Jüpiter Oğlak Burcu Seyrinin Burçlara Etkisi 2 (Terazi-Akrep-Yay-Oğlak-Kova-Balık)

Yükselen TERAZİLER:

Yükselen Teraziler Jüpiter 4.evinde ağırlayacak.  Ev, aile, köklerle ilişkiler önem kazanacak. Aradığınız desteği, çareyi yine aile içinden bulabileceksiniz. Jüpiter ihtiyaçlarınızı, tabiatınızı, kendinizi dayandırdığınız esas temellerinizi fark ettirmekle birlikte bu temelleri sağlamlaştırma konusunda destek verecek.  Ev sahibi olma, evlenme, gayrimenkul, taşınabilir taşınmaz mallar edinmede elverişli bir süreçtesiniz.

Bazı Teraziler yer değiştirecek, bası Teraziler yaşadığı ortamı hem ruhsal hem de maddesel olarak daha tabiatına uygun hale getirme konusunda destekler alacak. Uzun vadeli planları oluşturma konusunda bu yıl yaşayacağınız deneyimlerin belirleyici olacağı yönünde güçlü yerleşimler söz konusu. Her ne şekilde olursa olsun eviniz ve aileniz bir nevi sığınağınız hale gelecek. Bu sığınağın güçlendirilmesi için Jüpiter enerjisini tam gaz çalıştırıyor.

Kariyer konusunda yine avantajlı olacak olan bir dönemde olduğunuzdan, yeni bir işe başlamak, yeni bir sektöre başlamak ya da mevcut iş yerinizde terfi almak gibi avantajlar söz konusu olabilir. Yalnız bu terfi ile sorumluluklarınızın da  artacağını unutmayın.  Anne babadan gelen avantajlar destekler söz konusu. Problemli- gelişme göstermeyen çeşitli bağlarla ilgili de karar verme yılı olabilir.

Mali ortaklıklar, kazanılmamış yollardan gelen gelirler konusunda destek alacağınız gibi ruhsal anlamda gelişme ve bir çeşit metamorfoza uğrama yılı da olabilir çoğunuz için. Çünkü odak noktanız dışarısı değil, kendiniz, hisleriniz, içgüdüleriniz, korkularınız, bastırdıklarınızda olacak. Bu anlamda bir yenilenme ve kabuk değiştirme süreci olacak sizin için. Problemli gündemleriniz varsa o problemin kaynağını daha kolay fark edebilir ve yük getiren bağlar konusunda da bir çözüme ulaşabilirsiniz. Bu sene kapanışlar seneniz olarak hayatınıza damgasını vuracak.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu  9.evinizde gerçekleşecek ve Ay Düğümleri de işin içine dahil olacak. Hukuksal konular, eğitimle ilgili işler, yazım yayın işleri, haberleşme, seyahatlerde aksaklıklar yaratabilecek bir dönem olabilir. Bu konularda dikkatli olmanız son derece önemli. Programlı olmak her işi tekrar tekrar üzerinden geçerek sağlamlaştırmak süreci daha rahat geçirmenize sebep olabilir. Aksaklık yaşamak istemiyorsanız planlarınızı mutlaka tekrar tekrar gözden geçirmeyi ihmal etmeyiniz.

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu ve hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli.  Özel ilişkilerinizde ve ortaklı paylaşımlarda sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu dönem özellikle problem yaşadığınız kişilerle birebir diyalogdan ya da uzlaşma girişimlerden kaçınınız. Otorite ilişkileri de Mars retrosunda teste tabii tutulan diğer bir alan olarak göze çarpıyor.

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan: ikili ilişkiler ortaklıklar, otorite ilişkileri, hukuksal alanlar, rekabet içeren her türlü alan ve kişiler

Yükselen AKREPLER:

Yükselen Akrepler Jüpiter’i 3.evinde ağırlayacak. Eğitim öğretim konuları, yakın çevre ilişkileri açısından Jüpiter son derece destekleyici görünmekte. Yakın arkadaşlar, kardeşler konusunda oldukça şanslısınız. Bunun yanında araştırmalar, eğitim programları, sosyal çevre etkileşimleri oldukça umut verici olacak.  Zihinsel ve teknik işlerle uğraşanlar açısından da verimli bir yıl olabilir. Yara almış ilişkileri tamir etmek, iyi gidenleri de daha sağlamlaştırmak için bol bol fırsat yakalayacaksınız.

Bilgiyle temasınız artıyor, çevreniz kalabalıklaşıyor. Sanki normal çevrenize göre daha farklı bireylerle bir arada bulunma ve ilişkilerinizi zenginleştirme zamanındasınız gibi.

Bazı Akrepler yeni ortaklık ilişkisi içerisine girecekler.  Bazıları da  evlilik ya da iz bırakacak türden ilişkiler, tanışıklıklar yaşayacaklar. Bu ilişki ya da ortaklık aracılığıyla hem çevreniz zenginleşecek hem de ilişkileriniz çeşitlenecek.  Seyahatler, eğitim öğrenim ve hukuksal konularda destekleyici etkiler taşıyor. Bunun yanında finansal konularda esas gelirinize ek olarak çeşitli kaynaklardan yan gelir elde etmenize sebep olacak bağlantılar söz konusu olabilir. Eğitim-öğrenimle ilgili mesleklerle uğraşan akrepler ile öğrenci olan Akrepler açısından yine yükseliş yılı olabilir. Eğitimde derece almak, bilgiyi daha fazla kişiye ulaştıracak organizasyonlara katılmak Jüpiter’in desteğiyle çok mümkün olacak.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu  8.evinizde gerçekleşecek ve Ay Düğümleri de işin içine dahil olacak. Finansal konuları, borç-alacak ilişkilerinizi ortak paylaşımlarınızı dengeye oturtmak için çaba harcamanız gereken süreçlerdesiniz. Yeni kararlar, ortaklıklardan ziyade var olan ilişkileri ve bu ilişkilerdeki gelir gider alma verme dengesine odaklanmalısınız. Venüs’ü Retro olan Akrepler açısından destekleyici, düz olanlar açısından beklemeli bir dönem olabilir.

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu ve hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli.  iş, hizmet ve sağlık alanlarındaki mücadele ve girişimlerinde aksaklıkları gündeme getirebilir. Fazla detaycılık, eleştirellikten ya da tamamen yüzeysellikten kaynaklanan krizler söz konusu olabilir. Sağlığınız bu dönemde oldukça hassas olacağından rutin kontrollerinizi aksatmayınız.

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan: sağlıkla ilgili konular, çalışma ortamı, hizmetler alanları ile yurtdışı ilişkileri, eğitim öğrenim konuları ve seyahatler

Yükselen YAYLAR:

Yükselen Yaylar Jüpiter’i 2.evinde ağırlıyor. Finansal kaynakları arttıracak destekler çoğalıyor. Kariyer hayatına odaklanan ve sağlam başlangıçlar isteyen bazı Yayların arayışı sonuç bulacak. Hem kendi gelirleriniz artıyor hem de başkalarından gelen gelir ve kaynaklar artıyor. Bazı yayları ise bir borç ya da finansal bir yükümlülükten kurtaracak gelişmeler, destekler Jüpiter sürecinin taşıyacağı avantajlardan bir kaçı olabilir.

İş görüşmeleri, mesleki atılımlar ve programlardan fayda sağlayabilir, etki alanınızı genişletebilirsiniz. Gelirler artıyor evet fakat paralel olarak da giderin artacağını unutmayın. Akarken doldurma zamanı olduğunu unutmadan kaynaklarınızı yönetin derim.

Müşteriler, hizmetler ve iş yükünü arttırabilir, günlük düzeninizi yeniden programlamak durumunda kalabilirsiniz. Alt çalışanlar, yardımcı personel arayışında olanlar, çalışanlar açısından oldukça şanslı. Beraberinde sağlık sorunlarına çözüm bulmak daha kolay olacak. Kalıcı tedavi taşıyan yeni uygulamalardan destek alabilirsiniz. Her durumda kariyer hayatınızda emin adımlarla ilerlemek için köklü bitiş ve başlangıçların olacağı bir yıl olacak 2020. Emekli olan Yaylar, sektörel değişiklik yapan Yaylar ve kendi işini kuran Yaylar 2020 yılında çoğalacak gibi.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu  7.evinizde gerçekleşecek ve Ay Düğümleri de işin içine dahil olacak. Venüs’ünüz düz pozisyondaysa yeni ortaklık ve ilişkilere girmek yerine eşiniz, var olan partneriniz, ortaklarınızla etkileşimlerinizi gözden geçirmeye çalışın derim. İlişkinin getirdiği sorumlulukların karşılıklı olarak sırtlanıp sırtlanmadığını saptamanız her zamankinden daha kolay olabilir. Venüs’ü Retro olan Yaylar açısından ise tamamen destekleyici bir dönem olabilir. Özellikle yılan hikayesine dönen ilişkiler mutlu sona ulaşabilir.

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu ve hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli.  Para kaybettirir net! Çok köklü ve riskli yatırımlardan, güvenli olmayan işlerden uzak durmanız gereken bir dönem olabilir. Borç alacak konuları açısından çeşitli sorunlar söz konusu olabilir. Düzenli ödemeler dikkat edin. Çok kolay- çok karlı görünen şeyler=kumar kaybetme döngüsü çalışıyor. Dürtülerinizi kontrol etmek ve risk alırken kontrollü olmak ilk göreviniz olsun.

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan: finansal ortaklıklar, hisseli işler, miras, sigorta, telif gibi konular, yatırımlar

Yükselen OĞLAKLAR:

Yükselen Oğlaklar Jüpiter’i 1.evinde ağırlayacak. Terfi, saygı, başarı dönemi başlıyor sizin için. Bireysel her türlü girişim açısından Jüpiter oldukça destekleyici. Hem kariyer hem de ikili ilişkiler açısından bir dönemeç niteliği taşıyan bu süreçte insanların, otorite figürlerinin ya da etkili diğer kişilerin desteğine oldukça açıksınız.

Bunun yanında kişisel ilişkileriniz de önem kazanırken hem dış görünümünüzü hem de zihinsel yönünüzü yenileyecek imaj çalışmalarının yararını görmeniz söz konusu olabilir. Girdiğiniz ortamda fark edilirliğiniz, diğerleri üzerinde etkiniz yüksek olacağından her ne yapıyorsanız kontrollü bir şekilde yapmaya çalışın. Kibir, bencillik, ben bilirim gibi tavırlar Jüpiter’in gölge tarafıdır. 1. Ev transitlerinde bu tuzaklara fazla çekiliriz.

Doğru yaptığınız işlerden dolayı ödüllendirilme, destekler alma söz konusu olacak. Bekar Oğlaklar yine ilişkiler konusunda oldukça şanslı olmakla birlikte, Eylül kasım aralığı haricinde var olan ilişkileriyle ilgili karar vermek durumunda kalabilirler. Bu kararlar biraz sancılı olabilir. Fakat Jüpiter’in desteği çoğu yük olmuş yapıları sonlandırma konusunda cesaret vererek yardım edecek. Hukuksal gündemleri olan Oğlaklar yine bu konularda hem sonuçlanma hem de başlangıç aşamasında danışmanlardan yana destekleyici etki aldıkları süreçteler.

Kontrollü doğanızın yanında, hayatınıza taze enerji veren yenilikleri daha kolay alabileceksiniz. Bu hem dışarıya yasıttığınız yüzünüzle prestij kazanmanızı hem de yaşamdan daha zevk alarak görevlerinizi yerine getirmenizi sağlayacak. Hayatınızı renklendiren kararlar vermekten, güvenli alandan çıkıp uzak ufuklara yol almaktan çekinmeyin.

Uzun süredir uğraş veren Oğlakların özellikle kariyer hayatında hızlı gelişmelerin olması söz konusu olabilir. Tıkanan işler ilerleyebilir, gelmeyen bir haber sürpriz şekilde gelebilir. Aralık Ocak ayları ile Mart ve Nisan ayları bu anlamda dikkat çekici.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu 6.evinizde gerçekleşecek ve Ay Düğümleri de işin içine dahil olacak. Venüs’ünüz düz pozisyondaysa Günlük hayatınız, iş düzeniniz, sağlığınızı ilgilendiren alanlar ile birlikte çalıştığınız kişilerle olan ilişkinizde eleştirelliğin dozunu kaçırabilir, ayrıntıların içinde boğulmaktan dolayı ortaya iş çıkarmada sorun yaşayabilirsiniz. Oldukça yorucu tempolu bir süreç olacaktır ama verimli çalıştığınız takdirde sonuç müspet olacaktır. Sağlığınız özen isteyebilir. Kontrol ve tetkiklerinizi ihmal etmeyin Kan değerleri ve alerjiler ile bağırsak sorunlarına dikkat. Haa bir de diyabet!

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu ve hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli.  Ev ve aile hayatınızla ilişkili kişilerle bazı sorunlar ve mücadeleler olabilir. Tepkileriniz duygusal olabilir uzlaşmanın zor olabileceğinden bu aylarda pürüzlü ilişkilerin üzerine gitmemeye çalışın derim. Yaşam alanınızda tadilat-tamirat, değişim-düzen isteyen konular gündeme gelebilir. Tesisat kaçakları, su sisteminin yenilenmesini gerektiren aksaklıklar gibi gibi…

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan: kamu ve otorite ile ilgili alanlar, ilişkiler, ortaklıklar, alım-satım- gayrimenkul-tamirat-tadilatlarla ilişkili kişi ve kurumlar.

Yükselen KOVALAR:

Yükselen Kovalar Jüpiter’i 12.evde ağırlayacak. Kovalar için yoğun bir içe çekilme ve inziva dönemi olacak. Daha içsel gelişmelerin yaşandığı bu süreçte, duygusal, zihinsel sınırlarınızı çözecek olaylar ve destekler almanız söz konusu olabilir. Bastırılmış duyguları, korkular, takıntılarınızı yüzeye çıkaran olaylar gündelik yaşamınızı meşgul edebilir. Mesela bir korkunuzu ortaya çıkaracak bir olaya şahitlik edebilirsiniz. Böyle bir durumda hissettiğiniz duyguyu fark etmek ayrıştırmak ve iyileştirmek Jüpiter’in vereceği desteklerdir.

Geçmişle barışmak, geçmişi iyileştirmek, geçmişten bu anınıza sızan anılardan özgürleşmek artık daha kolay olacak.

Meditasyon, inziva, doğa ile daha fazla haşır neşir olmak gibi aktivitelerde artış olabilir.  Jüpiter sezgilerinizi güçlendiren bir pozisyonda çalışıyor. Beraberinde rüyalarda canlanma, haberci rüyalar görme ya da rüyalar aracılığıyla iyileşme getiren deneyimler de olabilecek muhtemeller dahilinde. Yaratıcılıkla ilgili mesleklerde uğraşanlar, profesyonel sanatçı Kovalar açısından çok önemli işlerin – çalışmaların ortaya çıktığı bir dönem olabilir.

Sağlık sorunu olan Kovalar Jüpiter desteğiyle tedavi ve uygulamalar konusunda oldukça şanslılar. Varsa bir sorununuz, iyileşmek için iyi zamanlardasınız. Doğru hekim, doğru tedavi, doğru uygulamalar yine Jüpiter desteklediği konulardır.

Başkalarından gelen avantajların yanında Jüpiter olumsuzluklardan koruyarak bir kalkan oluşturabilir üzerinizde.  Sıkıntı getiren işler, yük getiren bağlarla ilgili bir sonuca ulaşabilirsiniz. Yani yenilikten ziyade tamamlanmalar takibinde yeni başlangıçlar taşıyacak Jüpiter.

İndirimlerden yana şanslı olduğunuz bu yılı iyi değerlendirirseniz karlı alışverişler yapabilirsiniz.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu 5.evinizde gerçekleşecek ve Ay Düğümleri de işin içine dahil olacak. Yatırımlar konusunda dikkatli olmanız gereken aylar olarak göze çarpıyor. Yanlış kişiye güvenden, yanlış yatırımdan kaynaklanan sorunlar ya da kayıplar söz konusu olabilir. Çocuklarla ilgili gündemler, biraz daha sorumluluk getiren kavramlar olabilir. Venüs’ü Retro olan yükselen Kovalar açısından Mayıs Haziran ayları oldukça köklü başlangıçların olacağını gösteriyor.

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu ve hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli. Zihinsel olarak sabırsız ve huzursuz olduğunuz bu zamanda yakın çevre ilişkileriniz ilk etkilenecek alandır. Kardeşlerle iletişim sorun haline gelebilir. Akrabalar, kardeşler ve yakın çevreyle mücadele halinde olabilir ve ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalarla bu dönemde daha fazla karşılaşabilirsiniz. Konuşmadan evvel iki kere düşün günlerinde olduğunuzu unutmayın. Mars’ı Retro olan Kovalar açısından oldukça destekleyici olması muhtemel dahilindedir.

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan:   gündelik alışkanlıklar, hizmetler, sağlık/beslenme konuları, düşmanlıklar, yurt dışı ile ilgili konular, seyahatler ve iletişimle ilgili alanlar

Yükselen BALIKLAR:

Yükselen Balıklar Jüpiter’i 11.evde ağırlayacak. Hedefleriniz, idealleriniz neler bunları hatırlamaya çalışın, çünkü bunları gerçeğe dönüştürebileceğiniz türden bir yıl olabilir. Jüpiter Balıkları sosyalleştirecek. Yeni işler, yeni topluluklar, yeni arkadaşlıklar sene genelinde hakim olacak. Gruplarla ilişkini artarken, grup bilincinizde değişim yaratacak destekler söz konusu olabilir.

Köklü dostlukların, önemli işbirliklerin kurulmasında Jüpiter’in tam gaz desteğini alıyorsunuz. Problemli ilişkileri düzenleme, yanlış anlaşılmaları çözme, yara almış dostlukları iyileştirme konusunda avantajlısınız.

Ama esas konu reform niteliğinde planlarınızı harekete geçirmek ve kendine has bir özgürleşme duygusu yaratma konusunda çok avantajlı olduğunuz. Balık burcunun kendine has hassasiyetlerini kuvvetlendirirken, çevrenizdeki insanları şaşırtacak kararlar yıl geneline hakim olacak gibi görünmekte. Şaşıracak ve şaşırtacaksınız!

Gelirler anlamında kazanılmamış yollardan gelen gelirler ile yan gelirler Jüpiter desteği ile artabilir. Eğitim programına başlamak, yarım kalmış bir işi ya da eğitimi tamamlamak konusunda gündemleriniz olabilir. Şubat ve Mart ayları bu anlamda oldukça dikkat çekici olabilir. Beraberinde ilişkiler önem kazanacak. Gel geç bir ilişki değil, uzun süreli olabilecek ve ciddi olabilecek ilişkiler kapınızı çalabilir. Sadece ikili ilişki değil köklü dostlukların da kurulabileceği, hayattan aldığınız keyfin katlanabileceği bir süreç var önünüzde.

Yalnız yatırımlar, gelir gider ve harcamalar dengesi biraz dikkat istiyor.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu 4.evinizde gerçekleşecek ve Ay Düğümleri de işin içine dahil olacak. Evde yapılacak tamir, tadilat veya düzen değişikliği gerektiren durumlar olabilir. Tamirat tadilat gibi durumlar olduğunda, doğru insanla çalıştığınızdan emin olun. Sık sık aksaklıklar çıkar tadilat işlerinde. Yaşlı anne-baba ya da aile büyükleri ile gündemler de Mayıs Haziran aylarında önem kazanabilir.

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu ve hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli. İkili ilişkilerle ilgili plan değişimi yaratan ani gelişmeler taleplerle karşılaşabilirsiniz. Finansal konularda bir takım ertelemeler, gecikmeler söz konusu olabilir. Yine yatırım konusunda dikkatli olun diye tekrar uyarmak istiyorum. Bu aylardaki mücadeleleriniz karşılığını istediğiniz gibi vermeyebilir. Bunun üzerinizde stres yaratmasına izin vermeniz sağlığınız üzerinde etkisini gösterebilir.

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan:   finansal konular, miras, nafaka, kredi, bur konuları, ilişkilere ait alma-verme dengesi, yatırımlar, şans oyunları, 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × five =