16 Eylül 2016 Balık Burcunda Ay Tutulması

Asiye Tarhan Kaya ebrusu üzerine, Seher Demirci tarafından sulu boya tekniği ile  uygulanmış bir eserdir
Asiye Tarhan Kaya ebrusu üzerine, Seher Demirci tarafından sulu boya tekniği ile  uygulanmış bir eserdir

16 Eylül 2016 Cuma gecesi Saat 21:55 civarı 24° Balık burcunda Appulse Ay Tutulması takibinde Dolunay gerçekleşti. Dünyamızın yarım gölgesine girdiğinden bir Gölge Tutulma yaşayacağız.

Tutulma Chiron kavuşumlu bir tutulma ve 11.evde gerçekleşiyor. Ay, Güneş, Merkür ve Jüpiter Mars’tan T-kare alıyor. Tutulma yöneticisi Venüs Dolunaya 150°, Jüpiter ise karşıt açıyla bağlanmış.

Yükselen yöneticisi Merkür hala geri harekette ve Güneşle kavuşum halinde. Ay düğümü, Merkür ve Güneş her ne kadar Mars’tan T-kare alsa da Pluto’ya 120 derecelik açıyla eşlik ediyor.İlk dört ay baskın olmakla birlikte toplamda 6 aylık bir tutulma döngüsü başlıyor. Yay burcundaki Mars, T-karenin apeksinde. Dolayısıyla yaralarımızın üzerindeki kabukları kaldırarak, ufaktan kanatmaya başlayacak. Çatışmalar, fikir ayrılıkları, anlaşmazlıklar, iletişim sorunları, duygu patlamaları Ay Tutulmasında sıklıkla yaşayacağımız durumlardır.

Her ne olursa olsun Chiron kavuşumlu bir tutulmayla karşı karşıya olduğumuzdan kaynağından şifa günleri diyebiliriz bir nevi. Yaralarımızın kabuğunu kaldırıp kanatacak demiştim. Bu tutulmanın bedeli de budur. Şifa istiyorsan dön yara na bak. Yok sayma, üzerini örtme, bilinçli bir şekilde kanayan yerlerinle ilgilen diyor gökler.

İçimiz acır, canımız yanar ve buna tahammül edemediğimizden ilgilenemeyiz sorunlarımızla, sanırız ki dönüp bakarsak içimiz daha çok kanayacak, canımız daha fazla yanacak. Fakat evrensel sistem her tutulmada ilgili alanla ilgili ertelediklerimizi tekrar gündemimize taşır. Taşır ki, çözelim diye. İşte şifanın temeli budur: Acının dibine kadar inmek :) Jüpiter Terazi burcu geçişi yazımda acı kavramına değinmiştim. Bknz: Jüpiter Terazi Burcunda / Abartma ve Azaltma Üzerine Dersler

Mars apeks gezegen olmakla birlikte 7 evde olduğundan ikili münasebetlerde sorun tartışma ya da tartışma çıkacağı kesin. Ancak bu tartışmaların diğerinden farkı, tartışma ya da fikir ayrılıklarına neden olan yaralarımızı tedavi edici bir süreçte avantajlı olduğumuz anlamına geliyor.

Eğer bir rahatsızlığınız varsa Hastane’ye gidip tedavi yollarını arıyoruz değil mi? Bir parmağımıza kıymık batsa, önce alkol vb şeylerle temizliyor, sonra sarıyor, yekten tedavi ediyoruz değil mi? Kaçınız kesilen parmağını yok sayıyor?

Ya da kaçınız oluk oluk kan akmasına duyarsız kalıyor?

Muhtemelen hiç birimiz. Hepimiz bir şekilde yaramızı tedavi etmeye çalışıyoruz. İşte içsel yaralarla ilgili durum da aynı titizlikle sarılmayı bekliyor. O halde neden bu duyarsızlık?

” Ahmet bana bunu bunu dedi ” Peki efendim dedi de ben neden bu kadar etkilendim basit bir cümleden? Bunu bir sormak lazım kendimize. Her zaman söylüyorum aydınlanmanın ilk şartı kendimizle yüzleşmek, yüzleşe yüzleşe kendimizi bilmektir.

Bunu beceremediğimizde yapacağımız ilk iş suçlamaktır.

  • Kendi kıymetini bilmeme ve yetersizlik, önemsiz olduğuna inanma
  • Çok çabuk ümitsizliğe kapılma
  • Zorlukların enerjimizi çabucak tüketmesi
  • Alınganlık
  • İlişkilerde karşımızdaki kişiden çok şey bekleme ve beklentilerimizin karşılanmaması
  • Her şeyi birden yapmak adına kendimizi fazla zorlamak
  • Karşımızdaki kişilerin yaptıkları ya da söyledikleri etkisinde kalarak yanlış kararlar vermek
  • Abartılmış hoşgörü nedeniyle suistimale uğramış hissetmek

Bu ve birkaçını hissettiğiniz durumlarda lütfen sınır adabıyla ilgili bir sorunumuz olup olmadığını fark edelim. Biz mi sınır aşıyoruz? Bir başkası mı? Bunu anlamakta fayda var.

Gelelim tutulmadan en çok etkilenecek kişilere:

11 – 20 Mart arası doğumlu Balık burçları

11 – 21 Haziran arası doğumlu İkizler burçları

13 – 22 Eylül arası doğumlu Başak burçları

12 – 21 Aralık arası doğumlu Yay burçları

Sadece bu burçlardan olup olmamanız fark etmez  Balık – İkizler – Başak ve Yay burçlarının 20° ile 29° arasında kişisel gezegeni bulunanlar etkilenir. Şifalanmayı başarabilenler, benzer bir durumla tekrar karkılaşmak istemiyorlarsa mutlaka bu zamanları değerlendirsinler derim. Pluto iş başında ve ”ne kadar kötü” diye tanımladığımız durumların, aslında bizleri daha iyiye taşımak üzere olduğunu gösteriyor. Öyle ufak tefek değil, büyük bir dönüşümdür bu. Unutmayalım ” Güneş herkesin üzerine eşit doğar, herkes nasibince faydalanır”

Sevgilerimle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 17 =