KUZEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA – GÜNEY AY DÜĞÜMÜ AKREP BURCUNDA

True Node sisteme göre düğümler 18 Ocak itibariyle eksen değiştirdi. 18 aylık süreçte yeni bir kadersel döngü başlıyor. Boğa/Akrep ekseni alma/verme dengesini ayarlayan eksenlerden biri olmakla birlikte psikolojide oral ve anal dönem takıntılarıyla da yakından ilişkili bir eksendir.

Oral dönem: emme yani beslenme

Anal dönem: dışkılama yani bırakma ile ilişkilidir.

Satürn’ün Kova, Uranüs’ün Boğa seyri ile birlikte bu hat üzerinde T-kare oluşuyor. Tüm tutulumlar T-kareli olduğundan zor bir sene ve zor tutulumlar yaşayacağız. Sadece 30 Nisan tutulumu oldukça verimli ve değiştirici niteliği fazla olacak. Onun dışındaki tutulumlar epey dönüştürücü olacak. Krizlerle dönüşüm diyebiliriz bir anlamda.

Eksen değişikliği anında Ay/Satürn/Uranüs arasında T-kare oluşuyor, Uranüs ise apeks gezegen konumunda ve krizler evinde olacak. Öncelikle T-kare olayını açmak istiyorum:

Sabitlerdeki T-kareler çözümü en zor olan T-karelerdir. Zira önceki yaşamlardan gelen ya da Atasal geçişlerden gelen bir tortu vardır ve o tortunun alışkanlığı bu yaşamda da devam ettirilmek istenmektedir. Bu nedenle bu t-kareler diğer t-karelerden farklı olarak kronik ya da tümörsel hastalıklarla yakından ilişkilidir. Kişinin esneklik, tolerans, uyum sağlama sorunu olduğundan;  herhangi bir yeniliğe uyum sağlamakta zorlanır ve yeniliği kendine uydurmaya uğraşır. Sabit fikir, o fikirleri dayatma, diğerlerine kulak vermeme klasik yansımalarıdır. Esneme ve adapte olma kabiliyetini geliştirmediğinde kaybederek, kırılarak öğrenme/öğrenememe bu kalıbın yansımalarıdır. Kişisel irade ya da güç genelde tek yönlü ya da yanlış kullanılır.

Sabit t-kareler bu nedenle oral/anal dönem takıntılarında çözümü en zor olandır. Alışkın olunan beslenme kaynakları bırakılmaz ve gerekirse diğer kişilere dayatılır. Bu nedenle kronik hastalıklar, tümörler, kanser türevi rahatsızlıklar ile hücre bozuklukları bu t-karelerde daha çok açığa çıkmaktadır.

Geçiş anında karma GAD tarafında Unuk alhai ile kavuşurken, KAD Alcyone ile kavuşumda olacak. Hile, aldatma, riyakârlık, zayıf irade ile birlikte cinsel yollarla bulaşan hastalıklar üzerinden sınayacak. KAD tarafı Alcyone hattı da özellikle tümör, kist bazlı hastalıkları tetikleyebilir. Kanserler, cinsel kökenli bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıklar devrede olabilir. Yani çifte etki 18 aylık periyoda dikkat çekiyor.

Ay/Satürn/Uranüs t-karesi ile sürecin başlaması evvela her bireyi konfor alanından çıkarmaya dönük enerjilerin çalışacağının göstergesi. Merkür retrosu eşliği ise sahip kıran geçişini tetikleyeceğinden, her bireyin evvela duygusal beslenme alışkanlıkları ile ilgili karmik zorluklar taşıyacak. Ego eksenli ihtiyaçların karşılanmayacağının bir göstergesi olacak. Uranüs başkalarının kaynaklarını temsil eden eve yerleşmiş. Ego eksenli ihtiyaçlarınızı tatmine odaklıysanız bunların ağır karmik durumlara sebep olabileceğinin altını çizmekle beraber özellikle ilişkiler üzerinden birçok kişiyi sınayacak.

Çözüm ise ego eksenli sahte ihtiyaçları tatmine odaklanmak yerine beslenme kaynaklarından özgürleşmeye çalışmak olacaktır. Hades 10.evde, her bireyin kadersel sorumluluğunu kişisel çabasına bağlı kılmış. Satürn 5.evde karmik ve değersizleştiren ilişkilere vurgu yapıyor.

Bu eksen karşılıklı çalışır. Yani sizin bırakamadığınız bir şey diğeri için olmaması gereken bir besin kaynağı haline dönüşür. Karşı tarafın bırakamadığı şey de sizin için olmaması gereken bir besin kaynağı haline dönüşebilir. Çözüm ise beslene/beslenme alışkanlıklarını değiştirmek, bunun için de doğru ayrıştırma yapmaya çalışmaktır. Bu nedenle de bu eksenin Başak burcu ile karmik bağlantısı vardır. Başak tarafında doğru ayrıştıramadığınız şey Terazi’de ve tabii ki dolaylı olarak da Boğa’da yanlış bir değerle birleşmenize ve sonuç olarak Akrep’te yıkımla dönüşüme yol açabilir. Aslan/Kova ekseni üzerinde Ay/Venüs ya da Mars/Pluto’su olanlar süreçten en çok etkilenecek ve dönüşüm yaşayacak kişiler olacaktır. Uranüs Aslan ve Uranüs Akrep’ler daha kolay yaşayabilirler geçişi.

Beslediğiniz şeylere ve beslendiğiniz şeylere dikkat etmeniz çok önemli. Akrep GAD tarafında olduğundan hakedişler gündemde olacak. Çıkarsız, hesapsız yapılan iyilikler ile yapılan hayırlı işlerin Boğa tarafında maddi ve manevi rahatlıklar şanslar taşıması mümkündür. Kaybedilen şeyler, eğer güç yanılsamasına takılmadan ilerlenmişse ve güç kasıtlı olarak yanlış kullanılmamışsa, Boğa ekseninde dolaylı yollardan size madde ya da manevi olarak geri dönecektir. Daha önceki postlarda 2/8 ev karmasına ilişkin paylaşımımı okursanız ve oradaki karmik ödevlere odaklanabilirseniz tutulum sürecini rahat geçirmenize yardımcı olabilir.

GAD Akrep tarafı gücü yanlış kullanmamak, intikam, manipüleden özgürleşmenin, KAD Boğa tarafına uyumlanma konusunda daha kolaylaştırıcı olacağının altını çiziyor. Her bireyin kendi iç huzurunu yaratması için de başkalarından beklentilerini bırakması ve kendi iç huzurunu sağlamak adına bireysel olarak sorumluluk alması, maddi ya da manevi ihtiyaçlarını içeriden karşılaması gerekliliğine vurgu var. Aksi takdirde karmik ilişkiler ve ortaklıklar üzerinden sınanabilirsiniz’in altı çizilmekte.

Mars geçiş anında 4.evde ve 7.evdeki Neptün ile kare. İlişkiler üzerinden aldatmacalar devrede olabilir. Temeli de çocukluk ve aile ilişkilerinden gelen düzensizlikler, beslenme alışkanlıklarıyla alakalı olabilir. Aldatan, kendini aldattığının farkında olmaz çoğu kez. Buna yanılsama denir. Dolayısıyla karşısındaki kişi ya da kişileri aldattığının da… Her birey karşılıklı etkileşim de olsa kendi bireysel zafiyetleri ve yanılsamaları üzerinden sınanır böyle zamanlarda. Mars’ın Galaktik Merkez üzerinden geçişi de bunun, mevcut olanı yıkıp, yeniden inşaa edilmesine aracılık edecek süreç olabileceğini vurguluyor. Temelde kişinin ihtiyaçları konusunda, yine temelden gelen yanılsamalara eğilmesi ve buralarda güçlendirilme yapılması gerekliliği söz konusudur. İçeride yanılsama ne kadar fazlaysa, ortaklıklara yüklenilen anlamlar da o kadar yanılsamalı hale gelecektir. Bu nedenle ikili üçlü ilişkiler devrede olabilir.

Elbette bütün denklemler sıkıntılı değil. Güneş ve Pluto’nun KAD ile bağlantısı oldukça olumlu. Bunun kökten bir dönüşüm süreci olacağının bilincinde olan ve kişiliğini dönüştürmeye odaklı değerlendirebilenler açısından da çok kuvvetli aynı zamanda başarı taşıyacak bir dönem olacaktır.

Ayrıntılı ikinci bir değerlendirme yazısı daha yazacağım. Şimdilik esen kalın

Evrenin Kızı Astroloji Akademisi

Görsel:ELG21 – Pixabay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + thirteen =