Mars Balık Burcunda ve Satürn’e Kare

evreninkizi-mars-saturn-karesi

Mars 12 Ocak itibariyle, romantik, mistik ve gizemli Balık burcuna girdi. Girer girmez de Aralık ayında Yay burcu seyrine başlayan Satürn’e tosladı :) Girişimin, cesaretin, eylem gücünün sembolü olan Mars’ın fonksiyonu çaba ve gayret sarfetmek, harekete geçirmektir. Gel gelelim, Balık burcuna girdiğinde 12.ev sembolleri çalışır.  Düş kuran, zihinde form veren, mistik davranışlara meyilli ama fiiliyatta pek birşey yapmayan. Zihinsel olarak harekete geçirip, ben oldum, ben aştım deyip, karşımıza çıkan ilk olayda topalladığımız durumlar vardır hani. Biliriz ama uygulayamayız bildiniz mi? Hah işte o! Bildin, bildin de; bildiğini yaşadığın duruma uyarlayabildin mi? Uyarlayamadığımızı anladığımızda belki zihinsel olarak faaliyete geçirdiğimiz şeyin tamamen bir fantezi olduğunu farkedebilme olasılığımızı baltalıyoruz farkında olmadan. Çünkü çekirdek inançlarımız, kalıplarımız, alışkanlıklarımız ve yanlış öğrendiklerimiz bilinçaltımızla sürekli bir etkileşim halinde ve sezgilerimiz de bilinçaltımızla etkileşimde :)

Yani Mars Balığın eti sezerek bilmek, kemiği de uygulamada sığ kalmak. Ha sezgiler her şartta doğru mudur dersek, bu diğer gezegenlerle kombinasyonuna bağlıdır. Ama bu durum çoğu kez duygularının bilinçaltının illüzyonuna açık hale getirir kişiyi. Bu nedenle Mars Balık bir parça kararsızdır. Kararlarını, duygularına, sezgilerine hislerine dayanarak almak kararsızlığın ana nedenidir.

Bugün itibariyle Mars Balık burcunda ve kendi evinde asaletli konumda olan Neptün’e doğru yol alıyor. 20 Ocak 2015 Kova Burcu yeniayında Neptün’le kavuşarak etkisi ay başına dayanan, ancak 3 gün evvelinden daha tırmanan olayları bariz belirginleştirerek doğru dersleri almamızı sağlayacak.

-Enerjiniz düşük, kendinizi gergin, ne yapacağını bilmez bir halde güvensiz mi hessediyorsunuz?

-Dayanıklılığınız, kararlılığınız, iç cesaretiniz sanki yokolup gitmiş gibi mi hissediyorsunuz?

-Başaramayacağınızı, hiçbirşeyin düzelmeyeceğini mi sanıyorsunuz?

-Hiç birşeyden emin olamayan bir durumda mısınız?

-Kendinizi güvensiz mi hissediyorsunuz?

-İlişkide bulunduğunuz insanlarla dile getirilmemiş ancak dile gelmese de hissedilen sorunların olduğunu mu seziyorsunuz?

-Sorunları karşınızdaki insan suçlamak ve ona vicdan azabı çektirme şeklinde mi çözmeye çalışıyorsunuz?

-Çevrenizdeki birçok olay, durum ya da kişi hayal kırıklığına mı uğratıyor sizi?

-Haksızlığa uğradığınızı mı düşünüyorsunuz?

Eğer bir ya da birkaçını hücrelerinizde taa derinlerinizde hissediyorsanız bu yazıyı okuma zamanınız gelmiştir artık.

Egonun kendini her şekilde ve her şartta varedebilmesi savaşı var şu sıralar. Geliştiremediğimiz yönlerimizin sonucu yaşadığımız olaylar silsilesi diyelim daha doğrusu :) Satürn iş başında ve eskiden bir güzel yolunda giden işlerimizin önünü keserek, belki de kimsenin sesini çıkarmadığından dolayı farkedemediğimiz sığ ya da çiğ yanlarımızı ortaya saçmaya çalışıyor. Bu nedenle yanlış yönlendirilmiş girişimlerimiz ya da hareketsizliğimiz, dirençle karşılaşabilir. Bazı durumlarda meydan okumalarla karşılaşabiliriz.

Arzularımız, fazla çabalamamıza neden olur. Bu çabalar neticesinde, farkında olmadan yanımızdaki insanları aşırı zorlayabiliriz. Bu durum sorunları daha büyütmekten başka bir işe yaramayacaktır. İnsan arzularının kontrolünü kendi eline aldığı kadar insandır. Şu sıralar yaşadığımız durumlar arzularımızın boyunduruğu altından çıkmak adına yaşanıyor. Bu durumda yapılabilecek en akıllıca strateji, PES ETMEKTİR. Çünkü Pes etmek, görüş alanımızda olmayan kapıları fark etmemize neden olacaktır. Evrenin sınırları çok geniştir. Olasılıklar, olanaklar sınırsızdır. Ancak sınırsız olanaklara ulaşmanın yolu, sınırlı algımızın dışına çıkmakla hasıl olur. Mars Neptün kavuşumu, çözülememiş egomuza ve arzularımıza odaklı olabileceğimize, Satürn’ün bu kavuşuma eşliği ise mevcut eğilimle içinde bulunduğumuz sürece çözümler üretemeyeceğimize dikkatimizi çekmeye çalışıyor. Pes etmek, bu zamana kadar hayalini kurduğumuz, sefasını sürdüğümüz saltanatın aslında ciddi bir illüzyon olduğunu algılamamızı sağlayacaktır. İlk etapta yaşadığımız hayal kırıklıkları etkisiyle bir çok şey anlamını yitirmiş gibi hissedebiliriz. Unutmayın Mars balık burcu seyri ve Neptünle kavuşum halindeki etkisi sorumluluktan kaçmak için hayal kırıklıklarımızı beslememize neden oluyor. Çünkü egomuzun asıl besin kaynağıdır ACI. Acıyı oluşturansa hayal kırıklıklarımızdır!

Mümkün olduğunca sabırlı, hoşgörülü olalım. Kontrolümüzden çıkmış gibi görünen durumların kontrolümüzden çıkmasına en azından bu 3 gün içerisinde izin verelim. Arzularımızı tatmin etmeyi değil, uzlaşmak için elimizden gelenin en iyisini yapmayı düstur edinelim. Fırtınalar bunun için var aslında :)

Dedikodular, söylentiler, gizli ilişkiler, utanç verici durumlar, üçlü ilişkilerle ilgili sıkıntılı bir süreç. Ve tabiiki bireysel haritası uygun olan çoğu kişi için, aldatma, aldatılma, alkol bağımlılığı, dedikodu, gizli eylemler gibi zararlı alışkanlıklara kaçmaya meyilli olduğu bir süreç aynı zamanda.Üçlü ilişkiler başlangıcı yanında, evveliyatı olan üçlü ilişkilerin de ortaya çıkması mümkündür.

Ödevimiz Egomuzun, arzularımızın ve zihinsel illüzyonlarımızın sınırlarından kurtulmak. Bunun içinse kalkanları bırakıp, içimize bakmak yeterli olacaktır. Satürn Yay geçişi nedeniyle linkteki yazımı okumanızda fayda var.Öpüyorum hepinizi sevgilerimle…

Bknz: https://www.evreninkizi.com/sinirlandirilmislik-illuzyonu-ve-saturn/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + one =