Neptün Balık Burcu Çağı ve Bilgi Kirliliği

Hakikatin üstünün örtülü olmasıdır Neptün. Bir yanıyla hayallerimizi, ilham kaynağımızı, duyarlılığımızı, esnetebildiklerimizi, bilinçaltımızı temsil ederken, diğer yanıyla gerçeklerden kaçışımızı, aldanmalarımızı, aldatmalarımızı, yanılgılarımızı temsil eder. Nerede Neptün varsa orada bir sis perdesi vardır adeta. Gözle görülmez, elle tutulmaz gerçekler vardır hani, hissedersiniz. İşte hissedilen ama ne elle tutulup, ne gözle görünen derinliklerimizde varlığını sürdürmeye devam eden yegane güç :))) Doğum haritasında etkili Neptün vurgusu olan kişiler, sanata, şiire, edebiyata yatkındır. İhtiyaç duydukları bu sanatsal akış enerjisi Neptün tarafından sağlanır. Yine Neptünün konumu zararlı olan haritalarda kendinden kaçış, aldanma, aldatma, kendini feda, bağımlılık sıkça görülmektedir. Sigara bağımlılığı, alkol bağımlılığı ve uyuşturucu madde bağımlılığı yine Neptün’ün kontrolündedir.Gelelim Neptün’ün kolektif fonksiyonuna… Konum olarak Güneşe en uzak olan bu gezegen, nesilleri yönetmektedir. Her bir transitinde, içinde bulunduğu zaman diliminde dünyaya gelmiş bireylerin nesillere programlanmasını sağlar. Neptün’ün doğal burcu Balık, evi 12. evdir.Malumunuz Transit Neptün Balık burcu seyrine Nisan 2011’de başladı. Ağustos 2011’de gerileyerek Kova burcuna tekrar döndü. Oradaki son düzenlemeleri yaptıktan sonra Şubat 2012 itibariyle tekrar Balık burcu seyrine başladı. Neptün Balık burcunda güçlüdür evet. Yalnız bu güç hem olumlu hem olumsuz mana da çift etkilidir. Dikkat ederseniz spritüel akımların da patladığı, kişisel gelişimin tamamen  ticari amaca hizmet etmeye başladığı zamanlara denk gelmektedir bu tarih. Konuyu daha anlaşılır kılmak adına bu örnekten devam etmek istedim zira spritüel kirlilik her yeri sarmış durumda. Şifacılar, Spritüel Öğretmenler, Yaşam Koçları, Melek Enerjileri vs vs….. aldı başını gitti. Neptün Balık dönemlerinde Spritüel kirlilik had safhaya ulaştı doğal olarak. Herkes şifacı, iki kelime ezberleyen herkes Yaşam Koçu olmuş durumda. Peki eğriyle doğruyu nasıl bilebiliriz ki? İşte esas mesele burada. Yaradılış planında Neptün bağlantıları sorunlu olan kişilerin spritüel sınavı bu noktaya bağlı işte.

Bu dönemde sahte şifacılar, sahte peygamberler, sahte yaşam koçları, kısa yoldan popüler olmuş ve bu sektörden ekmek yiyen bir sürü insan var. İşin sektör olması kısa yoldan köşeyi dönmek isteyen uyanıkları cezbetti yada egosuna köle olmuşları…. Ve siz gerçeği ararken, labirentin içinde iyice kaybolduğunuzu farkedebilirsiniz ve hatta daha ileri gidiyorum, sahte koçların kadavradan attığı her kelamı harfiyen yerine getirirken kendinizi de kaybedebilirsiniz. Yok mu bu işin ehli erbabı? Tabiiki var! Ancak ona ulaşabilmek için önce gerçeklerle göz göze gelebilme cesaretine sahip olabilmelisiniz. Her  anınıza farkındalıkla yaklaşabilmelisiniz. Duymak istedikleriniz değil, ihtiyacınıza razı olabilmelisiniz. Evet Spritüel Ticaret patladı, bu durum Balık Neptün geçişinin işidir. Doğru bilgiye ulaşmadan yaşanılan bir kaos dönemidir bu dönem. Bunların çoğu işini tamamladıktan sonra esamesi bile okunmayacak artık. Çünkü doğru bilgiler kabul görmeye başlayacak ve çoğunuzun akıl süzgecinden geçirmeden alkışladığı vahiyvari aynı kalıp cümleler artık geçerliliğini yitirecek. Belki kandırılacaksınız, belki de kandıracaksınız, belki gerçek bilgileri sunacaksınız, belki de gerçek bilgilere erişeceksiniz.

Öyle bilmem kaç seansta elimi dokunup karma temizliyorum, efendim DNA’nızı anadan doğma hale getiriyorum zırvalarına kendinizi kaptırdıysanız vay halinize. Alacağınız her Spritüel seans ancak ve ancak sorunu görmenizi sağlayabilir! Sorununuzu düzeltmez, düzeltemez. İşleyen evrensel bir sistem var ve henüz bu sistemin üzerinde kontrol kurabilmiş ya da bu sistemi geçersiz kılmış herhangi bir sistem ya da kişi yok! İşte Spritüel öğretmen size bunu görmeyi öğretebilir!

Ezoterizm’de bu bilgileri almak ve dönüştürmek onlarca yıl sürerdi, çünkü bilgiler sembolizm aracılığıyla aktarılmaktaydı. Öğrencinin ezoterizmi anlayabilmesi için önce Sembol dilini öğrenip hazmetmesi gerekirdi. Sadece sembolizm kısmı bile onlarca yıl sürebilirdi. Ancak şimdi parayı veren herkesin eline bir düdük tutuşturuluyor! E be güzel kardeşim, sen daha kendinle kavganı bitirememişken o düdüğü çalabileceğini mi sanıyorsun?

Parayı bastırana düdük verenlerin taş çatlasın bir 5 yıl sonra adı bile anılmayacak bunu unutmayın! Doğru Danışman, doğru Öğretmen ya da doğru Şifacıyla buluşmak istiyenlere diyeceğim o ki, bunun için evvela için niyetinizi saflaştırın! Balık Neprün çağının size öğretmek istediği de sizden istediği budur. Aklınız her daim aydın olsun…. Hadi bakalım öperim hepinizi cancanlar :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 10 =