19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay

19 Şubat Salı günü 18:55 civarı Ay 0°Başak burcunda dolunay fazında olacak. Dolunaylar tamamlanma ve sonuç alma zamanlarıdır. Başak Dolunayları ise hasat zamanını epey belirginleştirir. Başak dolunayında aldığımız sonuç, sonucun verimliliği ya da verimsizliği ile bu sonuca giden nedenleri tespit etme konusunda oldukça avantajlı dönemlerdir. Eğer neyi hatalı yaptığımızı, nerede eksik kaldığımızı ya da nelerde dozu aştığımızı tespit edebilirsek ki-aldığımız sonuç bunu bize açıkça gösterecektir-Balık burcu yeniayında, dolunay döneminden edindiğimiz bilgelikle daha yeni ve daha verimli tohumları ekebiliriz.

Bu dolunay oldukça olumlu görünümlere sahnelik etmekle birlikte, takip eden on günlük süre içinde atılabilecek yeni adımlarla ilgili verimli bir süreç olduğuna işaret ediyor. 

İkili ilişkiler, ortaklıklar, her çeşit paylaşımlarla ilgili sonuç alma zamanlarındayız. Merkür’ün Neptün ile kavuşumu ve Jüpiter’e kare açısı aldığımız sonuçları değerlendirirken aşırı hayalci, dağınık ya da yanlı bakış açılarıyla değerlendirme tuzaklarına karşı temkinli olmamız gerektiğini söylüyor sanki. Beraberinde Merkür’ün Satürn/Venüs’ten aldığı etki ve Dolunayın on ikinci evde oluşu; problemleri hayat ortaklarımızla birebir konuşmadan evvel, geri çekilip kendi içimizde bir tahlil, değerlendirme için zaman ayırmanın daha dengeli ve doğru çıkarımlara ulaşmada etkili olacağını vurguluyor.

İç sesimizi duymak, kendimizi tanımak gibi farkındalıklara ulaşmak kalabalıklar arasındayken zorlaşır. Yalnız kalma, içe çekilme, düşüncelere dalmak için vakit ayırmak her şeyden önce çevrenizde uyaran çok iken fark etmediğiniz bir davranışı, bir eğilimi ya da bir özelliğinizi daha kolay fark etmeye neden olur. On ikinci ev sembolikleri gizli kalmış şeyleri, baskılanmış duyguları ya da fark edilmeyecek kadar küçük ama etkisi büyük şeyleri ortaya çıkarmakta oldukça etkili bir evdir. Gel gelelim Başak geri çekilmeyi pek sevmez, hareket halinde olmak, düzen vermek ve bir şeylerle meşgul olma duygusu ağır basar. Bu başak burcunun form verme alışkanlığından ya da çözüme odaklı hareket etmesinden kaynaklanmaktadır.

Ancak bu dolunay, form vermeden evvel kendi kendimize hangi taşı nerede yanlış oynattığımızı iyice bilmeye ihtiyacımız var: bunun yolu da önce kendi içimizdeki kavgayı bitirmek. Venüs Oğlak’ta Mars Boğa’da karşılıklı ağırlama sayabileceğimiz bir pozisyonda. Chiron, Cupido ve Eros öncülerde T-kare. Terazi’deki Lilit Pallas kavuşumu Koç’taki Eris Uranüs kavuşumuna karşıt. Cinsiyet eşitsizliği, aşırı uç yaklaşımlar, paylaşımlar ya da görev dağılımlarındaki rahatsızlıkları ya da diğer kişilerden beklentilerde aşırılaşmak gibi etkileri bir parça arttırıyor. Bu noktada kendi kazancımıza odaklanmak yerine, denge kurmak adına çözümler üretmeye odaklanırsak, sonuçların daha müspet olması kaçınılmazdır. Evet yeni kararlar almak gereken koşullar ortaya çıkabilir. Ama önce şunu belirlememiz gerekli:

Amacımız üzüm yemek mi yoksa bağcıyı dövmek mi?

Eğer cevabımız üzüm yemekse: şu ana kadar yapmış olduklarımızla kaliteli bir üzüm yiyememişsek, o zaman yeni şeyler deneme riskini göze almak durumunda olduğumuz bilelim. Yeni düşünceler, farklı davranışlar isteyen bir süreç var önümüzde. Lilit Pallas kavuşumu Koç’taki Eris Uranüs kavuşumu hemen sonuç alma isteğinde artış yaratabilir. Acele etmeyin…. Bir kompozisyon bile üç bölümden oluşur: giriş, gelişme ve sonuç. Her şey adım adımdır arkadaşlar. Amaç hızlıca sonuç almak için acele etmek değil, yeni bilgiyi, yeni davranışı sindire sindire ilerlemektir ki bunun için de zamana ihtiyacımız var.

Yeniay kraliyet yıldızlarından Kuzeyin gözcüsü Regulus ile kavuşum halinde ve Uranüs/Mars açısı da oldukça olumlu. Bağcıyı dövmek isteyenler için bu dönem başlayan iyi başlangıçların sonucu pek olumlu olmayabilir. Kin, intikam, manipülasyon duygusuna kapılanlar, doymayanlar, gücünü kişisel çıkarlar doğrultusunda kullananlar, kibrini yenemeyenler olumlu çıkışlar yakalasa bile önünde sonunda bir çöküşle karşılaşabilirler. Bu bir hafta da sürebilir, bir ayda, bir yılda…

Ancak üzüm yemek isteyenler açısından, dürüstlük, bütüne hizmet, gücünü evrensel yasalarla doğru orantılı çalıştıranlar açısından müthiş bir başarı dönemi olabilir. Önce kendimize dürüstlük….

Dolunay Oğlak, Başak ve Boğa burçları açısından çok olumlu bir nitelik taşıyor. İkinci etapta Yengeç, Balık ve Akrepler dolunaydan olumlu etkiler alabilirler. İkizler ve Yay burçları da dolunaydan etkilenecekler listesinde. Özellikle Bu burçların ilk beş günlük diliminde doğmuş olanlar ile bu burçların ilk beş derecesi içinde kişisel gezegeni olanlar da Dolunaydan faydalanabilirler.

Koç, Yay, Aslan, İkizler, Terazi ve Kova  burçlarının son beş gününde doğmuş kişiler ile bu burçların 25° – 29°59′ arasında kişisel gezegeni olanlar yine dolunay enerjisinden istifade ederek yeni başlangıçlar için hangi tohumu ekmeleri gerektiğini kavrama konusunda destekleyici etkiler alabilirler.

Her ne yapıyorsak yapalım, dolunayda kraliyet yıldızlarının çalıştığını unutmadan hareket edelim. Bedelli çalışan yıldızlar, çok önemli yükselişler taşırlar evet. Ancak buradaki bedel gücünü kullanırken dikkatli hareket edeceksin ki statünü koruyabilesin mesajı verir. Aksi takdirde çok hızlı yükselişler, hızlı yere çakılmalarla sonuçlanabilir.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × one =