Venüs Akrep Burcu Gerilemesinin Burçlara Etkisi

Venüs retrosu 5 Ekim 2018’de Ts ile 22:06 civarı başlayacak ve 16 Kasım 2018’e değin sürecek. Gerileme süreci içerinde Venüs, Güneş ile kavuşumunu 26 Ekim 2018 saat 17:15 civarında yapacak. Göstergeleri incelediğimde:

1-5 Ekim arası Gölge dönemi

5-6 Ekim arası Venüs durağan

6 Ekim Venüs’ün akşam yıldızı olarak son görünümü

7 Ekim retronun hızlanması

26 Ekim Venüs Güneş kavuşumu ve sabah yıldızı olarak tekrar doğuşu

31 Ekim akşamı Venüs Terazi geçişi

15-16 Kasım arası Venüs durağan

16-20 Kasım arası gölge dönemi

Venüs 6 Ekim’de son kez akşam yıldızı olarak görünerek, 26 Ekim’de gerçekleşecek Venüs Günes kavuşumuna kadar görünmeyecektir. Kavuşumla birlikte sabah doğmaya başlayacak ki bu Venüs’ün en olumsuz sayıldığı konumlardan biridir.

Kıssası Venüs Akrep/Terazi retrosunun ana fikrini anlatan bir hikayeyi buraya iliştirmek istiyorum. Genel değerlendirme için Bknz: Venüs Akrep Burcunda ve Retro Venüs (Venüs Döngüsü)

Bir kuş soğuk bir kış gününde yiyecek bulmak için kanat çırpıp duruyormuş. 
Hava o kadar ayazmış ki minik kuş dayanamayıp karın üstüne düşmüş. 
Minik kuş çaresiz soğuk karın üstünde ölümü beklerken oradan geçen bir inek kuşun üstüne pislemiş.
Kuş öyle bir sinirlenmiş ki kanatları donmamış olsa kalkıp ineği dövecek. 
Bide bakmış ki tezeğin sıcaklığı ile kanatları çözülmüş, yaşama geri dönmüş. 
Öyle bir sevinçle ötüyormuş ki oradan geçen bir kedi kuşun sesini duymuş ve tezeği eşeleyip kuşu tezekten çıkarmış. Kuş buna da çok sevinmiş tam kediye teşekkür edecekken KEDİ onu yemiş! 

Bu hikayeden çıkaracağımız 2 ana fikir var; 
1)Her üstüne pisleyeni düşmanın sanma! 
2)Seni her pislikten çıkaranı dostun sanma!

Burçlara etkisine geçmeden önce retrodan en çok etkilenebilecek kişilerden biraz bahsetmek istiyorum. Akrep ve Boğa burcunun 15° ve 0° arasında gezegeni olanlar ile Terazi ve Koç burcunun 29° ve 20° arasında gezegeni olanlar daha çok etkilenecekler. Olumlu mu? olumsuz mu? sorularına cevaben: Uranüs, Mars, Kad/Gad T-karesine eşlik eden Venüs retrolarının pek olumlu şeyler getiremeyeceğini ifade etmek isterim. Bu demek değil ki başımıza belalar yağacak. Gergin enerjilerde dürtüsel hareketlere kapılmak daha kolay olur. Bunun sonucunda da yaptığımız şeyler beklediğimiz sonuçları taşımayabilir anlamına geliyor. Bu nedenle karşılaştığınız her şeye farkındalıkla yaklaşmanın önemi ortaya çıkacak.

Bu göksel göstergeler altında karmik hesaplaşmalar çok olur. Hesaplaşmaların sonucunda yapacağımız eylemden de sorumluyuz unutmayın. Farkında olma hali işte bu yüzden önemli. Anthony de Mello’nun da dediği gibi:

Neyin ”farkındaysanız” onu kontrol edebilirsiniz,
neyin ”farkında değilseniz” o sizi kontrol eder.

20 Kasım’a kadar karşılaştığınız erkek/kadını hayatınızın aşkı olarak ya da sunulan bir imkanı hayatınızın en prestijli işi olarak değerlendirmekte acele etmeyin derim. Hangi pisliği temizletmek için oraya oturtulduğunuzu, nelerle karşılaşabileceğinizi bilemeyebilirsiniz ;)

Dürtülere arada bir şşşşşşth çekmek bu süre içinde oldukça yararlı olmakla birlikte, dürtülerinin kontrolünden çıkmayı beceremeyenlere sağlam dersler vermeye niyetli Evren. Aman diyeyim yan basmayın ;)

Sadece gönül gözünüz değil, akıl ve mantık melekeleriniz de açık olsun. Malum önümüzde Venüs retrosu var. Ortaklıklar ilişkiler açısından gökyüzü pür’u pak değil unutmayın ;) Tadından yenmez zannettiğiniz şey ağulu bir acıya dönüşmesin sonra.

Venüs Akrep’te tutkularını kontrol edememesiyle ünlüdür.  Güç, kontrol, manipülasyon, takıntı, kin, intikam, bırakmamayı bilmemek gibi davranışlara yatkındır. Yatkın olduğu bu davranışlar kişiyi, güzel güzel öğrenmek ya da değişmek yerine zorluklarla, yıkıcı deneyimlerle değişime taşır.

Gerileme süreci başladığında tepemize yıldırım düşmez, sadece algımız bulanıklaşır ya da çarpıklaşır ve bu bulanıklaşma, eğilim, içgüdü ve dürtülerimize daha kolay teslim olmamıza sebebiyet verir. Hal böyle olunca, karşılaştığımız durumlar karşısında hatalı çıkarımlarda bulunmak da oldukça kolaylaşacaktır.

Gerileme döneminde çok önemli başlangıçlar yapmamalı, önemli işleri işte bu yüzden ertelemeliyiz.

Haritasında Venüs’ü retro olan azınlık grup bu dönem daha avantajlı koşullarla karşılaşabilir. Ancak o durumda dahi dikkatli, farkındalıklı hareket etmek en iyisi.

Boğa, Akrep, Kova, Aslan burçlarının ilk 15 gününde doğanlar ile Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak burçlarının son 10 gününde doğmuş kişiler de Venüs retrosunda teste tabi tutulacak kişiler olabilir. Bu noktalarda kişisel gezegeni ya da stelyumu olanlar için de aynı durum geçerli.

Aşağıdaki burç yorumları eşit ev sistemine göre yapılmıştır. Ancak herkesin horoskobu eşit ev sistemine dayalı değildir. Akrep burcu bir önceki ya da bir sonraki eve kaymış olabilir. Bu nedenle yorumları okurken, bir önceki ve bir sonraki burcun yorumunu da okuyun derim. En azından hayatınıza etki edebilecek alanlar ya da konular konusunda bir fikir verebilir. Eğer Akrep burcunun ilk 15 derecesi ya da Terazi burcunun son 10 derecesi içinde stelyumunuz varsa alacağınız etki daha baskınlaşabilir. Bu nedenle stelyumu olanlar daha kontrollü hareket etmeliler.

Gelelim burçlara etkisine:

Koçlar ve Yükselen Burcu Koç olanlar

Gerileme 31 Ekime kadar 8.evinizi etkileyecek. Finans, borçlar, başkalarından gelebilecek gelirler ile ilgili konularda stres yaratabilecek durumlar, gecikme ya da ertelemeler oluşabilir. Borç alma ya da verme konularında dikkat edin. Bu konular ikili ilişkilerinizi daha sonradan zedeleyebilir. Kredi gibi ihtiyaçlarınız varsa Venüs normal seyrine dönene kadar bekleyin derim. Retro döneminde çekilen krediler öde öde bitmez, tabiri caizse yılan hikayesine dönebilir. Yapılması gereken en doğru davranış borç/alacak konularını, gelir/gider dengesini dengelemeye çalışmak için yeniden düzenleme yapmak ve kaynaklarınıza göre yaşamayı öğrenmek olabilir. İlişkilerdeki alma-verme dengesi bu dönem daha önem kazanabilir, var olan ilişki ve ortaklıklarla ilgili alma verme dengesini yeniden düzenlemek için sorgulamalarda bulunabilirsiniz. Ne veriyorum ne alıyorum denklemi aklınızı oldukça meşgul edecek. Yeni ortaklıklara girmeyin.

31 Ekim ile 20 Kasım arası Venüs evlilik, ilişkilerle ilgili alanınızda gerileyecek. İlişkide bulunduğunuz kişi ya da hayat ortaklarınızla aranızda sorun yaratan durumlar, anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir, değersizlik duygusu hissedebilirsiniz. Öfke patlamalarına dönük enerjiler oluşabilir. En iyisi içinize dönüp kendi değeriniz üzerinde çalışmak olmalıdır. Retro dönemi geri dönen bir sevgiliye işaret edebilir lakin gelenden de bir cacık olmaz benden söylemesi. Retroda gelen, gezegen düze döndüğünde uçup gider!  Geçmişten beklediğiniz bir türlü alamadığınız bir alacağınız varsa, retro sürecinde size dönebilir. Evlilik, nikah, düğün, ilişki başlangıçlarını erteleyin. Şuan ki fikrinizle 20 Kasım sonrası fikriniz arasında muhtemelen fark olacaktır. Yeni başlangıç yerine, kendinizi, değerinizi tahlil ve yapılandırma için çaba harcarsanız, retroyu avantaja çevirmiş olursunuz.

Boğalar ve Yükselen Burcu Boğa olanlar

Gerileme 31 Ekime kadar 7.evinizi etkileyecek. Eşiniz ve diğer hayat ortaklarınızla aranızdaki anlaşmazlıklar su yüzüne çıkabilir. Sen-ben tartışmaları artabilir. Genel ilişki problemlerinin beraberinde, finansal konularla ilgili bu güne kadar atılmış hatalı adımlar konusunda fikir ayrılıkları da gündeminizi meşgul edebilir. En iyisi içinize dönüp kendi değeriniz üzerinde çalışmak olmalıdır. Yeni ilişki, evlilik, nikah gibi başlangıçları bu döneme denk getirmeyin zira sonradan pişmanlık getirebilir. Retro dönemi geri dönen bir sevgiliye işaret edebilir. Ancak retroda gelenden de bir cacık olmaz benden söylemesi. Retroda gelen, gezegen düze döndüğünde uçup gider! Geçmişten beklediğiniz bir türlü alamadığınız bir alacağınız varsa, retro sürecinde size dönebilir.

31 Ekim ile 20 Kasım arası Venüs, gündelik yaşam, sağlık, beslenme ve mesleki yaşam evinizde gerileyecek. Öncelikle sağlığınızın beslenme şeklinizden oldukça etkileneceğini söyleyeyim. Zengin kalorili gıda alımını azaltmanız yararınıza olabilir. Yiyecek ya da ilaç alerjileri, zehirlenmelere dikkat! Raf ömrüne bakmadan bir gıdayı tüketmeyin. Retro süresince bağırsaklarınız hassas olabilir. Hormonal ya da başka türden rahatsızlıklarınız varsa kontrollerinizi aksatmayın. Bu dönem yeni oluşabilecek rahatsızlıklar için de vakit geçmeden uzmanına görünmek yararınıza olabilir. Gündelik yaşam, plan program konusunda, disiplin/disiplinsizlik teması üzerine çevrenizle tartışma getirebilir. Tutum ve davranışlarınızı gözden geçirmeli disiplin/disiplinsizlikle ilgili aksaklıkları çözmelisiniz. Evcil hayvan edinmek isteyenler eğer yeterince özverili değilse 20 Kasım’a kadar beklesin zira hasta hayvan sahiplenme oranınız yüksek. Var olan evcil hayvanlarınızda sağlık sorunları ya da davranış değişiklikleriyle karşılaşabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen Burcu İkizler olanlar

31 Ekim’e kadar Venüs, gündelik yaşam, sağlık, beslenme ve mesleki yaşam evinizde gerileyecek. Öncelikle sağlığınızın beslenme şeklinizden oldukça etkileneceğini söyleyeyim. Zengin kalorili gıda alımını azaltmanız yararınıza olabilir. Yiyecek ya da ilaç alerjileri, zehirlenmelere dikkat! Raf ömrüne bakmadan bir gıdayı tüketmeyin. Retro süresince bağırsaklarınız hassas olabilir. Hormonal ya da başka türden rahatsızlıklarınız varsa kontrollerinizi aksatmayın. Bu dönem yeni oluşabilecek rahatsızlıklar için de vakit geçmeden uzmanına görünmek yararınıza olabilir. Gündelik yaşam, plan program konusunda, disiplin/disiplinsizlik teması üzerine çevrenizle tartışma getirebilir. Tutum ve davranışlarınızı gözden geçirmeli disiplin/disiplinsizlikle ilgili aksaklıkları çözmelisiniz. Evcil hayvan edinmek isteyenler eğer yeterince özverili değilse 20 Kasım’a kadar beklesin zira hasta hayvan sahiplenme oranınız yüksek. Var olan evcil hayvanlarınızda sağlık sorunları ya da davranış değişiklikleriyle karşılaşabilirsiniz.

31 Ekim ile 20 Kasım arası ise aşk, eğlence, yaratıcılık ve çocuklar alanında geriliyor olacak. Eski aşklarla karşılaşmalar söz konusu olabilir. Yeni bir ilişki başlangıcı için çok uygun olmamakla birlikte var olan ilişkilerdeki anlaşmazlıklar daha çok ön plana çıkabilir. Haz duygusunu kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz ve bu durum sizi yeni arayışlara itebilir. Ancak aradığınız şeyi aradığınız yerde bulamayabilirsiniz. Çocukları olan bazı İkizler burçlarının sorumlulukları artabilir. İstenmeyen hamileliklere karşı temkinli olmakta fayda var. Dönemi daha huzurlu geçirmek için, size zevk veren aktivite hobi gibi uğraşlarla daha çok ilgilenmenizi önerebilirim. Bu uğraşlar yaratıcılığınız arttırmakla birlikte daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır.

Yengeç ve Yükselen Burcu Yengeç olanlar

31 Ekim’e kadar Venüs aşk, eğlence, yaratıcılık ve çocuklar alanında geriliyor olacak. Eski aşklarla karşılaşmalar söz konusu olabilir. Yeni bir ilişki başlangıcı için çok uygun olmamakla birlikte var olan ilişkilerdeki anlaşmazlıklar daha çok ön plana çıkabilir. Haz duygusunu kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz ve bu durum sizi yeni arayışlara itebilir. Ancak aradığınız şeyi aradığınız yerde bulamayabilirsiniz. Kaliteli/zevkli ilişkiler yaşamaktan alıkoyan, hayattan zevk almanızı engelleyen davranış ve alışkanlıklarınızı tespit etmeye çalışırsanız süreci daha doğru değerlendirebilirsiniz. Çocukları olan Yengeç burçlarının sorumlulukları bir parça artabilir. Beraberinde istenmeyen hamileliklere karşı temkinli olmakta fayda var. Dönemi daha huzurlu geçirmek için, size zevk veren aktivite, hobi gibi uğraşlarla daha çok ilgilenmenizi önerebilirim. Bu uğraşlar yaratıcılığınız arttırmakla birlikte daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır. Riskli yatırımlardan, spekülasyonlardan, kolay kazanç vaad eden işlerden uzak durmak en iyisi.

31 Ekim ile 20 Kasım arası ise aile, yuva, ev, geçmiş ve kökler alanında etkili olacak. Yaşadığınız yer ile ilgili ertelenmiş düzenlemeleri yapabilirsiniz. Evde tesisat problemi yaşayanlar açısından sıkıntılı bir süreç olabilir. Bazı Yengeçlerin yaşam alanında özellikle enerji sistemleriyle ilgili arızalar, değişiklikler gündeme gelebilir. Bu da bütçe dengenizi oynatabilir, masraflı bir zaman dilimi olabilir sizin için. Gayrimenkul alım satımı acısından pek uygun zamanlar değil. Bu dönem yapılacak alım satım işlerinde pürüzler çıkabilir, anlaşmalar bozulabilir, son dakika vazgeçişleri yaşanabilir. İmza/kontrat gibi düzenlemeleri erteleyin derim. Çocuklar ve ebeveynlerle ilgili sorumluluklar da bu dönem artış gösterebilir. Bir şekilde elinizi taşın altına koymak zorunda kalabilirsiniz, başkalarının sorumluluğunu almakla ilgili, ev ve ailede fikir ayrılıklarına düşebilirsiniz.. Ev yaşamına odaklanmak, aile kavramını sorgulamanıza neden olabilir. Bu anlamda öğretilmiş alışkanlıklar ile gerçek ihtiyaçlarınız/yeteneklerinizin ayrımını yapmak üzere süreci değerlendirirseniz sonuçlar oldukça verimli olabilir. Bir şekilde yuvada disiplini oturtmak, düzen kurmak üzerine kavrayışlara açık bir dönemdesiniz.

Aslan ve Yükselen Burcu Aslan olanlar

31 Ekim’e değin Venüs, aile, yuva, ev, geçmiş ve kökler alanında etkili olacak. Yaşadığınız yer ile ilgili ertelenmiş düzenlemeleri yapabilirsiniz. Evde tesisat problemi yaşayanlar açısından sıkıntılı bir süreç olabilir. Bazılarının yaşam alanında özellikle enerji sistemleriyle ilgili arızalar, değişiklikler gündeme gelebilir. Bu da bütçe dengenizi oynatabilir, masraflı bir zaman dilimi olabilir sizin için. Gayrimenkul alım satımı acısından pek uygun zamanlar değil. Bu dönem yapılacak alım satım işlerinde pürüzler çıkabilir, anlaşmalar bozulabilir, son dakika vazgeçişleri yaşanabilir. İmza/kontrat gibi düzenlemeleri 20 Kasım’a kadar erteleyin derim. Çocuklar ve ebeveynlerle ilgili sorumluluklar bu dönem artış gösterebilir. Bir şekilde elinizi taşın altına koymak zorunda kalabilirsiniz. Başkalarının sorumluluğunu almakla ilgili, ev ve ailede fikir ayrılıklarına düşebilirsiniz.. Ev yaşamına odaklanmak, aile kavramını sorgulamanıza neden olabilir. Bu anlamda, öğretilmiş alışkanlıklar ile gerçek ihtiyaçlarınız/yeteneklerinizin ayrımını yapmak üzere süreci değerlendirirseniz sonuçlar oldukça verimli olabilir. Bir şekilde yuvada disiplini oturtmak, düzen kurmak üzerine kavrayışlara açık bir dönemdesiniz.

31 Ekim ile 20 Kasım arası yakın çevre, kardeşler, komşular ve dostlarınızla aranızda yanlış anlama ya da sürtüşme yaratacak gerginlikler ortaya çıkabilir. Eskiden gelen küslüklerle ilgili yeniden bir araya gelme, buzları eritme konuları söz konusu olabilir. Bazı Aslanlar ise öfke kontrolünün sağlanmamasından mütevellit kardeşler, arkadaş, yakın çevre ve komşularla küskünlük/gerginlik yaşayabilir. Trafikte dikkat! Özellikle trafik tartışmalarına girmeyin! Aracı olanların bakımlarını yaptırmaları yararına olabilir. Aksatılmış bakımlar, böyle dönemlerde büyük bir sorun haline dönüşebilir. Bakımlarınızı yaptırmadan uzun yola çıkmayın. Daha evvel yaşamış olduğunuz herhangi bir problem de tekrar gündeme gelebilir. Yalan ya da yanlış haberler, şişirilmiş/uydurma dedikodular tavan yapar bu dönemde. Duyduğunuz haberler, kulağınıza gelen konuşmalar konusuna temkinli yaklaşın, doğruluğundan emin olmadan, araştırmadan, her söylenene inanmayın. Kimseye taahhüt vermeyin, tutamayabilirsiniz. Kimseden taahhüt almayın, tutamayacakları taahhütlerde bulunabilirler.

Başak ve Yükselen Burcu Başak olanlar

31 Ekim’e değin Venüs, yakın çevre, kardeşler, komşular ve dostlarınızla aranızda yanlış anlama ya da sürtüşme yaratacak gerginlikler ortaya çıkabilir. Eskiden gelen küslüklerle ilgili yeniden bir araya gelme, buzları eritme konuları söz konusu olabilir. Bazı Başak burçları ise öfke kontrolünün sağlanmamasından mütevellit kardeşler, arkadaş, yakın çevre ve komşularla küskünlük/gerginlik yaşayabilir. Trafikte dikkat! Özellikle trafik tartışmalarına girmeyin! Aracı olanların bakımlarını yaptırmaları yararına olabilir. Aksatılmış bakımlar, böyle dönemlerde büyük bir sorun haline dönüşebilir. Bakımlarınızı yaptırmadan uzun yola çıkmayın. Yol programlarında son dakika değişikliklerine karşı uyanık olmanızda fayda var. Özellikle hava yolu ulaşımında aksaklık, rötar ya da iptaller çok olur böyle dönemlerde. Programlarınızı dakika dakika yapmayın, zamanı geniş tutun. Daha evvel yaşamış olduğunuz herhangi bir problem de tekrar gündeme gelebilir. Yalan ya da yanlış haberler, şişirilmiş/uydurma dedikodular tavan yapar bu dönemde. Duyduğunuz haberler, kulağınıza gelen konuşmalar konusuna temkinli yaklaşın, doğruluğuna emin olmadan, araştırmadan, her söylenene inanmayın. Kimseye taahhüt vermeyin, tutamayabilirsiniz. Kimseden taahhüt almayın, tutamayacakları taahhütlerde bulunabilirler.

31 Ekim ile 20 Kasım arası Venüs kendi değerleriniz, kazançlar, yetenekleriniz alanında geriliyor. Riskli yatırımlar, kolay kazanç vadeden işler, alım/satım işleri açısından olumlu bir zaman değil. Yatırım yapmak yerine var olan kaynakları korumaya yönelik planlar yaparsanız kazançlı çıkarsınız. Pahalı alışverişlerden uzak durun, en dandik malı en pahalısına alma olasılığınız oldukça yüksek. Cezalar da karşımıza çıkabiliyor böyle dönemlerde, mesela trafik cezası, unutulmuş bir ödemenin cezası gibi gibi… Genel olarak harcamalarda artış yaşanabilir. Bu nedenle elzem şeyler dışında kalan harcamalarınızı mutlaka kontrol etmelisiniz. Borç/alacak ilişkisine dikkat. Eskiden gelen bir borcunuzu muhatabına ödeme zorunluluğunu ortaya çıkarabilecek durumlar oluşabilir.  Aynı durum alacaklarınız için de geçerli. Sürüncemede kalmış bir alacağınız varsa, onu tahsil ettiğiniz bir dönem olabilir. Ama süreç içinde borçlanmayın, borç verme konusunda da iki kere düşünerek hareket edin, kime borç verdiğinizin farkında olun mesela. Kredi almayın, borç yapmayın, kısa vadede kazandıracağını düşündüğünüz girişimlerden uzak durun. Böyle dönemlerde kolay kazanç pek mümkün değildir. En iyisi harcamaları kontrollü yapmak.

Teraziler ve Yükselen Burcu Terazi olanlar

31 Ekim’e kadar Venüs, kendi değerleriniz, kazançlar, yetenekleriniz alanında geriliyor. Riskli yatırımlar, kolay kazanç vadeden işler, alım/satım işleri açısından olumlu bir zaman değil. Yatırım yapmak yerine var olan kaynakları korumaya yönelik planlar yaparsanız kazançlı çıkarsınız. Pahalı alışverişlerden uzak durun, en dandik malı en pahalısına alma olasılığınız oldukça yüksek. Cezalar da karşımıza çıkabiliyor böyle dönemlerde, mesela trafik cezası, unutulmuş bir ödemenin cezası gibi gibi… Genel olarak harcamalarda artış yaşanabilir bu nedenle elzem şeyler dışında kalan harcamalarınızı mutlaka kontrol etmelisiniz. Borç/alacak ilişkisine dikkat. Eskiden gelen bir borcunuzu muhatabına ödeme zorunluluğunu ortaya çıkarabilecek durumlar oluşabilir.  Aynı durum alacaklarınız için de geçerli. Sürüncemede kalmış bir alacağınız varsa, onu tahsil ettiğiniz bir dönem olabilir. Ama süreç içinde borçlanmayın, borç verme konusunda da iki kere düşünerek hareket edin, kime borç verdiğinizin farkında olun mesela. Kredi almayın, borç yapmayın, kısa vadede kazandıracağını düşündüğünüz girişimlerden uzak durun. Böyle dönemlerde kolay kazanç pek mümkün değildir. En iyisi harcamaları kontrollü yapmak. Süreç içinde yaşananlar kendi kaynaklarınız ve o kaynakları koruma, genişletme ile ilgili farkındalık ve dersler taşıyabilir. İlişkilerdeki alma-verme dengesi bu dönem daha önem kazanacak gibi görünüyor. Var olan ilişki ve ortaklıklarla ilgili alma verme dengesini yeniden düzenlemek için sorgulamalarda bulunabilirsiniz. Ne veriyorum ne alıyorum denklemi aklınızı oldukça meşgul edecek. Yeni ortaklık kararlarını bir süre erteleyin.

31 Ekim ile 20 Kasım arası evlilik, ilişkiler açısından yanlış anlama, tartışma yaratan  durumlar ya da pürüzleri ortaya çıkaran aksaklıklar taşıyabilir. Dürtülerinize dikkat etmeli, değer verdiğiniz şeyleri masaya yatırmalısınız. Eğer değerinizin bilinmediğini düşünüyorsanız, neye değer verdiğinize bakın. Kendi değerinizi gerçekten oluşturdunuz mu? Yoksa değeriniz itibar, saygınlık, güzellik, popülerlik, para gibi temeller üzerine mi kurdunuz? Karşılaştığınız ilişki problemleri aslında kendi değerinizi sorgulamanızı istiyor olabilir. Sevilmek ya da değer görmek için hayır diyemeyen, kendi gibi davranmayanlar için kriz dönemi olabilir. İçinize dönün neye değer verdiğinize bakın. Gerçekten kendinize değer veriyor musunuz? Varsa bir aksaklık, şimdi bu değeri oluşturmak adına kolları sıvayın en iyisi. Ama değer duygusunu başkası üzerinden tatmin etmeye çalışmak yanlış tuzaklara çekilmenize sebep olabilir. Yeni iş anlaşmaları, yeni iş fırsatları çıkabilir. Karar vermekte acele etmeyin, yeni başlangıçlar için destekleyici enerjiler pek yok. Daha önceden aldığınız ve kararsızlık yaşadığınız bir teklif varsa bununla ilgili kararlarınız da netleşebilir bu dönem.

Akrepler ve Yükselen Burcu Akrep olanlar

Venüs 31 Ekim’e kadar evlilik, ortaklık ve ilişkiler açısından yanlış anlama, tartışma yaratan  durumlar ya da pürüzleri ortaya çıkaran aksaklıklar taşıyabilir. Dürtülerinize dikkat etmeli, değer verdiğiniz şeyleri masaya yatırmalısınız. Eğer değerinizin bilinmediğini düşünüyorsanız, neye değer verdiğinize bakın. Kendi değerinizi gerçekten oluşturdunuz mu? Yoksa değeriniz itibar, saygınlık, güzellik, popülerlik, para gibi temeller üzerine mi kurdunuz? Dürüst müsünüz? Gücünüzü kendinizi yenilemek için mi kullanıyorsunuz yoksa ilişkide bulunduğunuz kişileri değiştirmek için mi kullanıyorsunuz? Karşılaştığınız ilişki problemleri aslında kendi değerinizi ve ilişkilerinize verdiğiniz değeri sorgulamanızı istiyor olabilir. Sevilmek ya da değer görmek için hayır diyemeyen, kendi gibi davranmayanlar ile gücünü karşısındakini değiştirmek amacıyla kullananlar için kriz dönemi olabilir. Aynı zamanda sunulan sevgiyi kullanan/kişiyi manipüle edenler için de benzer krizler su yüzüne çıkabilir. İçinize dönün neye değer verdiğinize bakın. Gerçekten kendinize değer veriyor musunuz? Varsa bir aksaklık, şimdi bu değeri oluşturmak adına kolları sıvayın en iyisi. Ama değer duygusunu başkası üzerinden tatmin etmeye çalışmak, yanlış tuzaklara çekilmenize sebep olabilir. Yeni iş anlaşmaları, yeni iş fırsatları çıkabilir. Karar vermekte acele etmeyin, yeni başlangıçlar için destekleyici enerjiler pek yok. Daha önceden aldığınız ve kararsızlık yaşadığınız bir teklifle ilgili kararlarınız da netleşebilir bu dönem.

31 Ekim ile 20 Kasım arası ise Venüs gizli düşmanlıklar ,kayıplar alanınızda gerileyecek. Gizli kalmış şeyler, saklanan gerçekler, düşmanlıkların ortaya çıktığı bir dönem olabilir. Bir şeyler gizleyenlerin, niyetleriyle yaptıkları farklı olanların gizledikleri şeyler ortaya çıkabilir. Eğer yeterince dürüstseniz, enerjinizi dengeli kullanan bir Akrepseniz, çevrenizde sizden gizli saklı hesaplar içinde olanlar ortaya çıkacaktır. Çevrenizdeki kişilerin, ilişkide bulunduğunuz insanların, size karşı gizledikleri duyguları, niyetleri varsa bunları daha net görebilirsiniz. Ancak bu duyguları taşıyan sizseniz, ilişkili kişiler tarafından niyetleriniz ortaya çıkacaktır. İş ve çalışma ortamında rekabet içeren durumlar oluşabilir, parasal kayıplara dikkat. Sağlıkla ilgili sorunlarınız varsa, daha belirginleşebilir. Kontrollerinizi, tedavilerinizi aksatmayın. Yeme içme alışkanlıklarına, kullandığınız ilaçlara dikkat edin ve mümkün olduğunca alkollü içkiler ile keyif verici maddelerden uzak durun. Metabolizmanız dış uyarıcılara karşı hassas olabilir bu dönem. Yeni iş başvuruları açısından olumlu bir dönem olmamakla birlikte geçmişten gelen ve kararsız olduğunuz bir teklif ya da işle ilgili kararlarınız netleşebilir. İyisi mi siz kendi dünyanıza çekilip, bir kendinizi tahlil sürecine girin, kendinizle yüzleşin. Meditasyon, yoga, dua, ibadet, inziva gibi çalışmalar için oldukça uygun. Bunun yanında yaratıcı çalışma yapanlar, ressamlar, bestekarlar açısından oldukça verimli geçebilir süreç.

Yaylar ve Yükselen Burcu Yay olanlar

31 Ekim’e kadar Venüs gizli düşmanlıklar ,kayıplar alanınızda gerileyecek. Gizli kalmış şeyler, saklanan gerçekler, düşmanlıkların ortaya çıktığı bir dönem olabilir. Bir şeyler gizleyenlerin, niyetleriyle yaptıkları farklı olanların gizledikleri şeyler ortaya çıkabilir. Eğer yeterince dürüstseniz, enerjinizi dengeli kullanan bir Yaysanız, çevrenizde sizden gizli saklı hesaplar içinde olanlar ortaya çıkacaktır. Çevrenizdeki kişilerin, ilişkide bulunduğunuz insanların, size karşı gizledikleri duyguları, niyetleri varsa bunları daha net görebilirsiniz. Ancak bu duyguları taşıyan sizseniz, niyetleriniz ortaya çıkarak, ilişkili ilişkide bulunduğunuz kişiler tarafından fark edilecektir. İş ve çalışma ortamında rekabet içeren durumlar oluşabilir, gizli planlara dahil olmayın, sonrası pek hoş olmayabilir. Kulağınıza gelen duyumlar konusunda kesin hüküm vermeden bir araştırma yapıp ona göre karar verin. Her duyduğunuza inanmayın. Aksi takdirde kullanılabilirsiniz. Parasal kayıplara dikkat. Sağlıkla ilgili sorunlarınız varsa, daha belirginleşebilir. Kontrollerinizi, tedavilerinizi aksatmayın. Yeme içme alışkanlıklarına, kullandığınız ilaçlara dikkat edin ve mümkün olduğunca alkollü içkiler ile keyif verici maddelerden uzak durun. Metabolizmanız dış uyarıcılara karşı hassas olabilir bu dönem. Yeni iş başvuruları açısından olumlu bir dönem olmamakla birlikte haber beklediğiniz bir teklif ya da işle ilgili gelişme söz konusu olabilir. Bu teklifle ilgili kararlarınızı  netleştirmek açısından bir sorun yok. İyisi mi siz kendi dünyanıza çekilip, bir kendinizi tahlil sürecine girin, kendinizle yüzleşin. Meditasyon, yoga, dua, ibadet, inziva gibi çalışmalar için oldukça uygun. Bunun yanında yaratıcı çalışma yapanlar, ressamlar, bestekarlar açısından oldukça verimli geçebilir süreç.

31 Ekim ile 20 Kasım arası Venüs sosyal çevreniz, arkadaşlar ve büyük kardeşlerle ilgili yaşam alanınızda gerileyecek. Bu grup çevresindeki insanlarla aranızda sorun, kutuplaşmalar yaşanabilir. Aynı dava uğruna, beraber yürüdüğünüzü sandığınız insanlar daha net görülebilir. Bazılarıyla yol ayrımız oluşabilir. Grup çalışmalarıyla birlikte bir projeye başlamak açısından destekleyici bir dönem değil, bu nedenle 20 Kasım’a kadar bekleyin derim. Uygun olmayan kişilerle yol arkadaşlığı etmek istemezsiniz değil mi? Gerçek dost ile sahte dost arasındaki ayrımı yapmanızı sağlayacak öğretiler barındıran olaylar cereyan edebilir. Her dost sizin gözünüzdeki değeri değil de, kendi değerini ortaya koyabilir. Takiben radikal kararlar almaya başlayabilirsiniz. Varsa temelde bir bozukluk, bunu fark etmeye çalışın. Temeli sağlamlaşabilecek ilişkilerde yeni düzenlemeler yapılırken, zaten çürük temel üzerine inşaa edilmiş ilişkiler açısından yol ayrımı oluşabilir.

Oğlaklar ve Yükselen Burcu Oğlak olanlar

31 Ekim’e kadar Venüs sosyal çevreniz, arkadaşlar ve büyük kardeşlerle ilgili yaşam alanınızda gerileyecek. Bu grup çevresindeki insanlarla aranızda sorun, kutuplaşmalar yaşanabilir. Aynı dava uğruna, beraber yürüdüğünüzü sandığınız insanlar tarafından hayal kırıklığına uğrayabilir ya da bu insanları daha objektif, daha net görmeye başlayabilirsiniz. Grup çalışmalarıyla birlikte bir projeye başlamak açısından destekleyici bir dönem değil, bu nedenle 20 Kasım’a kadar bekleyin derim. Uygun olmayan kişilerle yol arkadaşlığı etmek istemezsiniz değil mi? Gerçek dost ile sahte dost arasındaki ayrımı yapmanızı sağlayacak öğretiler barındıran olaylar cereyan edebilir. Her dost sizin gözünüzdeki değeri değil de, kendi değerini ortaya koyabilir. Takiben radikal kararlar almaya başlayabilirsiniz. Varsa temelde bir bozukluk, bunu fark etmeye çalışın. Temeli sağlamlaşabilecek ilişkilerde yeni düzenlemeler yapmaya gayret gösterin. Zaten çürük temel üzerine inşaa edilmiş ilişkiler açısından da yol ayrımı oluşabilir. Bazı Oğlaklar arkadaş ya da sosyal çevreden tanıdığı birileriyle farklı türden ortaklıklar ya da ticari ortaklıklara girebilir. 20 Kasım’a kadar planlarınız için alt yapı oluşturarak geçirirseniz, 20 Kasım sonrasında tercih edeceğiniz ortağı daha doğru seçmiş olursunuz.

31 Ekim ile 20 Kasım arası kariyer konusunda yeniden düzenleme dönemi başlayacak. Başarı/başarısızlık ve nedenleri konusuna biraz kafa yormanız gerekebilir. Yetenekleriniz ve sosyal prestijinizi etkileyen faktörleri, eğilimlerinizi, gücünüzü kullanma biçiminizi sorgulatacak durumlar yaşayabilirsiniz. Otorite ile ilişkiler çok verimli gitmeyebilir ya da otorite figürlerinin sizden boyunuzu aşacağını düşündüğünüz talepleri olabilir. Bu talepleri karşılayıp karşılayamama konusunda kendi içinizde gerginlikler yaşayabilirsiniz. Yeni projeleri kabul etmeyin derim. Tabi seçme şansınız varsa. Ancak daha önceden aldığınız proje ya da başladığınız işle ilgili yeni kararlar almanızda sakınca yok. Baş ağrılarına dikkat!  Evde tesisat problemi yaşayanlar açısından sıkıntılı bir süreç olabilir. Bazı Oğlakların yaşam alanında özellikle enerji sistemleriyle ilgili arızalar, değişiklikler gündeme gelebilir. Doğal gaz sayacınızı sökülmüş bulabilirsiniz mesela…Bu da bütçe dengenizi oynatabilir, masraflı bir zaman dilimi olabilir sizin için. Gayrimenkul alım satımı acısından pek uygun zamanlar değil. Bu dönem yapılacak alım satım işlerinde pürüzler çıkabilir, anlaşmalar bozulabilir, son dakika vazgeçişleri yaşanabilir. İmza/kontrat gibi düzenlemeleri erteleyin derim. Çocuklar ve ebeveynlerle ilgili sorumluluklar da bu dönem artış gösterebilir. Bir şekilde elinizi taşın altına koymak zorunda kalabilirsiniz, başkalarının sorumluluğunu almakla ilgili, ev ve ailede fikir ayrılıklarına düşebilirsiniz.. Ev/kariyer dengesini oturtmanız gerekli. Bu anlamda yakınlarınızın taleplerine biraz daha kulak verin derim.

Kovalar ve Yükselen Burcu Kova olanlar

31 Ekim’e kadar, kariyer konusunda yeniden düzenleme dönemi başlayacak. Başarı/başarısızlık ve nedenleri konusuna biraz kafa yormanız gerekebilir. Yetenekleriniz ve sosyal prestijinizi etkileyen faktörleri, eğilimlerinizi, gücünüzü kullanma biçiminizi sorgulatacak durumlar yaşayabilirsiniz. Otorite ile ilişkiler çok verimli gitmeyebilir ya da otorite figürlerinin sizden boyunuzu aşacağını düşündüğünüz talepleri olabilir. Bu talepleri karşılayıp karşılayamama konusunda kendi içinizde gerginlikler yaşayabilirsiniz. Yeni projeleri kabul etmeyin derim. Tabi seçme şansınız varsa. Ancak daha önceden aldığınız proje ya da başladığınız işle ilgili yeni yararlar almanızda sakınca yok. Baş ağrılarına dikkat!  Evde tesisat problemi yaşayanlar açısından sıkıntılı bir süreç olabilir. Bazı kişilerin yaşam alanında özellikle enerji sistemleriyle ilgili arızalar, değişiklikler gündeme gelebilir. Doğal gaz sayacınızı sökülmüş bulabilirsiniz mesela…Bu da bütçe dengenizi oynatabilir, masraflı bir zaman dilimi olabilir sizin için. Gayrimenkul alım satımı acısından pek uygun zamanlar değil. Bu dönem yapılacak alım satım işlerinde pürüzler çıkabilir, anlaşmalar bozulabilir, son dakika vazgeçişleri yaşanabilir. İmza/kontrat gibi düzenlemeleri erteleyin derim. Çocuklar ve ebeveynlerle ilgili sorumluluklar da bu dönem artış gösterebilir. Bir şekilde elinizi taşın altına koymak zorunda kalabilirsiniz, başkalarının sorumluluğunu almakla ilgili, ev ve ailede fikir ayrılıklarına düşebilirsiniz. Ev/kariyer dengesini oturtmanız gerekli. Bu anlamda yakınlarınızın taleplerine biraz daha kulak vermeniz gerekebilir.

31 Ekim ile 20 Kasım arası uzak akrabalar ya da uzakta yaşayan yakın akrabalar, yolculuklarla ilgili aksaklıklarla karşılaşabilirler. Yurt dışı, şehir dışı ilişkiler ya da buralarda yaşayan yakınlarınızla ilgili anlaşmazlıklar gündeme gelebilir. Beklediğiniz biri beklediğiniz zamanda gelmeyebilir ve programınız değişebilir gibi gibi… Sakin kalmakta yarar var. Özellikle kardeşlerle ilişkiler teste tabi tutulacaklar listesinde başı çekiyor. Yanlış anlaşılma, peşin hüküm ya da fanatik düşünceler nedeniyle eleştirilebilirsiniz. Dürüst olmak Venüs retrosu boyunca önemli olacak. Yine kardeşlerle ilgili geçmişe oluşmuş bir durumun, bu dönem tekrarlanması oldukça yüksek olasılıktır. Kulağınıza gelene inanmadan iki kere düşünmeli, peşin hüküm vermeden evvel dört kere kendinizi sorgulamalısınız. Eğitim gören öğrenci arkadaşlarım, otorite figürleri ya da sınıf arkadaşlarıyla sürtüşme yaşayabilir. Dürtülerinize sahip olun, ne olup bittiğini gerçekten anlamadan tepki vermeyin. Yoksa söz konusu kişilerle ilişkileriniz  yara alabilir. Eğitimi yarım kalmış bir kısım Kova burçları, yarım bıraktıkları eğitime tekrar dönerken, bazıları da branş değişikliği yaşayacak gibi görünüyor. Yine de kesin kararları 20 Kasım’a değin vermeyin. O zaman kadar da süreç içinde yaşananların ne anlatmaya çalıştığına odaklanın.

Balıklar ve Yükselen Burcu Balık olanlar

Venüs 31 Ekim’e değin uzak akrabalar ya da uzakta yaşayan yakın akrabalar, yolculuklarla ilgili alanlarda aksaklıklar yaratabilir. Yurt dışı, şehir dışı ilişkiler ya da buralarda yaşayan yakınlarınızla ilgili anlaşmazlıklar gündeme gelebilir. Beklediğiniz biri beklediğiniz zamanda gelmeyebilir ve programınız değişebilir gibi gibi… Sakin kalmakta yarar var. Özellikle kardeşlerle ilişkiler teste tabi tutulacaklar listesinde başı çekiyor. Yanlış anlaşılma, peşin hüküm ya da fanatik düşünceler nedeniyle eleştirilme söz konusu olabilir. Dürüst olmak Venüs retrosu boyunca önemli olacak. Yine kardeşlerle ilgili geçmişe oluşmuş bir durumun bu dönem tekrarlanması oldukça yüksek olasılıktır. Kulağınıza gelene inanmadan iki kere düşünmeli, peşin hüküm vermeden evvel dört kere kendinizi sorgulamalı ve ağzınızı sıkı tutmalısınız. Eğitim gören öğrenci arkadaşlarım, otorite figürleri ya da sınıf arkadaşlarıyla sürtüşme yaşayabilir. Dürtülerinize sahip olun, ne olup bittiğini gerçekten anlamadan tepki vermeyin yoksa söz konusu kişilerle ilişkileriniz  yara alabilir. Eğitimi yarım kalmış bir kısım Balıklar, yarım bıraktıkları eğitime tekrar dönerken, bazıları da branş değişikliği yaşayacak gibi görünüyor. Yine de kesin kararları 20 Kasım’a değin vermeyin. O zaman kadar da süreç içinde yaşananların ne anlatmaya çalıştığına odaklanın.

31 Ekim ile 20 Kasım arası Venüs, 8.evinizi etkileyecek. Finans, borçlar, başkalarından gelebilecek gelirler ile ilgili konularda stres yaratabilecek durumlar, gecikme ya da ertelemeler oluşabilir. Borç alma ya da verme konularında dikkat edin. Bu konular ikili ilişkilerinizi daha sonradan zedeleyebilir. Kredi gibi ihtiyaçlarınız varsa Venüs normal seyrine dönene kadar bekleyin derim. Retro döneminde çekilen krediler öde öde bitmez, tabiri caizse yılan hikayesine dönebilir. Yapılması gereken en doğru davranış borç/alacak konularını, gelir/gider dengesini dengelemeye çalışmak için yeniden düzenleme yapmak ve kaynaklarınıza göre yaşamayı öğrenmek olabilir. İlişkilerdeki alma-verme dengesi bu dönem daha önem kazanabilir, var olan ilişki ve ortaklıklarla ilgili alma verme dengesini yeniden düzenlemek için sorgulamalarda bulunabilirsiniz. Ne veriyorum ne alıyorum denklemi aklınızı oldukça meşgul edecek. Yeni ortaklıklara girmeyin.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 4 =