Mars Düz Hareketine Dönüyor

26 Ağustos’ta durağanlaşan Mars bugün 17:06 civarı düz hareketine başlayacak. Her ne kadar düz hareketine başlamış olsa da 28 Ağustos Salı gününü de durağan geçirecek. Zaten anaretic derecede seyreden Mars’ın düz hareketine dönüş anı haritasını incelediğimde bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Dün çok önemli bir Dolunay yaşadık. Dolunay etkisi devam ederken Mars tetiklemeleri bugün itibariyle hızlandı. İlişkilerde ki -bu sadece ikili ilişki olarak anlaşılmasın- gerginlik, tartışma, ani hareketlere gebe bir enerji oluşumuna sebebiyet veren konfigürasyonlar var gökyüzünde.

Durağan gezegenler, retroya oranla daha daha zorlu enerji taşırlar. Gezegen takılmış, tıkanmış gibi çalışır. Tıkanan şeylerin tahliyesi de takdir edersiniz ki o denli tantanalı olacaktır. Bu nedenle bugün ve yarın karşılaştığımız durum olay ve kişilere biraz daha ihtimamlı yaklaşmak için gayret göstermeliyiz. Birebir diyalogları ya da çözüm için uzlaşma ortamı arama işlerini en azından bir kaç gün erteleyin derim.

Ani kararlar, düşünmeden yapılan hareketler, sınır adabını aşabilen davranışlara yatkın bir gün. Etki bugün ve yarın devam edecek. Kullanma/kullanılma, manipülasyon, ön plana çıkma isteği, hırsta artış söz konusu olabilir. Dolunay geri çekilme ve geçmişi tahlil etme anlamında oldukça destekleyici konumda. Ancak tahlil süresince fark ettiklerimiz bir parça zihinsel huzursuzluğa sebebiyet verebilir. Hırsla, düşünmeden karar verebilir ya da çıkışlar yaşayabiliriz. Anın haritasında Mars 1.evde ”hemen isterim, şimdi isterim, o kedi buraya gelecek” edalarına takılma olasılığının arttığına işaret ediyor.

Öte yandan Pluto yükselen noktası ile kavuşumda ve açılar da gerilimli. Gizli kapaklı işler, saldırganlık ve güç gösterilerine yatkın olunabileceğini ve bunun da beklemediğimiz sonuçlara ortam hazırlayabileceğine işaret etmekte. İyisi mi bugün ve yarın kök çakranıza sahip çıkın derim.

Bir parça hırs insanın başarı duygusunu besler amenna. Ancak ayarı kaçmış bir hırs hem insan hem çevreye zarardır. İşte hırs duygusunun ayarının kaçacağı zamanlardan geçiyoruz.

Bedeninizi çalıştıracak işlerle meşgul olun, spor yapın ama bunu yalnız başınıza yapmaya gayret gösterin. Birebir diyaloglardan, ortak payda isteyen işlerden en azından iki gün uzak durun.

Ha ”ben kendimi kontrol edebilirim” düşüncesinde olanlara değil sözüm. Ancak ufacık bir kelimenin ortalığı alevlendirmesi bugün daha kolay. Bu nedenle temkinli olmak her zamankinden daha önemli. Çünkü Mars karmik derecelerde ;)

Rekabet içeren ortamlarda, rekabeti tetikleyen işlerle uğraşıyorsanız azami dikkat. Ne olursa olsun bu işi kaptırmayayım diğer kişiyi saf dışı bırakayım derken, etik değerlerden, sizi siz yapan ilkelerinizden, hak ve hukuktan uzaklaşmayın. Belki o ihaleyi alırsınız, belki o projeye seçilirsiniz o konuda bir sorun yok. Ancak, sizi siz yapan etik değerlerden uzaklaşır, itibarınızdan olabilir ve daha da kötüsü bir karmaya daha sebep olabilirsiniz. Alt yapısına bakmaksızın, getirisi-götürüsü hesaplanmaksızın, salt kazanma güdüsüyle savaşmayın. Kazanmanın önündeki engel olan eksiklerinizi tamamlayın, olmayanı var gibi göstermeye çalışmayın. Kestirme yollara sapmayın, sağ gösterip sol vurmaya meyletmeyin mesela

Daha ayrıntılı okumak için Bknz: Retro Mars Oğlak Burcunda

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + 15 =