Venüs Uranüs Karesi/Devamsızlık Haftası

Venüs, enerjisini verimli çalıştıramadığı Oğlak burcunun anaretik derecesine geliyor. Bugün itibariyle yaklaşık bir hafta kadar sürecek bir etkiyle karşı karşıyayız. Uranüs, Koç burcunu terk etmeden evvel Venüs’e partil kare konumda olacak.

1 Mart günü akşam saatlerinde Venüs nispeten daha rahat ettiği bir konuma yani Kova burcuna geçecek. Lakin bu geçişle dispozitörü Uranüs ile kare açı görünümünü koruyacağından Mart ayının ilk haftası önemli olacak.

28 Şubat – 1 Mart  ile 6 – 7 – Mart günleri bu anlamda oldukça dikkat çekici. 5 Mart’ta da Merkür retroya gireceğinden Mart ayına enteresan bir geçiş yaşayacak çoğumuz.   

Venüs Uranüs gerilimli açıları ilişkiler/ortaklıklar ve finansal konularda  kırılmanın yaşandığı zamanlara işaret etmektedir. İkili ilişkilerimizin alma verme dengesini etkileyen kişisel eğilim ve seçimlerimizle ilgili sorunları, eksiklikleri daha net algılamaya olanak sağlayacak gerilimler, aksaklıklar yaşayabiliriz. Uranüs’ün Venüs’e açısı, olaylara özellikle sorumluluk/sorumsuzluk düzleminden bakma eğilimini bir parça artırabilir. Son dakika aksaklıkları, işlerin terse dönmesi, bu günlerde oluşabilecek aksiliklerin programları bozması gibi gelişmeler söz konusu olabilir. Hayat/iş ortaklarımızla bu minvalde sorunlar yaşayabilir. Aksaklıkları çözmek adına durumları daha da zorlayabilecek davranışlarda bulunabiliriz.

Her şey süt liman giderken, var olan bir dengesizliği algılamakta zorlaşır, zira zihnimiz var olana odaklıdır o an. Lakin yokluk ortamı, eksik olan şeyin dikkatimizi daha çok çekmesine sebep olur. Eğer eli çok açık bir insansak ve bu nedenle birikim yapamıyorsak; bu durumu varlık içindeyken bir sorun olarak algılamayız. Ancak finansal krizler yaşadığımızda, bu daha gözle görünür olacaktır. Yani kaynakları değerlendirmenin önemini, kaynakların yokluğunda daha iyi anlarız.

Aynen bu örnek gibi her türlü ilişkimizdeki, dengeleri bozan kişisel problemlerimizi de Venüs’ün gergin açılarında daha net görürüz.  Uranüs etkisi, her şeyi bir kenara bırakıp, alıp başını gitme edalarında dolaşmamıza ya da istediğimiz şeyleri oldurabilmek adına gereksiz atraksiyon ya da restleşmelere girmeye hazır hale gelebileceğimize dikkat çekiyor.

Dikkattt! ilişkimizdeki yapıyı bozan kişisel problemlerimizi  fark etmek için iyi bir zaman. Ancak, sorunları hal yoluna koyabilmek adına biraz zamana ihtiyacımız olacak gibi. Bu nedenle düşünmeden karar vermeyin ve anın gazıyla hareket etmeyin ya da durumları çok zorlamayın derim.

Merkür Retro pozisyona başlamadı ancak, konumu çok olumlu değil. Bu dönem geçmişten gelen fark edilmemiş, fark edilmiş ama bilinçli bir şekilde masaya yatırılmamış, ertelenmiş iş ve konuları gündeme getirir. Yani bugün karşılaştığımız olay belki bu günü ilgilendiriyordur ama temeldeki bozukluk geçmişten geliyordur. Aynı zamanda eski ilişkileri, yarıda kalmış ilişkileri ya da adı konmamış olayları tekrar gündeme getirebilir. Siz siz olun bir anlık etkiyle dalmayın olaylara derim.

Bununla birlikte, anlık çekilme ve bir anda uzaklaşma haftasına giriyoruz. Özellikle haritasında Venüs Uranüs gerilimli açıları olanlar daha çok etkilenir süreçten. Çok elverişli gibi görünen fırsatlarla, başlangıçlarla karşılaşabilir ve bir anda çekim yaşayabilirsiniz. Ancak aynı hızda bitişler de oldukça olası olabilir, bu konuda uyarmak isterim. İster yeni bir ilişki/ortaklık olsun, ister eski, acele yargılarla karar vermek yerine kendinize zaman tanıyın. İşte bu sayede hem durumu daha objektif değerlendirmiş olacağız, hem de sabrımızı beslemeyi öğreneceğiz.  Var olan sorunları çözmek içinse önce kendi içimizdeki kavgayı, ayrıştırmayı dengelememiz gerekli. Bunu çözdükten sonra karşımızdaki kişi/kişiler ile bu konuyu paylaşabiliriz.

Finansal konularla ilgili riskli girişimlerden kaçınılması gereken bir süreçteyiz. 28 Şubat 1 ve 2 Mart bu anlamda epey baskın. Finansal konular planlanandan farklı gelişebilir. Borsa gibi spekülatif alanlarda temkinli hareket edilmeli.

Başta Oğlak, Yengeç, Koç,Terazi burçlarının son beş günlük diliminde doğmuş kişiler ile bu burçların 25° – 29°’si arasında gezegen yerleşimi olanlar, konfigürasyonlardan yoğun etkilenecekler.

İkinci olarak Kova, Aslan, Boğa ve Akrep burçların ilk beş gününde doğmuş kişiler ile bu burçların 0° – 5°’si arasında gezegen yerleşimi olanlar yine baskın olarak etkilenebilirler.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + ten =