Mars Oğlak Burcunda

Girişim, cesaret, eylem ve rekabetin gezegeni Mars 26 Ekim 2014 itibariyle Oğlak burcuna geçti. 5 Aralık 2014 sabaha karşı Oğlak burcundan çıkıp Kova burcuna geçecek.

Mars eylem biçimimizi, enerjimizi nasıl kontrol ettiğimizi, stratejilerimizi, cinsel aktivitelerimizi, odaklanmamızın nerede olduğunu belirler. Koç ve Akrep burcunun Doğal yönetici gezegeni olmakla birlikte Oğlak burcunda da yücelimdedir. Buna bağlı olarak oldukça önemli bir 40 gün var önümüzde. Mars’ın yakıcı enerjisi ile Oğlak burcunun soğuk ve katı doğası buluştuğunda, hem olumlu hem de olumsuz olabilecek koşullar belirir önümüzde. Yaklaşık 40 günlük süreçte neye nasıl odaklanmamız gerektiğine dair bilgiler vereceğim.Oğlak burcu geçişi süresince, planlarımız, gelecekle ilgili hedeflerimize odaklanabiliriz. Altyapısını oluşturduğumuz, sağlam zemin üzerine kurduğumuz plan ve hedefler için aksiyon alabiliriz. Ancak hesapsızca girişilmiş işlerde işleyiş ilk etapta iyi gibi görünse de transit sonunda kayıpların çok olduğunuz görebilirsiniz. Hani şu taşınmayı düşündüğümüz evden, ideallerimize, isteklerimize, kesemize uygun evi bularak, göç etmek gibi… Bitmemiş işlerimizi bitirmek, kişisel başarılarımız için bazen adım atmak, bazen de mücadele etmek gibi konular için uygun süreçteyiz. Hırs, azim, sabır, inatçılık enerjisi bu dönem artacağından, mücadele gerektiren durumlarda ivme kazanmak çok muhtemel. Bazen yollar patikadır, engebelidir, sert kayalar, dikenler kaplıdır yollar…  Somut değerler elde etmek, toplumsal alanda, toplumsal kimlik başarınızı etkileyecek tüm fırsatlar için bu enerjiden yararlanabilirsiniz. Gel-geç işler durumlarla uğraşmak yerine, daha sağlam ve uzun vadeli planlara yönelebilirsiniz. Ancak dikkat etmek kaydıyla zira Mars oğlakta, Toplumsal Statüye odaklıdır ve bazen ayarınızın kaçtığını farkedemeyebilirsiniz.  Dikkatli olmak son derece önemli. Eğer enerjimizi dengeleyemezsek, yerinde kullanamaz ve bu yerleşimin enerjileri ile acımasız, kendi çıkarlarına dönük ve yoluna çıkan kim olursa ezip geçen birisi olabiliriz farkında olmadan. Rekabet içeren ortamlarda, rekabeti tetikleyen işlerle uğraşıyorsanız azami dikkat. Ne olursa olsun bu işi kaptırmayayım derken, diğer firmayı saf dışı bırakayım derken, etik değerlerden, sizi siz yapan ilkelerinizden, hak ve hukuktan uzaklaşmayın. Belki o ihaleyi alırsınız, belki o projeye seçilirsiniz o konuda bir sorun yok ancak, sizi siz yapan etik ve ahlaksal yaklaşımlarınızdan uzaklaşır, dahası ilmik ilmik dokuduğunuz itibarınızın uzun vadede paçavra olmasına, hem de kendi elinize sebep olduğunuz gerçeğiyle burun buruna gelebilirsiniz. Alt yapısına bakmaksızın, getirisi-götürüsü hesaplanmaksızın, somut getirilerinin yanısıra soyut kavramlardan götürüsüne bakılmaksızın, salt kazanma güdüsüyle savaşmayın. Kazanmanızın önündeki engel olan eksiklerinizi tamamlayın, olmayanı var gibi göstermeye çalışmayın!

 

Ay içinde belli günlerde Mars çok kritik açılar kuracak, bu tarihlerde enerjinizi kontrol etme ihtiyacı her zamankinden daha zaruridir diyebilirim. Haklı çıkmak için haksız yollara başvurmak, kazandığını göstermek için perde arkasından gizli saklı aksiyonlara başvurmak, ıspat için toplumun zaaflarından ya da emeğinden haksız yararlanmak ilk etapta kısa vadeli başarıyı sonrasında uzun vadeli çöküşü getirir.

Hepinizi öperim, sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 9 =