Wenceslaus Hollar - The Greek Gods Mars.

Mars Yay Burcunda Geriliyor

Üst Kısım görseli:Wenceslaus Hollar-The Greek Gods Mars

17 Nisan itibariyle Mars Yay burcunun 8 derecesinde gerilemeye başladı. Bu sayede eylemlerimiz, girişimlerimiz ve sonuç beklediğimiz alanlarda 30 Haziran’a değin bir bekleyiş süreci başlayabilir. Gerileme 8 dereceden başlayıp, Akrep burcunun 23 derecesine değin sürecek. Geri hareket başlangıcının çok güçlü bir Sabit Yıldız olan Antares üzerinde başlaması ve süreç içinde diğer önemli Sabit yıldızlarla görünüm yapması, normal bir Mars gerileme sürecinden daha temkinli olmamız gerektiğinin işareti olabilir. Sadece sabit yıldızlar değil, Jüpiter, Satürn ve Pluto’nun da Mars ile geri harekette olması, 27 Nisan itibariyle bu gerileme şenliğine Merkür’ün de katılması çifte katmerli bir etki yaratıyor. Epey şenlikli olacak önümüzdeki günler anlaşılan :)))

Bir gezegen gerilemeye başladığında, enerjisinde azalma ve  negatif yönlerini göstermeye meyilli olur. Mars eylem gücüdür, mücadele ruhudur, başlangıçtır, harekettir. Misal insanlık için mücadele gezegeni diyebileceğimiz Mars, geri harekete başladığında, kişisel hırslar, manipülasyon, bireysel savaşlar odaklı kullanıma açık hale getirebilir bireyi. Savaş, anlaşmazlıklar, duygu patlamaları, yıkıcı kavgalar ve sert münakaşalara açık bir süreçte olabiliriz.

Hani şu sıkça kullandığımız laf var ya: ”istersen, olur” ” İste, olsun” ” İstersen yaparsın”. Bu durum tam anlamıyla Mars’la özdeşleşiyor. İşte o istek ve eylem biçimimiz, bir şeye ulaşma biçimimizi belirliyor. Çalışıp çabaladığımız takdirde istediklerimize ulaşmamamız için hiçbir neden yok. Ancak nasıl çalıştığımız, bireysel enerjimizi nasıl yönlendirdiğimiz çok önemli.

Misal paraya, çalışarak ta sahip olabiliriz, başkasının kaynaklarından çalarakta! İkisi arasında ince bir çizgi var. Başarı için her yol mübahtır anlayışına sahipsek ve her şey mübahmış gibi hareket edersek, olumsuz tohumlar eker, bedelini biçeriz.

Çünkü dualite yasası gereği, her şey zıddıyla vardır. Mars’ın zıddı Satürn’dür. Satürn ise karmadır. Eli sopalı öğretmendir. Üstelik hata yaptığın an sille tokat girişmesiyle ünlüdür. En çok karma yarattığımız ve karmanın tecellisinin de gecikmediği zamanlardır Mars gerilemesi zamanları.

Dürüst müyüz? Evrenle uyumlu muyuz? Öğrenmeye açık mıyız? Külli iradeye teslimiyette miyiz? Bu cevaplar Mars gerilemesi esnasında açıkça ortaya çıkar. Çünkü işler yavaşlar, sonuçlar gecikir. Mars pek sabırlı değildir. Adeta’ ”Bana bir koca lazım, o da bu gece lazım” diye diye çırpınır :))) Retro Mars’sa, evrenin ufak bir çocuğa Lolipop uzatıp uzatıp, geri çekmesine benzer. Şekeri uzatır ve tam alacağımız sırada geri çeker. Geri çekildikçe bir adım daha gideriz ve bu böyle devam eder gider… Yani Lolipopu alıp, tadına varma sürecimizi uzattıkça uzatır. İşler geciktikçe sabrımız da tükenir.

Bu nedenle içinde bulunduğumuz 1 Nisan – 30 Haziran arası en çok sabra ihtiyaç duyduğumuz zamanlardır. Planlar aksar, işler istediğimiz gibi gitmezse ki bu döngü sürecinde plana uygun yürümesi çok zordur: Sabırla koruk helva olur, dut yaprağı atlas  deyimini sık sık hatırlayalım. Eğer sabırlı olmak yerine, isteklerimize ulaşmak için etik olmayan yollara başvurursak Satürn tarafından hizaya çekilebiliriz. Ben mazoşistim, tekme yemeye bayılıyorum diyenlere, afiyet olsun diyebilirim ancak, başka ne diyeyim :))))

Mars gerilemesi esnasında başlayan işlerin sonucunda ulaşmasında duraksamalar, gecikmeler yaşanabilir. Bu süreci, kendimizi tahlil etme süreci olarak değerlendirebilirsek, sabrımızın karşılığını alırız. Gerçekten istiyor muyuz? Neden istiyoruz?İstediğimiz hayrımıza mı olacak? bunları sorgulama zamanı. Aceleye getirilmiş her şey bu dönemde aksama yaratır unutmayalım. Antares üzerinden gerilemeye başladı Mars. Satürn’ün de Yay burcunda olduğunuz hesaba katarsak kritik zamanlardayız.

Antares kraliyet yıldızlarından batının gözcüsüdür. Kötücül etkiye meyyal, vahşi bir doğası vardır. En başta dediğim gibi ”tutturdum istiyorum” diyerek, maksadını aşan çıkışlar yapmaya eğilimliyiz. Kraliyet yıldızlarının kuralları vardır: maksadını aşmamak! Kraliyet yıldızlarının da bedelleri vardır, özellikle maksadımızı aştığımızda, soframıza konulur bu bedeller. Bu nedenle akışta kalıp, sabrımızı beslemek, keyfaldığımız şeylerle ilgilenmek, sık sık kendi iç dünyamıza çekilmek, dua etmek, meditasyon yapmak süreci rahat geçirmemize vesile olabilir.

24-25-26-27-28 Nisan

26-27-28-29-30-31 Mayıs

5-6-7-8-9-10 Haziran

14-15-16-17-18-19 Haziran tarihlerine dikkat. Gökyüzü çok sert. Mümkün mertebe, kişisel düzlemden bakmayalım hayata. Çatışmalar, kavgalar, fikir ayrılıkları, patlamalar ve sağlık konularında çok sert günler yukarıdaki tarihler. Sağduyulu olmanın ve temkini elden bırakmamanın faydasını görürüz süreç boyunca.

Sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + thirteen =