Mars Balık Burcunda

Mars 16 Kasım 2018 itibariyle Balık burcu seyrine başladı. 2018 yılını bu konumunu koruyarak sonlandıracak. Kasım ayı ikinci yarısı değişken grupta gezegen yerleşim yoğunluğu söz konusu. Merkür ve Jüpiter Yay burcunda, Merkür bu burçta gerileyecek ve Mars ise zaten Balık burcunda. 23 Kasım’da da İkizler burcunun başlangıç derecesinde bir dolunay gerçekleşecek.

Mars Balık burcunda pek rahat edemez. Aynı anda Mars’ı kareleyen bir Merkür retrosu olacağını ve bu kombinasyonun Jüpiter’den de etkileneceğini var sayarsak iki konu önem kazanacaktır.

1-) Geçmişten gelen konularla ilgili yanılgılı haller

2-) İçinde bulunduğumuz anın getirdiği olay ve durumlara cevap vermede ya da nasıl cevap vereceğini bilmede problemler

Mars eylem gücümüz, başlatma, isteme ve elde etme gücümüzdür. Ancak rahat etmediği burca geldiğinde, eylemlerimizi ifade etme, yönetme biçimimiz de doğal olarak burcun doğasına göre etkilenecektir yani dengesizleşecektir. 19 – 20 – 21 Kasım günleri Jüpiter ile Mars tam kare açı kuruyor ve bu açı 23 Kasım İkizler burcu dolunayı ile tekrar tetiklenecek. Dikkkat!!!!

Bir işi sadece başlatmak değil, başlatma şeklimiz ile birlikte enerjimizi ifade etme biçimimiz de devamlılığın kalitesi üzerinde oldukça önemlidir. Hani bir deyim vardır ”Bir iş nasıl başlarsa öyle biter” deriz. İşte bu sözün geçerliliğini gösterecek durumlara çekilebiliriz.

Mars Jüpiter kontakları sabırsızlık, dürtüsellikle ilişkilendirilir. Mars Balık burcunda, Jüpiter Yay burcunda açılandığında oluşan dürtüsellik genellikle zihinseldir. Düşünmeden yapılan hareketler, yanılgılı algılar, aslında çok olumlu gelişebilecek bir süreci baltalamaya sebep olabilir. Mars Balık burcunda biraz bulanık ve biraz da dolambaçlıdır diyebilirim.

Kendimizi nasıl ifade edeceğimizi bilememek

Birçok konu arasında dağılmaktan dolayı içinde bulunduğumuz koşullara etkili çözümler geliştirememek

Öfke – öfke kontrolü – öfkeyi nasıl yöneteceğini bilememek

Ne istediğini bilememek,dağılmak, kararsızlık gibi hallere ay sonuna kadar yatkın olabileceğimizi gösteriyor. 

Bir şeylerin önemini şişirip abartabiliriz

Egomuzu abartabiliriz ya da tamamen sınırları kaldırabiliriz. Ruh halimiz, zihinsel durumumuz yanılgılı olabilir. Önemli kararları, eğer üzerinde yeterince düşünmemişseniz ertelemenizde fayda var.

Bu hafta trafikte, uzun yolculuklarda bilhassa dikkat etmekte fayda var. Tahammül sınırımızın çok düşük olduğu, kolayca gaza gelebilecek bir dönemdeyiz. Bu nedenle aşırı hız ve dikkatsizlik daha sonradan maddi ve manevi olarak başımızı ağrıtabilir. Trafik haricinde, sakarlık kaynaklı ev içi ufak kazalara meyilli olduğumuzu, önemle belirtmek isterim.

Atılgan ve acelecilik yüzünden zarara uğrama, kolay kazanma uğruna kayıplar yaşama olasılığımız oldukça artıyor. Bununla birlikte, abartılı teklifler, parıltılı kutularda sunulan hediyelere dikkatle yaklaşmanızı öneririm. Zira ‘’dimyata pirinç ekmeye giderken, evdeki bulgurdan olmakta var’’

Efendim Mars enerjisi aslında bedensel bir enerji olduğundan, mümkün mertebe bedenimizi yoracak işler yapalım. Marsiyen enerjileri meditasyon yaparak sağaltamazsınız. Vücudunuz elektrik yüklü çünkü. Bedensel enerji fazlanız var ve bu tüm biyolojinizi etkiliyor. Bu nedenle, enerji fazlasını, bedeninizi çalıştıracak işlerle meşgul olarak sağaltınız.

25 – 26 -27 Kasım civarı retro Merkür, Mars karesi daha keskinleşecek. Öfke kontrolü, iletişim sorunları, önyargı tuzaklarına çekilmemek için azami dikkat göstermenizde fayda var. Gördüğünüz düşündüğünüz gibi; baktığınız göründüğü gibi olmayabilir.

Aralık ayının ilk 10 günlük devresinde Mars Neptün kavuşumu etkilerine maruz kalacağız. Sağlık konusunda vücudun alerjik reaksiyona çok açık olabileceği bir dönem olabilir. Mümkün olduğunca sağlıklı besinler tüketmek faydalı olabilir.

Bedensel, zihinsel seviyede düşüşler söz konusu olabilir. İş anlaşmalarında, birine güvenmek ya da biri hakkında hüküm vermek konusunda dikkatli olunuz.

Her türlü abartıyı, aniliği, yersiz kendine güveni, kendine güvenememe duygusunu dönüştürmek için iyi bir zaman. Nerede ve ne durumdayız bu transitler anlamak için bol malzeme sunacak gibi görünüyor. Bize düşen korkularımızın üzerine gitmek ya da kendini abartma duygusundan özgürleşmek adına gereken adımları atmaktır.

Bu süreç daha çok sanatsal işlerle uğraşan kişilere bol malzeme ve vizyon taşıyabilir. Benzersiz eserler ortaya çıkabilir, hayal gücünüz uğraştığınız işe daha verimli yansıyabilir.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − four =