URANÜS BOĞA SÜRECİNDE FAYDALI OLABİLECEK BİLGİLER

Özellikle Boğa burcunun ilk derecelerinde doğmuş kişilerden gelen yoğun istek üzerine bu yazıyı hazırlamaya karar verdim. Uranüs seyirleri deneysellik zamanlarıdır. İnsanı, zihninin sınırlı algısından özgürleştirecek kavramları bir anda gündeminize oturtacak olay ya da kişileri hayat sahnenize taşırlar.

Eğer Boğa, Akrep, Aslan ya da Kova burçlarındaysanız, İlk etapta karşılaşacağınız şey kendinizde oluşan huy değişimleridir. Sabırsızlaşma, uyumsuzlaşma, tahammülsüzlük, aşırı cüretkâr davranışlar gibi gibi. Size sorun yaratacak ya da ruh halinizde değişim yaratacak olaylar vukuu bulmaya başlar. Bununla da kalmaz size sorun yaratacak kişileri adeta mıknatıs gibi kendinize çekmeye başlarsınız.

Bu dönemde karşınıza çıkabilecek kişiler genelde değişim döngüsünde kısa süre eşlik edecek ve adaptasyonunuzu sağlayacak kişiler olabilir. Deneyim bitince genelde hepsi bir anda gider ya da siz hayatınızdan çıkarırsınız. Bu nedenle hayatınıza yeni giren kişilere, hayatınıza demir atacak kişiler gözüyle bakmamalısınız. Tüm bu uyarıcıların artışıyla, uyaran ne kadarsa bu etkiyi kırma isteği de o denli fazlalaşır.

Bu kontrol edilemez şartları kırma isteği, kendisi küçük gibi görünen ama etkisi büyük olabilecek davranışlara kararlara neden olabilir. Bir şeyleri isteyebilir, bunun için girişim yapabilir ancak kendi bildiğiniz gibi olmasını isteyebilirsiniz. İşte sorun da tam bu noktada başlar. Bu bir değişim döngüsüdür arkadaşlar. Bu nedenle durumları zorlamak, bildiğiniz yola göre şekillendirmeye çalışmak  yerine, karşınıza çıkan ve sizi sabırsızlaştıran olaylara adapte olmaya çalışmak olmalıdır.

Boğa doğası gereği alışkanlıklarına sıkı sıkı bağlı, risk almak konusunda oldukça kontrollü ve bazen de tembel denilebilecek bir doğaya sahiptir. Alışkanlıklarınız nedeniyle bastırdığınız arzularınız bir anda bilinçaltından bilinç üstüne çıkar. Yapmanız gereken şey ilk önce bu bilinç üstüne çıkan arzuları anlamak sınıflandırmak olmalıdır, bunları tatmin etmek değil. Eğer arzuların kontrolüne girerseniz dayak yiyerek bitirirsiniz süreci. Her davranışınızın bir karşılığı olacağını unutmayın. Ya da en azından davranışlarınızın getireceği sonuçların sorumluluğunu almaya çalışın.

Örnekleyecek olursam: daha önceki dönemlerde kazancı çok verimli olmuş fakat o kazançları değerlendirme konusuna oldukça muhafazakâr yaklaşmışsanız; bu süreçte oluşan değişik finansal şartlarla başa çıkmada sorun yaşar, o dönemde almadığınız risklerin çoğunu bu dönemde almak isteyebilirsiniz. Varınızı yoğunuzu yeni kuracağınız işe yatırabilirsiniz. Ancak o iş, size aldığınız riski telafi edecek karlılık taşır mı o bilinmez. Her şeyinizi batırabilirsiniz de!

Bu örnekte dikkat etmemiz gereken, sadece kişinin risk alarak iş kurma isteği değil. Daha önceki süreçlerde, risk alabilecek salahiyete sahipken almak istemediği risklerin toplamını ŞİMDİ bir anda alma isteğidir. Diyelim ki o riski aldı bir şekilde ve işi kurdu. O işin devamlılığı için gereken esnekliğe ya da şartlara sahip olmadığından, karşılaşacağı durumları kontrol edemeyecektir. Kontrol edemedikçe zorlayacak, zorladıkça da daha çok tokat yiyecektir hasılı.

Bir danışanımda benzer bir durumla karşılaştık ve haritasındaki derin incelemelerin sonucunda beyefendi o riski almaktan vazgeçerek, o sektör konusunda deneyselliğini geliştirecek bir iş alternatifini kabul ederek ücretli çalışma kararı aldı. Son görüşmemizde ‘’alacağım riskin hakkını verebilmem için işleyişi iyice kavramam gerekiyor. Sanırım gerekli olgunluğa ulaştıktan sonra, ancak o riskin hakkını verebilirim.’’ Dedi.

Diğer bir danışanımsa o riski alarak geçen yıl almaması gereken bir dönemde alarak işini kurdu. Uranüs’ün Koç burcuna son retrosunu yaptığı dönemlerde durum iyiydi onun için, herhangi bir durum yaşamıyordu. Ancak Uranüs’ün tam Boğa geçişi itibariyle işler de değişmeye, bozulmaya başladı.

Her iki kişi de benzer deneyimlere birbirinden farklı tepkiler vermeyi tercih etti. Her iki insan da Uranüs Boğa sürecinden başlangıcındaki bireylerden daha farklı bir birey olacaklar süreç sonunda. İlk örnekteki kişi belki daha zor tecrübeler yaşamadan değişirken; diğeri zorluklarla değişecek. İşte bu kader değildir arkadaşlar, bu bir seçimdir.

Örnekten de anlaşılacağı üzere, şimdiye kadar ki süreçte kişinin üzerindeki, bilinçaltındaki baskı ne kadar fazlaysa, dışarıya o kadar dürtüsel olarak yansır. Bu dürtüleri anlamalı, nasıl ve neden yarattığına bakmalı ve dürtüyü kontrol edebilmek için de şu an hayatındaki değişimlere, meydan okumalara adapte olmaya çalışmalıdır.

Uranüs Boğa süreci DEĞER DUYGUMUZU değiştirip geliştirecek olaylarla karşılaştıracak 7 yıllık periyotta. Sadece Boğa burçları değil, Akrep, Kova, Aslan burçları da Uranüs’ün bakış alanında olacak ve değişim döngüsünden nasibini alacaklar.

Venüsünüz bu burçlardaysa değişim ikili ilişkiler, ortaklıklar ve finansal göstergeler aracılığıyla taşınır

Ayınız bu burçlardaysa değişim aile, ebeveynler ve ev hayatı üzerinden taşınır.

Satürnünüz bu burçlardaysa değişim, kökler, gelenekler, otorite ile ilişkiler ile kültürel yapı üzerinden taşınır.

Güney Ay Düğümünüz bu burçlardaysa geçmiş yaşamlardan gelen karmik hesaplaşmalar ile bu yaşamın daha önceki periyotlarındaki davranışlarınız üzerinden taşınır gibi gibi…

Karşılaşacağınız her durum, değer duygunuzu değiştirmek, geliştirmek için karşınıza çıkıyor bunu unutmayın. Geçici davranış modellerine adapte olmaya çalışın. Çok büyük riskler alamadan önce iyice oturup düşünün. Dürtüsel davranışlara teslim olmayın. Bunun yerine şuan sizde stres yaratan koşulları nasıl yarattığınızı düşünmeye çalışın. Onları nasıl yarattığınızı anlamadan ve kendinizi eğitmeden o koşulları kıramazsınız. Sürecin sonunda çoğunuzun değer duygusu değişecek, alışkanlıklarınız değişecek, rutinleriniz değişecek yani siz değişeceksiniz. Gücünüzü en verimli şekilde nasıl kullanırsınız; işte süreç size bunu öğretecek. Eğer içinden çıkamıyorsanız, süreci daha kolay geçirmenize yardım edecek profesyonel destekler almaya çalışın. Psikolojik danışmanlık, Astrolojik danışmanlık gibi gibi…

Karmik dengeleme/tamamlama/hesaplaşma yaşayabilecekler şöyle ( Koyu renkli olanlar epey kuvvetli etki alacaklar) :

11 Eylül 1984 – 6 Nisan 1986 arası doğumlular

10 Temmuz 1975 – 7 Ocak 1977 arası doğumlular

29 Nisan 1969 – 18 Haziran 1971 arası doğumlular

19 Şubat 1966 – 19 Ağustos 1967 arası doğumlular

4 Eylül 1956 – 16 Haziran 1958 arası doğumlular

Esen kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 4 =