2017 Yılı Yeni Astrolojik Döngüsü

Astrolojik yeni yıla bugün giriyoruz sevgili dostlar. 20 Mart 2017 13:28 itibariyle Güneş, baharın müjdecisi Koç burcuna giriyor. Yeni yıl bir süredir denk gelen Jüpiter gerilemesi etkisinde başlıyor.

2014 yılından bu yana geçen süreçteki Astrolojik yeni yıla Jüpiter gerilemelerinde giriyorduk. Bu sene de bu değişmeyecek yine Jüpiter gerilemesiyle gireceğiz yeni döngüye. Bu yıl ek olarak Jüpiter gerilemesine bir de Venüs gerilemesi eşlik edecek ve Güneş Zodyakın başlangıç noktasından 365 günlük yeni seyrine start vermiş olacak.

Hem Güneş ve Neptün’ün ve diğer gezegenlerin Balık burcu seyri, hem de 26 Şubat’ta Balık burcunda gerçekleşen tutulma, sonlanmalara, bitişlere ve tamamlanmalara ilişkin enerjiler taşıyordu. Bugün itibariyle ilklerin ve yeni başlangıçların burcu Koç’la birlikte, her sonun sonunda gelen başlangıç gibi yeni ve taze adımlar attıracak bizlere.

Ancak hem Jüpiter gerilemesi, hem de Venüs gerilemesi yeni zodyak yılının en şanslı kişilerinin, doğum haritasında Venüs’ü ve Jüpiteri gerileyenlerin olduğuna işaret ediyor. Doğum haritanızda hem Jüpiter’iniz hem de Venüs’ünüz geriliyorsa, hangi burç olduğu fark etmez bu yıldan en çok avantaj sağlayacak olan sizlersiniz. Yeni başlangıçlar ve taze adımlar atabilecek konumdasınız. Tabi Doğum haritası müsait olanlar :)

Bununla birlikte doğum haritasında Venüs ve Jüpiter’i düz olanlarında çok şanslı olmamakla birlikte özellikle uğraş vermeleri gereken konularla karşılaşacağını söyleyebiliriz. Tabi bireysel Solar return haritanız da oldukça önemli.

Gezegeni geri olanlar yeni projelere başlayabilir, hayatlarının ilgili alnlarında yeni başlangıçlar yapabilirler. Gezegenleri düz olanlarsa yeni proje ya da işlere başlamaktan ziyade biraz içe dönüp arınmak, sadeleşmek durumunda kalabilirler.

Venüs gerilerken ne olur bunu ufak bir mantık hesabıyla anlatmaya çalışayım. Gezegenler gerilerken hayatımıza etki ettiği alan konularında aksaklıklar, beklemeler devreye girer. Düz pozisyondayken verdiğimiz hatalı hükümler, gerileme zamanında aksaklık olarak ortaya çıkar.

Evimizin pencerelerini döşettiğimiz malın kalitesi, yağmur mevsimi başlangıcıyla belli olur. İşçilikteki bir hatayı yada kullanılan malzemenin kalitesini biz bu dönemde fark ederiz. Eğer malzemenin kalitesinden, ergonomikliğinden ziyade, görüntüsü yada ucuzluğu gibi faktörlere odaklanarak seçim yapmışsak bunun sonuçlarını yağmur mevsiminde yaşarız. Bazılarımız yeniden bir sistem döşetmek zorunda kalırken, bazılarımız üretici firma hatası nedeniyle olduğundan daha az maliyetle bu işleri atlatabilirler. Bazılarımız sa doğru seçim yapmış olmanın hazzını yaşarız. Pencere neden sızdırıyor bunu gerçekten kavramak, bunda en az başkalarının payı kadar kendi payımızı fark etmek ve yapılması gerekeni yapmak. İşte esas mesele bu.

Daha aytıntılı bilgi için BKNZ: Venüs Koç Burcunda Geriliyor

Jüpiter ise başladığımız işin devamlılığını sağlar. Bu anlamda Jüpiter gerilemesi devamlılık konusunda pürüzler çıkarıp, bir miktar yorabilir bizi. Çok köklü yeni adımlar atmak yerine, var olan işleri organize etmek oldukça yararımıza olacak. çok kökten kararlar vermemek yerinde olacaktır.

Yeni Astrolojik yılımız kutlu olsun

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + two =