11 Aralık 2015 Yay Burcunda Yeniay

11 Aralık 2015 Cuma günü 12:30 civarı Yay Burcunun 19 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. Yeniay Yay burcunun kendi evi olan 9.evde gerçekleşiyor, Jüpiter ve Chiron’dan T-Kare alıyor. Uranüs, Mars ve Pluto arasında ise ayrı bir T-kare daha mevcut. İyi haber şu ki, kaç tane T-Kare olursa olsun Yeniay Uranüs’e üçgen açıda. Ankara merkezli haritaya göre Yükselen 0 derece Koç.

Mars Pluto arasında adeta savaş var şu sıralar. Savaşa Uranüs’te eşlik etmekte. Hep barış hep barış olmaz, bazen savaşta gerekir, kör gözümüze gözlük lazım olduğunu anlamak için. Kendimizle kavgalı olmak halini bilir misiniz? Kendimizle kavgamızın başkasıyla kavga haline geldiği zamanları yaşıyoruz. Kimimiz evinde, kimimiz işinde, kimimiz eş-dost meclisinde,çoğumuz birşeylerle kavgalıyız. Mars’ın Terazi burcundaki seyri ve Pluton’la kurduğu açı kavgalı olduğumuz yeri incecikten körüklüyor gibi. İçinde bulunduğumuz hal bir yana, bu halin ne kadar devam edeceği, bir gün geçip geçmeyeceği ya da sonucun ne olacağına fena halde takık durumdayız. Şu şeytanın bacağını bir kıramadık gitti. 

– aman ben uğraşıyorum, elimden geleni yapıyorum da o araba sonunda benim olacak mı? Eski sevgilim dönecek mi? İşlerim düzelip yine piyasanın tozunu attırabilecek miyim? tarzından beklentilerle ilgili net bir sonuca ulaşma çabası :)

Hayır o araba sonunda senin olmadı diyelim ne olacak? Vazmıgeçeceğiz  yolun gerektirdiği kadarını gitmekten :) Hayatımıza harcamak durumunda olduğumuzun enerjiyi neden hayatımıza ya da kendimize çok görüyoruz? Neden çabayı beklentilerimize ulaşmak için harcıyoruz. Esas mesele bu! Sorun bizim sorunumuz ve şuan kavgalı olduğumuz şey kendi hayatımızda çözemediğimiz noktaların yansıması olarak kavga haline dönüşüyor. Neden ısrarla birşey istiyoruz? Evren torpil geçmez Sevgili Dostlarım, neyi nasıl yaptığımız, ne için yaptığımız biliyor. Bu nedenle kendimizi ya da bir başkasını kandırmak bir işe yaramaz :) Bazen bırakmak lazım, bırakamam sandığımız şeyi. Öncü gruplardaki T-Kare neyin gerçekten ihtiyacımız olduğunu, neyin olmadığını kavramamızı istiyor. Bazılarımızın ısrarla bırakamadığı şeyleri bıraktıracak olması bu yüzdendir.

İnançlarımızın hayatımızdaki etkisi büyüktür. Bu bir dine, bir öğretiye, bir felsefeye olabileceği gibi evrensel yasalara da olabilir, bir şeyin gerçekleşip gerçekleşemeyeceğine dair duyduğumuz inançta olabilir. İnanç hayatın bir parçası elbette, ama tamamı değil! Bazen bir bardak suyun, seni iyileştireceğine duyduğun inancın içtiğin suya tesir etmesi, inancın pozitif etkisi ve gücünü serer gözlerimizin önüne. Fakat, sağlıklı öz saygı geliştirememişsek, inançlarımızın hayatımızdaki etkisi hatalı kararlar almamıza neden olabilir. Zira sağlıklı güven mekanizmasını oluşturmamışsak, -mış gibi yapmaya başlarız. İşte o -mış gibi yapma hallerinde inancımıza sarılırız, olmayacak işleri oldurmaya çalışırız. Bazen inançlarımızdır abartmamıza sebep olan.

Bu yeniay, öyle ya da böyle bir şekilde hatalı hüküm vermemize sebep olan durumlarla kavgamızı çözme zamanı. Bizi suistimal ettiğini düşündüğümüz insanla kim kimi bastıracak yarışına girmeden, neden suistimale eğilimli bir ilişki kurduğumuzu bireysel olarak tespit etme zamanı. Bu zamana kadar suistimal uğruna kaybettiklerimizi telafi etmek için savaşmak, kendimizi kurban gibi hissetmek çözüm değil. Aynı yöntemle ilişki kurduğumuz herkes önünde sonunda bizi aynı sonuca götürecektir: SUİSTİMAL’e! Yani sorun kavgalı olduğumuz kişi değil. Aslına bakarsanız tüm bunlar kavga da değil, yeniden düzenleme için geldiğimiz nokta diyelim olmaz mı? Yani aslına bakarsanız bu bizim sorunumuz. Kimimiz gönül ilişkisinde yaşıyordur benzer sorunu, kimimiz işinde, kimimiz hayatın farklı alanlarında. Buna ne sebep oluyor bunu tespit edelim.

Yeaniay Uranüsyen bir yeniay ve güçlü bir yeniay. Zihnimizi berraklaştıracak bir enerjiyle kavgalarımızı çözüme ulaştırmamıza etki eden bir yeniay. Küfretmeyi bir kenara bırakıp, horozdan yumurta beklemeye iten inançlarımızdan özgürleşme zamanı. Aşırılıklarımızı fark etme zamanı. Ders alma zamanı, dengeye gelme zamanı. Bazen hayır diyebilme zamanı. Kırgınlıklar, yoksunluklardan özgürleşip, bir daha aynı tecrübeyi yaşamamak için eylemlerimizi etkili yapma zamanı.

Unutmayalım  niyeti salih olanın yolu açılır.Sevgilerimle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 20 =