Mars Pluto El Ele

16 Kasım 2018’den bu yana Balık burcu seyrini sürdüren Mars, Oğlak burcundaki Pluto ile el ele veriyor. Bugün keskinleşecek olan sekstil açı aşağı yukarı üç gün kadar etkisini sürdürecek. Diğer yandan Akrep burcundaki Venüs, Balık burcundaki Neptün ile tam üçgen kurmaya doğru ilerlemekte.

Ay Koç burcunda Uranüs ile kavuşmaya hazırlanıyor. Hem Ay hem de Uranüs Güneş’le üçgen etkileşimde. Mars Balık seyrinde devam eden pasif agresyon hali, sorumluluk alma duygusuna doğru evriliyor.

Kendimizi nasıl ifade edeceğimizi bilememek

Birçok konu arasında dağılmaktan dolayı içinde bulunduğumuz koşullara etkili çözümler geliştirememek

Öfke – öfke kontrolü – öfkeyi nasıl yöneteceğini bilememek

Ne istediğini bilememek, dağılmak, kararsızlık gibi hallere yatkın bir süreç geçirdik.

İçinde bulunduğumuz yanılgılı haller yerini, bugün itibariyle daha objektif bakış açılarına, daha net görmeye meyilli enerjilere bırakıyor. Bastırdıklarımız, korkularımız, kızgınlıklarımız ve görmezden geldiklerimizi şöyle bir karıştırdı Mars.

Eğer yaşadıklarımıza ya da şahit olduklarımıza kurban/kurtarıcı düzleminden bakmaktan özgürleşebilirsek, daha doğru algılayabiliriz bazı şeyleri. Sınır adabıyla ilgili dersler, kişisel gücümüzü kullanma biçimimizle birlikte gücümüzü tanımlama biçimimiz üzerinde durmamız gerekiyor aslına bakarsanız. Gücümüzü sahipleniyor muyuz? Yoksa yok sayıp, suçlayacak birilerini mi arıyoruz?

Mars Pluto ile etkileşim kuruyor bugün. Sorumluluk duygusunun önemini gösterecek bir üç gün geçireceğiz. Hepimiz hayal kırıkları yaşayabiliyor, bazı şeylere öfkelenebiliyoruz. Mars Pluto arasındaki açı ”İyi de güzel kardeşim, bu duyguları yaşamana sebep olan olayın arkasındaki eylemini buldun mu?” diye soruyor.

Hepinizin malumu üzere, Evren etki/tepki yasası ile çalışıyor, . Aldığın bu tepkiye sebep olan bir etki var. Ve sen o etkiyi, o etkinin altında yatan neden niçinleri çözmezsen, sonraki bir zaman diliminde belki şuan aldığın tepkinin daha büyüğünü tekrardan alacaksın. Bu zincir sen kırmadan, kırılmayacak. Çünkü bu zinciri sen oluşturdun.

Ay aynı zamanda Eris ile kavuşumda ve düğümlere kare. Savaşçı doğayı tetikleyen bir gün; özellikle de bugün. Ancak sorunu dışarıda arayıp, dışarıya savaş açarsan, dürtünü kontrol edemezsen Mars/Pluto enerjisini düzgün çalıştıramazsın!

Savaşçı doğanı bir başkasını yenmek için değil, dünkü aklını geliştirmek için kullanırsan, hem sen kazanırsın, hem toplum, hem de doğa kazanır.

Bunun için:

İlk önce yaşadığın şeyin, seninle alakalı olduğunu kabul et

Tepkiye ortam hazırlayan eylemini (yani etkiyi) tespit et

Ve o eylemi dönüştür.

Korkma! Gücünün farkına var. Buradaki güç kavramı fiziksel yada maddesel güç değil elbette. Günümüzde maddi yeterlik ya da fiziksel dayanıklılığı GÜÇ KRİTERİ olarak alanlar var ama ona girmeyeyim şimdi.

Umutsuzluğa düşme, kararlı ol! Bu her neyse bunu senin eylemlerin yarattı. Eğer geçmişteki eylemin bu sonucu yaratmışsa, şimdiki eylemin, aslında olması gereken sonucu yaratabilir.

Amaçlarını izle, kararlı ol, dikkatini buraya çevir. Eğer bir cesaretle bir adım atarsan, bin adım destek gelecek.

Publilius Syrus’un da söylediği gibi ”Cesaret cüret ede ede; korkaklık, çekine çekine artar.”

Dikkatimizi verdiğimiz alanlara etkili çözümler üretebileceğimiz günlerdeyiz. Enerjisi çok yüksek ve olumlu olan bu üç günü es geçmeyin. Neyi abarttığınıza, neyi görmezden geldiğinize bakın. Zihninizin azabının kaynağı odur. O görmezden geldiğiniz şeyler, bugün ki isyanın sebebi olabilir. Ya da o önemini abarttıklarınız….

Ay Uranüs Güneş kontakları fark ettiklerinizi uygulamaya koyma cesareti ile birlikte, bir parça rahatlama etkisi de getirebilir. Her zamanki tepkiler yerine alışkın olduğunuzun dışında kalan yöntemler bu sıralar sizi içinden çıkılmayacakmış gibi görünen durumlardan sihirli bir şekilde çıkarabilir.

Sevgilerimle

“Mars Pluto El Ele” üzerine 2 düşünce

 1. Bugün tamda depresyon yaşarken bu yazi çok iyi geldi. Kendimin farkina vararak gelecegi curet ede ede oluşturacağım sevgilerimle 😘

  1. Cebinde iki ayrı not taşıyacaksın.
   Birinde ;
   – ”Dünyanın merkezi sensin”
   İkincisinde;
   – ”Bir Hiçsin” yazacak.…
   Kendini bulunmaz Hint kumaşı sanmaya başladığında ikincisini,
   Yaşadığın hayattan zevk almamaya başladığında ise
   birinci notu okuyacaksın…
   Üstün Dökmen

   Cesaretinizi ve azminizi iyi besleyin Tülay hanım. Sevgiler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 10 =