Merkür Kova Burcunda

31 Ocak Çarşamba günü tutulmanın gerçekleştiği sıralarda Merkür, tutulmanın gerçekleştiği burcun karşısında olan Kova burcuna giriş yaptı. Merkür Kova burcunda yücelim yöneticiliği, üçlü yöneticilikle birlikte, dekan yöneticiliğine de sahiptir.

Gezegenler yücelim ya da yöneticiliğe sahip olduğu konumlarda, doğasının aktif ve olumlu özelliklerini daha rahat sergilerler. Bu nedenle 31 Ocak – 18 Şubat 2018 arası oldukça etkili bir dönem yaşayacağız. Süreç içerisinde çözüm bulamadığımız konuları enine boyuna değerlendirerek daha net algılayabilir ve çözümleri de daha kolay bulabiliriz.

Çizgi filmlerde bir sahne vardır: Köşeye sıkışmış bir vaziyette düşünen insan/hayvan kahramanımızın kafasının üzerinde aniden bir ampul yanar. Kahramanımızın aklını aydınlatan dahiyane bir fikir gelmiştir ve o aklına gelen fikir, bir şeylerin seyrini değiştirecektir, bildiniz mi? İşte 31 Ocak – 18 Şubat arası böyle bir dönem yaşayacağız.

Merkür Kovada, sorundan çok, çözüme odaklıdır. Bazı dönemlerde çevremizdeki avantajlardan ziyade defoları görmeye daha eğilimli oluruz. Bazı zamanlarda da defoları görürüz amenna fakat o defolara fazla takılmadan ”Acaba ne yapabilirim?” diye düşünürüz. Kova seyri, hem defoları daha net görmek, hem de çarpıcı çözümler bulmak adına avantaj sağlıyor bir çoğumuza.

Sezgilerinize kulak verin ve sezgilerinizi de mantık çerçevesinde değerlendirin derim. Duygu ve iç güdülerimizden daha bağımsız olabileceğimiz günlerden geçiyoruz. Aklın ışığında bir düzlemden bakabilirsek, hayatımızın ilgili alanlarında adeta reform niteliğinde değişikler ve başlangıçlar yapabiliriz.

Bununla birlikte, öğrenci kardeşlerim açısından da oldukça etkili bir süreç olabilir. Zihin dengeli olunca, olan biteni anlamak daha kolay olur. Neden sonuç ilişkisini anlamak da ona keza.

Kova Merkür süresi içinde önem kazanacak konular şöyle:

  • Çözüme odaklı olmak
  • Mantık/akılla hareket etmek
  • Yenilikçi olmak

4 Şubat ile 12 Şubat arası gayet olumlu etkiler alacağız. Lakin her gezegenin birde gölge yönü vardır. Mantık ya da akıl olumlu amaçlar için kullanılmadığında hinliğe dönüşebilir. En doğru yol benim yolumdur, benim düşüncemdir kibrine de dikkat etmekte fayda var!

12 – 16 Şubat arası Merkür gergin açılarından dolayı biraz gerilimli bir dönem olabilir. Akrep burcundaki Jüpiter ile Merkür kare açı kuracak. Bu gergin açı 15 Şubat’ta gerçekleşecek olan Güneş tutulmasına da eşlik edeceğinden bir parça sakin ve yavaş olmakta fayda var. Daha sonra yazacağım Güneş Tutulması çözümlemesinde de bu konuya geniş açıdan değineceğim.

Yine de şimdiden belirteyim. 12 – 16 Şubat arası karşılaştığınız çok çok avantajlı gibi görünen tekliflere, çok büyük kazançlar sağlayacakmış gibi görünen olanaklara dikkatle yaklaşmanızı, ayrıntılı araştırma yapmadan kabul etmemenizi, düşünmeden karar almamanızı öneririm. Acele karar vermeyin, aşırı iyimser olmayın.

Aynı hafta kulağınıza gelen her söze inanmadan önce doğruluğunu araştırın mesela. Çok konuşmayın. Merkür Jüpiter kareleri zihnin aşırı aktif olduğu bir süreç olduğundan, kafayı toparlamakta bir parça zorluk verecektir. Çok konuşmak yerine daha çok dinlemeye çalışırsak daha algımız açık olacaktır.

Kova Merkür döngüsünden en olumlu etkilenecek burçlar, İkizler, Kovalar ve Terazi burçları.

Olumlu fırsatlara açık olacak olanlar ise Koçlar ve Yaylar olabilir.

Sabit grup burçları Boğa, Aslan ve Akrepler biraz daha dikkatli ve düşünerek hareket edebilirlerse, konumun verdiği kuvvetten daha olumlu etkilenebilirler.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × five =