Kasım 2018 Astrolojik Etkiler

Bu Kasım bambaşka bir Kasım. Kapanan kapılar, açılan yeni kapılar, çok önemli geçişlerin eşik noktası sanki. Çoğu kişiyi hallaç pamuğuna çeviren bir yaz geçti gitti. Şimdi Kasım ayı başlangıcı ile birlikte koşar adımlarla bir sonraki yıla bırakacak zaman, şimdiki devinimini.

 • 6 Kasım 2018 Uranüs, retro pozisyonda Koç burcunda tekrar dönecek
 • 6 Kasım 2018 KAD Yengeç burcuna geçecek
 • 7 Kasım 2018 Akrep burcunda Yeniay
 • 8 Kasım  2018 Jüpiter Yay burcuna geçecek
 • 15 Kasım 2018 Mars Balık burcuna geçecek
 • 16 Kasım 2018 Venüs, Terazi burcu üzerinde retrosunu sonlandıracak
 • 17 Kasım 2018 Merkür Yay burcunda retro hareketine başlıyor
 • 23 Kasım 2018 İkizler burcunda Dolunay
 • 25 Kasım 2018 Neptün Balık burcunda retroya başlayacak

Bir çok gezegen ve noktaların art arda geçişine tanık olacağız Kasım ayında. Geçiş zamanları önemlidir. Geçiş zamanlarındaki eylemlerimiz, düşüncelerimiz ve ruh halimiz önemlidir.

Hayat değişiyor, koşullar farklı yönlere gidiyor. Tüm bu değişen koşullar karşısında, şaşkınlık ve ne yapacağını bilememek durumu da ister istemez çoğumuzu farklı çözümler üretmeye itiyor.

Burç değiştiren Ay Düğümleri, burç değiştiren retro Venüs ve yine burç değiştiren Uranüs arasında aşağı yukarı 18 Kasım’a kadar etkili olacak bir T-kare var.

Karşılaştığımız durum ve olaylara güvenli bulduğumuz ve alışkın olduğumuz  şekilde cevap vermeye meyilli olabiliriz. Güvenli alanlar, güven halinde hissettiren davranışlar, bilindik cevaplar içinde bulunduğumuz durumu çabucak çözebileceğimiz yanılgısına takılmayalım bu ay. Önümüzde ezber bozduran olaylar ile ezber bozduracak eylemler isteyen çok önemli günler var.

Aslına bakarsanız Ekim ve Kasım aylarında karşılaştığımız durumlar güvenli olan ile güvensiz olan arasındaki çekişmeleri gündeme getiriyor. Ekim ayı daha çok ”fark et” teması odaklıyken, Kasım ayı ”fark ettiğini, yeni yöntemler yeni yollar ve davranış modelleri ile şu anki duruma uygula” temasına odaklı kılıyor bizleri.

Öyle ya da böyle bazı kavramlar bitişe geçerken, yepyeni kapılar açılacak bir çoğumuzun önünde. Öncü grup 3.dekan doğumlular için Kuzey Ay Düğümü geçişiyle birlikte kadersel geçişler başlıyor. Bu geçişler, köklü değişim taşıyacak. Bazı kavramlar sonlanırken, çok köklü yeni konular belirmeye başlıyor. Sabit grup burçları ise Ay Düğümü ve Jüpiter geçişiyle daha bir rahatlayacak.

Jüpiter Yay burcu geçişi ile ilk etapta Yay, Koç ve Aslan burçları olmak üzere, Terazi, Kova, ve İkizler burçlarına da şans ve fırsatlarla birlikte koruma da sağlayacak. 2015 ve 2017 yılları arasındaki sınavlardan geçenler, Jüpiter’in desteğini daha fazla alacak gibi.

Uranüs son düzenlemeleri yapmak adına  Koç burcuna, son gerileme hareketini yine Kasım ayında başlatıyor. 6 Mart’a kadar da Uranüs Koç burcundaki konumunu koruyacak.  2011 yılından bu yana Öncü grup burçlarının hayatını epey çalkalayan Uranüs, periyodunu dolduruyor artık. Son 8 senenin hak edişlerine göre Mart ayına kadar (bazı öncü grup burçları) çok sürprizler yaşarken (bazılarıysa) son krizlerle uğraşmak suretiyle değişim döngüsünü tamamlayacaklar. Mart ayında, geriye dönüp şöyle bir baktığınızda, belki hayatınızın en karışık 8 senesini yaşamış olduğunuzu fark edebilirsiniz. Mart ayı itibariyle daha sağlam, daha kalıcı kavramlar hayatınızı renklendirmeye devam edecek. Değişen kazanacak, direnen ne olur onu ben de bilmem :)

Venüs retrosu tamamlanmadan Kad ve Uranüs arasında gerilim 18 Kasım’a kadar etkili olacak. Sallantılı yapılar, sağlam temel üzerine inşaa edilmeyen temeller daha gözle görülür hale gelecek. Bazı bitişleri hızlandırabilir yine bu etkiler.

Diğer yandan Merkür Yay burcunda retroya girecek. 14 Kasım ile 9 Aralık arasında, abartı, çarpıtma, yanlış anlama, fanatizm gibi etkilere karşı uyanık olmakta her zamankinden daha fayda olduğunu düşünüyorum.

Evet dostlar Kasım ayı boyunca genel etkilerden bahsetmek istedim bu yazımda. Mümkün olduğunca içinize dönün ve şefkat duygusunun kaynağını bulmaya çalışın. Şifa ancak şefkat duygusundan gelecek. Kime şefkat? diye soracak olursanız: önce kendinize demek isterim. Her şey evvela kendinden çıkar, sonra Evren’e yansır.

Sevgilerimle

“Kasım 2018 Astrolojik Etkiler” üzerine 4 düşünce

 1. Çok güzel öncü niteliğinde bir yazı olmuş herşey hayırımıza olsun insallah fark ettiklerimizi uyguluyabiliriz uranüs beni 8 yilda ölümlerle sorunlarla sağlıkla cok ağır denedi nihayet bitiyor artık

  1. Son zamanlar Hatice hanım. Stelyumlu bir Koç olarak ben de epey etkilendim. Son çıkış evresi. Öğrendiklerimizi hazmetmemiz dileğiyle :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + twelve =