkü bakış alanımız genişledi.

O neden öyle yapmış, bu neden böyle yapmış diyerek kendi enerjisini başkalarına vermeyi bırakanlar ve dışarıdan gelen tepkilere cevap yetiştirmeyi bırakıp, içine dönenler bu dolunayda kazanır. Kendi algısı, kendi düşüncesine, yani yüzünü kendine dönenler gerekli cevapları daha kolay bularak mükemmel tamamlanmalar yaşayabilir. Bırakalım -o bunu yapmış -bu şunu yapmışları… Sen ne yaptın? Sen bu konunun neresindesin? Nerede azıttın? Nerede gevşeklik ettin? Nerede yetersizsin? Bunlara kafa yor!

Dolunay yöneticisi Merkür, Yay burcunda geriliyor ve açık ara da olsa Jüpiter’le kavuşum halinde. Yanılgılarımız ortaya çıkacak bu dolunay. Geriye çekildikçe, yanılgılarımızı daha net fark edeceğiz. Kafamızda oturttuklarımızla, gerçekte olanın farkı sanki daha bir görünür olacak bu sayede. Sık sık Ocak 2015 – Aralık 2017 arası ve Mart 2011 – Eylül 2012 arasında hayatınızda seyreden olaylara tekrar dönün bakın. Şuan uğraştığınız, düşündüğünüz şeylerin o dönemdeki yaşanmışlıklarla bağlantısı var mı?

Eğer bağlantı varsa o zaman fark edilmemiş, ertelenmiş, gözden kaçmış gerçeklerle alakalı fark edişler, bir bir aydınlanmaya başlayabilir. Bazılarımızın canını acıtacak gerçekler, bazılarımız çok da etkilenmeyecek belki ama her durumda taşıdığımız yüklerden arınmamızı sağlayacak. Canınızın acımasından korkmayın. Ne kadar dibe batarsak o kadar yükseğe çıkarız ;)

Dolunay bazı kişilere oldukça olumlu sonuçlar taşıyabilir. Özellikle Terazi ve Kovaların ilk beş gününde doğmuş kişiler ile bu burçların ilk beş derecesinde kişisel/kolektif gezegeni ya da astrolojik noktaları olan kişiler açısından çok olumlu hak edişler söz konusu olabilir.

Akrep Oğlak ve Başak burçlarının da son beş gününde doğmuş kişiler ile bu burçların son beş derecesinde kişisel/kolektif gezegeni ya da astrolojik noktaları olan kişiler de bu çok olumlu hak edişler konusunda şanslı konumda olacaklar.

Jüpiter Yay burcu yazımda Bknz: Jüpiter Yay ve Şans Üçlemesi Üzerine ve Kuzey Ay Düğümü Yengeç burcunda yazımda Bknz: Kuzey Ay Düğümü Yengeç – Güney Ay Düğümü Oğlak Aksına Geçiyor  değindiğim gibi sağa sola laf yetiştirmeyi bırakıp, sağı solu memnun etme kaygısını bırakıp içindeki evrene dönenler kazanır. Bu başkalarını terbiye etme, hizaya getirme, haddini bildirme döngüsü değil. İçimizdeki sonsuz sınırsız kaynakları fark etme yenileme ve gerekirse dönüştürme döngüsüdür. Yani kendini terbiye etme döngüsüdür. O nedenle bu zamanları başkalarına çok kafa yormakla heba etmeyin derim. Bu zamanlar çok kıymetli zamanlar ve Kasım ayı 2019 yılının bir eşik noktası niteliğinde. Şimdi içindeki Evrende neyi var edersen 2019 onu sofrana getirecek.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 5 =