Merkür Koç Burcunda

6 Mart 2018 sabah saatlerinde Merkür Balık burcundan çıkıp, Koç burcuna geçti. 7 Mart gecesi de Venüs Koç burcuna geçiş yapacak. Venüs Koç burcu geçişi ve 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü değerlendirmesini Halimiz dergisinin bu haftaki sayısına yaptım. Perşembe günü okuyabilirsiniz.

Merkür Balık burcu seyri ile 19 Şubat’tan bu yana süregelen konsantrasyon problemleri, dalgınlık, zihinsel dağınıklık, sinirlilik halleri artık son buluyor. Karar verme, harekete geçme, ne yapabileceğini kestirme anlamında daha etkin günler başlıyor. Olayları kendi gerçekliği içinde görmek bir çoğumuz için daha kolay olacak.

Kararları, planları uygulamada, yenilikleri başlatmada 20 Mart’a kadar uygun süreçteyiz. Koç Merkür süresinde karar vermek daha kolay olur. Ancak kararlar ne kadar doğru ya da sağduyuludur bu tartışılır. Süreç boyunca tek derdimiz karar vermek değil, sağlam kararlar vermek olursun.

Merkür Koç’a geldiğinde patavatsızlık ve düşünmeden konuşma etkisiyle ünlüdür. Bu nedenle her düşündüğümüzü ağzımızdan kaçırmadan evvel, çevremizin farkında olursak, konuşmaya değil, dinlemeye biraz daha ağırlık verirsek bu konumun verdiği kuvvetten daha olumlu etkilenmiş oluruz. Kelimeleri gelişine, direkt kullanmak bir parça başımızı ağrıtabilir unutmayalım.

23 Martta Merkür, yine Koç burcundan geri hareketine başlayacağından, 13 Mayıs’a kadar Koç burcunda kalacak. Zihinsel işler konusunda aktif bir dönem olabilir bir çoğumuz için.
Aklımız keskin, kavrayışımız hızlı olacaktır.

Her 3 ayda bir gerileyen Merkür, bu yılki geri hareketini Koç burcunda yapacak. 23 Mart 2018 saat 03:20 ile 15 Nisan 2018 saat 15:22 arasında 16° ile 4° arasında Koç burcunda gerileyecek. Gölge dönemi de hesaba katarsak 20 Mart ile 18 Nisan arasında iletişim, haberleşme, iş/ticaret, arkadaşlıklar, idrak ve zihinsel işler konusunda aksaklıklarla karşılaşabiliriz.

Özellikle geri pozisyon zamanlarında yanlış anlaşılma kaynaklı sorunlara karşın dikkatli olmakta fayda var. Düşünmeden konuşmayın!

Yeni anlaşmalar ve girişimler için uygun olmayabilir. Süreci, eski işleri tamamlamak için kullanmak daha mantıklı olacaktır. Merkür gerilerken vadiyi sisler sarar, Olan tam ve net olarak görünmez olur. O yüzden ki, Merkür retrodayken yeni adımlar atılmaz! Tamamlanmamış işler tamamlanabilir ancak anda yeni oluşanı net göremezsiniz. Tabi bu Merkür’ü bireysel haritasında düz pozisyonda olanlar için geçerli.

Aynı zamanda iletişim araçlarındaki aksaklıklar, bozulmalar plan ve programımız üzerinde etkili olabilir. Kargonuzun ulaştığından, postanızın alıcının eline geçtiğinden, ödemenizin yapılıp yapılmadından emin hareket edin. Mutlaka teyit ederek giderseniz, aksaklıkları en aza indirgemiş olursunuz.

Geri hareket boyunca değinmek istediğim diğer bir konu elektrik hatlarında oluşabilecek arızaların, ev içi ya da ofis içi iletişim araçlarımızla birlikte diğer elektrikli eşyalarımızı etkileme olasılığı. Misal binanızın elektrik aksamında geçmişten gelen bir sorun varsa, geri harekette bu sorundan etkilenme olasılığımız artar. Tecrübelerime göre en çok voltaj sorununu bu zamanlarda yaşıyoruz.

Bireysel haritasında Merkür’ü geri olanlar için bu dönem tadından yenmez bir zaman dilimi olabilir. Haritanızda Merkür geri ise 20 Mart – 18 Nisan arasında yeni bir işe adım atabilir, anlaşma imzalayabilir, girişimlerini başlatabilir veya herhangi bir konuda karar verebilirsiniz.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − ten =