Mars Uranüs Koç Burcunda Kavuşuyor

11 Şubat haftasına Mars Uranüs kavuşumu damgasını vuruyor. Uranüs Koç burcu seyri çıkış öncesi, burcun yöneticisi Mars ile kavuşum yapacak. Bir çoğumuz bu kavuşuma bir daha şahitlik edemeyebilir zira bir sonraki Koç burcunda Mars Uranüs kavuşumu 84 yıl sonra gerçekleşecek.

Kavuşum 29° 12′ üzerinde gerçekleşecek. 29 dereceler anaretik dediğimiz derecelerdir. Karmik olmakla birlikte enerjinin dengesiz çalışmaya biraz daha meyilli olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yıldız patlamadan evvel en parlak halini alır. Yüzeyinde ya da içinde biriken madde son sınıra ulaşır. Son  sınıra ulaşan madde patlamayı başlatarak dağılır. 29 derecede kavuşan Mars ve Uranüs de aynı prensiple çalışıyor. 

Söz konusu Mars ve Uranüs olunca, hele hele bir de Koç burcunda kavuşunca, hem avantaj hem de temkin gerektiren hallerle karşılaşırız.

Mars Uranüs kavuşumları doğru kullanıldığında:

 • kararlılık
 • cesaret
 • ne istediğini/neye ihtiyacı olduğunu kavrama
 • özgünlük
 • motivasyon verir.

Ama anaretik derecelerde:

 • dengesizlik
 • istikrarsızlık
 • sabırsızlık
 • öfke patlamaları
 • aşırılık
 • kaza ve aksaklıklar
 • anlık arzularla hareket
 • başkalarını baskılama/yok sayma gibi etkilere daha kolay kapılma riski taşır.

Tam kavuşum 13 Şubat Çarşamba sabahı saat 09:11’de gerçekleşecek. İlk etapta bu hafta sonuna kadar; ikinci etapta 5 Mart’a değin temkinli olmakta fayda var.

İyi düşünülmüş işler, alt yapısı daha önceden oluşturulmuş konularla ilgili başlangıçlar konusunda destekleyici bir süreç içerisinde olabiliriz. Eğer son dakika aksaklıklarını, program bozan ani değişikliklerin bizde yarattığı etkileri dengeleyebilir ve süreci dengede yönetebilirsek epey faydalı sonuçlar alabiliriz.

Kavuşumun verdiği enerjiyi dengelemek için bedeninizi çalıştıracak işler yapın. Suyla ya da toprakla ilgili aktivitelerle uğraşın (yüzmek, sık sık duş almak, el yüz yıkamak, bahçe işleriyle uğraşmak gibi) Bu kavuşum için Mars enerjisini dengelemenin en iyi yolu  su ya da toprakla ilgili meşguliyetler oluşturmaktır.

Extreme sporlar ve araba yarışı severler için riskli bir süreç olabilir. Aynı durum iş güvenliği gerektiren mesleklerde çalışanlar için de geçerli.

Trafikteki hızınızı azaltmaya çalışın. Seyir halindeyken, ani hareketlerden, riskli davranışlardan kaçınmaya çalışın. Bilmediğiniz elektronik aletleri ”açıp da bir mekanizmasına bakayım” diyerek kurcalamayın. Haberleşme, bankacılık, nakliyat gibi konularda mutlaka teyitli çalışın: ödeme ulaşmış mı? kargo ulaşmış mı? e-posta muhatabını bulmuş mu gibi gibi…

Rutin programlarınızı ucu ucuna yapmayın, geniş aralıklar bırakın. İşten çıkıp eve ulaşmanız normal zamanda 20 dakika sürüyorsa, bu günlerde 20 dakika sonrasına randevu vermek yerine 40 dakikaya çıkarın.

Böyle zamanlarda düşünmeden ağzımızdan çıkan bir kelime iletişimde sıkıntılara sebebiyet verebilir. Bu nedenle düşünmeden konuşmamaya özen göstermek yararımıza olacaktır.

Yani her türlü sabırsızlık, tahammülsüzlük ve aşırılığa karşı temkinli olalım arkadaşlar. Özellikle 12 – 13 ve 14 Şubat günleri bu anlamda epeyce risk taşıyor.

Uzun süre öncesinde bir takım kararlar almış ancak uygulamaya geçirmede uygun zamanı bulamadıysanız, bu kavuşum aradığınız enerjileri size verebilir. Süreç içinde yeni gelişen ya da yeni fark edilen şeyler ise kalıcı olmayabilir.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six − two =