Mart 2016 Genel Transit Etkileri

Sonbahar güneşin batışı, akşamın habercisiyse, bahar tan yerinin ağarması, sabahın ışıklarıdır, çayır çimen üzerindeki çiy taneleridir, ötüşen kuşlar, filizlenmeye başlayan tohumdur. Bahar tazelenmektir, yenilenmek, yepyeni sabaha uyanabilmektir. Bahar başlangıçtır.

Bahar ufaktan kendini müjdelemeye başladı. 6 Mart’ta son cemre toprağa düşecek ve doğa yeşillenmeye başlayacak her yıl olduğu gibi. Mart ayı hem ilkbahar ekinoksu hem de Astrolojik yeni yıl olması açısından önem taşır.

20 Mart sabaha karşı 04:30 sularında İlkbahar ekinoksu başlıyor, 06:30’da ise Yeni Astrolojik yıl :) Hepimizin Astrolojik yeni yılı şimdiden kutlu olsun.

Yeni Astrolojik yıla giriş haritasını inceledim. Çok köklü değişim/dönüşüm taşıyan bir yıla giriyoruz. Yol uzun, menzil puslu lakin sonuç müspet olacaktır bir çoğumuz için. Biraz ezber bozduran ve cevapları farklı pencerelere saklayan bir yıl olacak gibi. Buna bağlı olarak başlangıç tarihi itibariyle, Eylül ayına kadar sorumlu olduğumuz konuların birkaçı şunlardır:

  • Otokontrol sağlamak. Bu bağlamda nerede duracağımız, nerede hareket edeceğimizi öğretici deneyimler.
  • Sezgiyi, duygusal zekayı, akılla dengelemeye sevk edecek dersler
  • Koşulsuz alıp vermeyi öğretecek dersler
  • Katı kurallarımızı kırmayı öğretecek olaylar

Mart ayı iki tutulmaya eşlik ediyor. İlk tutulma 9 Martta Balık burcunun 18 derecesinde gerçekleşecek. Ülkemizden izlenemeyecek olan söz konusu Tam Güneş tutulması daha çok Güney Asya ile Pasifik civarından gözlemlenebilecek. Tutulmanın Tam tutulma olması ve güçlü bir tutulma olması sebebiyle gerek ülkemizde, gerek genel dünya üzerinde ve tabii ki bireysel hayatlarımızda önemli dönemeç ve başlangıçlara zemin hazırlayacaktır. İkizler – Başak – Yay – Balık burcu dostlarım, bu tutulum etkisiyle hayatlarında köklü yön değişiklikleri yaşayacaklar. Su ve toprak grubu burçlarımız da buna dahil. Bununla birlikte Balık burcundaki Güneş tutulması, yer kabuğu üzerinde hareketlenmeler, şiddetli fırtına ve yoğun yağış ve çeşitli doğa olaylarından etkilenebileceğimize işaret ediyor. Deniz kazaları, salgın hastalıklar oluşabilir. Konuyla ilgili ayrıntıları Tutulma detaylı analizinde vereceğim.

Ayın ve içinde bulunduğumuz yılın ikinci tutulması Terazi burcunun 3 derecesinde gerçekleşecek. 19 Ekim 2013’te başlayan Koç/Terazi aksındaki Ay tutulmaları 23 Mart’ta Terazi burcunun 3 derecesinde gerçekleşecek olan tutulmayla birlikte son buluyor. İlk tutulumun başladığı tarihten bu yana başlayan olay ve durumlar tamamlanma ve sonuçlanma döngüsüne girecek. Koç – Yengeç – Terazi – Oğlak burçları artık rahatlamaya başlayacak ufak ufak.

25 Mart’ta, eli sopalı öğretmenimiz Satürn gerilemeye başlayacak. Sınırlandırılmışlık İlizyonu Satürn başlıklı yazımı gözden geçirmenizde fayda var. Bknz: SINIRLANDIRILMIŞLIK İLİZYONU VE SATÜRN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × two =