Nisan Ayı Transit Etkileri

   Efem Venüs ve Mars’ın tam gaz Koç burcuna girişiyle Nisan ayına girdik. Geçtiğimiz dolunay kimi nasıl etkiledi bilemem lakin temkin arkadaşlar. Sadece belirli dönemlerde değil, hayatımızın her anında merkezimizde kalarak hayata devam. İlla zorluklarla terbiye ettirmek zorunda bırakmayalım kendimizi… Hayat bu; ne ekersek onu biçeriz :) Niyetiniz temizse, tohumlarınız özenle seçilmişse korkacak birşey var mıdır? Elbetteki yoktur. Bir yerlerde işler yolunda gitmediyse de dönüp ne yaptığımıza biraz göz gezdirelim emi canlarım :)Bahar iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı. Lakin Bahar bu! Gün güneşken ortalık, birden sular seller gibi çağlar gökler unutmayalım ;) Her duruma her şartta hazır olmak gerek! Nisan ayı gezegen döngüleri nispeten olumlu… Ancak Akrep burçları ile Boğa burçları ve yükselenleri ya da Ayları bu burçta olanlar 25 Nisan’daki Akrep burcu Kısmi ay tutulmasına dikkat etsinler. Hayatınızda değişiklikler yaratacak olaylar deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza dikkat ediniz. Özellikle tedavi döneminde olanlar ile yakın zamanda ufak rahatsızlıklar geçirenler mutlaka kontrollerini yaptırsınlar ya da aksatmasınlar.

Koçlar ve yükselen Koç burçları Venüs ve Mars’ın burçlarına geçmesiyle, enerjik, aktif bir döneme hazır olsunlar. Yaylar ve Aslanlar da Koç burcu geçişinden faydalanacak burçlar arasında. Ancak Oğlak burcundaki Plüton’u unutmadan hareket etsinler. Neydi şifre ” Ne ekiyorsak onu biçiyorduk” Bunu unutmadan hareket edin emi canlarım.

Öte yandan Nisan ayının önemli bir gezegensel hareketi var ki, üzerinde bir süredir araştırma yaptığım Plüton’un geri hareketine başlamasıdır. Plüton ve evrensel sistemdeki işleyişi ile ilgili ayrı bir yazı yazacağım ay içerisinde. Mutlaka okumanızı öneririm, zira karmasal etkiler açısından önemi büyüktür bu soğuk gezegenin. Evet 12 Nisan tarihinde Plüton Oğlak burcunun 11 derecesinde geri hareketine başlayacak. Özellikle geçmiş karmalardan verilememiş derslerin çözülmesi açısından etkili bir döneme giriyoruz. Doğum haritasında Plütonu gerileyenler geçmiş yaşamlardan getirdiği çözülmemiş karmalarla gelmişlerdir dünyaya ve önünde sonunda bu karmaları çözecek ve tamamlanmamış ödevleri tamamlayacaklardır bu yaşamda. O yüzden karmasal sıkıntıları olanlar bu süreci bu tür karmasal ödevleri tamamlamak amaçlı değerlendirebilirlerse, geriye dönüşünü mutlaka alacaklardır. Öze yolculuk için bir fırsat diyebilirim bu gerilemeler, zira Satürn de Temmuz ayına kadar geri harekette :) Birileri için bir taşla iki kuş dönemi açıldı… Hadi yine iyisiniz :)
http://evreninkizi.blogspot.com/2013/02/snrlandrlmslk-illuzyonu-ve-saturn.html

Nisan ayı genel hareketleri aşağıdadır, öperim hepinizi… Sevgilerimle…

10 Nisan 2013 Koç burcunda Yeni Ay
12 Nisan 2013 Pluto Oğlak burcunda geri hareket başlangıcı
14 Nisan 2013 Merkür Koç burcu girişi
15 Nisan 2013 Venüs Boğa burcu girişi
20 Nisan 2013 Güneş Boğa burcu girişi
20 Nisan 2013 Mars Boğa burcu girişi
25 Nisan 2013 Akrep/Boğa Aksında Dolunay
25 Nisan 2013 Akrep Burcunda Kısmi Ay Tutulması

Yolcuyuz hayatta….. :)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 + four =