17 Kasım 2013 Boğa Burcunda Dolunay

17 Kasım 2013 Pazar günü TS ile yaklaşık olarak 17:17 civarı Boğa burcunun 25 derecesinde  bir dolunay gerçekleşecek. Esnekliğe pek gelemeyen, denenmiş kaidelere yapışıp kalmakta ısrarla inat eden Boğa burcunun öyle pekte işine gelmeyecek enerjiler taşıyor hayatımıza bu dolunay. Günlük yaşamımızda, kişisel ilişkilerimizde, ticari ilişkilerimizde, eş dostlarla münasebetlerimizde alma verme dengesi üzerinde etkili olabilecek olaylar gündemimize pat diye oturabilir. Yardım etme uğruna, girilen gereksiz fedakarlıkları şöyle bir silkeleyerekten gözünüze görünüze sokulması söz konusu olabilir. Malum dolunay 6-12 ev aksı üzerinde. 12.ev dediğimiz bilinçaltı alanında bastırılan herşey, günlük yaşam, sağlık, iş ve çalışma ortamı ile ilişkilendirdiğimiz 6.evde kişiyi süründürerekten kendini gösterir efenim.Dolunay’a Balık Burcunda seyrini sürdüren Neptün’ün T-Kare açı kalıbıyla eşliği, yardım etme uğruna kantarın topuzunu kaçırdığınız ilişkilerinizin hayal kırıklığı ile sonuçlanabileceğine işaret ediyor.

– Arkadaşınız Mehmet’in işi görülsün diye büyük fedakarlıklarla giriştiğiniz işten maddi anlamda zarar görür, bir de üstüne Mehmet’ten zılgıtı yer, neye uğradığını şaşarırsınız!

– Nasıl olsa ona birşey olmaz, hallediyor diye suistimal ettiğiniz Ahmet, suistimal edildiğinin farkına varıp, işin önünü kesip, haydi tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna der.

– Bütçesi düzelsin diye borcunu üstlendiğin arkadaşının kız arkadaşına 3 bin TL’lik rolex marka saat aldığını öğrenirsin vs vs

Oluşabilecek durumlardan bir kaçı böyle sıralı…. Efem 6. ev süründürür demiştik. 6. ev hizmet evidir. Dolayısıyla da suistimale en açık evdir. Bu istimale çanak tutan da bireyin bilinçaltı alışkanlıklarıdır. Genelde suçlu suistimal eden kişi ya da olay gibi görülür. Ancak Dolunayın dikkati çekmek istediği nokta suistimale neden olan bilinçaltı alışkanlığınızı farkedebilmeniz. Zira siz düşmanı dışarıda aradığınızdan mütevellit suistimal noktası üzerinde düzenleme yapamayabilirsiniz. O zaman ne olur? Suistimal edenden özgürleşir ama sizi suistimale sürükleyen noktadan özgürleşemezsiniz.

Üzerinize bu kadar gereksiz yük almanıza sebep olan ne olabilir? Kendine güven eksikliği, gerçeği reddetme eğilimleri, kendini ifade etmekte zorlanma, kendini küçümseme eğilimleri….. YANİ KURBAN KURTARICI YANILSAMALARI… Yardım etme uğruna büyük fedakarlıklara katlanmanıza neden olan şey kendi değersizliğiniz, kendi kendinizi değersizleştirmeniz olabilir. Siz kendi emeğinizi, enerjinizi değersizleştirirseniz, elbette gelip üzerinde tepinen birileri de olacaktır! Ta ki siz bunu farkedip, alışkanlıklarınızı değiştirene kadar. Evet siz kurtarıcısınız! Ancak sadece kendinizin kurtarıcısı! Eğer sürekli birilerini kurtarmayı üzerinize vazife edinmişseniz ve bundan dolayı da kurtarmaya çalıştığınızı zannettiğiniz kişi tarafından zarar görüyorsanız, Dolunay bunu sonlandırmanız için gerçekle yüzyüze getirecektir bu süreç içinde sizi. Bastırılmış duygularınızı biraz yoklayın canlarım! Çözmek için de biraz çaba sarfedin. Kendinizi kandırmayın mesela, aynı alışkanlıklarınızı devam ettirmek için kendinize sudan gerekçeler yaratmayın. Ne olursa olsun, ne suistimal edin, ne edilin! Ki aynı filmleri tekrar yaşamayasınız!

Suistimal eden taraftakiler de kayıplara hazır olsunlar. Belki bu sefer ki kaybettiğiniz şeyin büyüklüğü, kaybın işaret ettiği noktayı çözmenize neden olur ne dersiniz? ;) Öperim hepinizi… Sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =