Jüpiter Oğlak Burcu Seyrinin Burçlara Etkisi 1 (Koç-Boğa-İkizler-Yengeç-Aslan-Başak)

Oğlak burcu Jüpiter geçişinin yükselen burçlara etkisini iki kısım halinde yayınlayacağım. Koç burcundan Başak burcuna kadar olan yorumlar aşağıdadır. Terazi burcundan Balık burcuna kadar olan kısmı da ikinci kısımda yayınlayacağım.

Yükselen KOÇLAR:

Yükselen Koçlar Jüpiter’i kariyer evinde ağırlayacak. Haritanın Zenith’ini uyaracak olan Jüpiter, kariyerinde doğru çabayı sarf etmiş kişiler açısından ödülleri toplama süreci olacağını gösterecek.  İlerleme, terfi, sosyal prestij kazanmak mümkündür. Bazı Koçlar ilerleme kazanırken, bazı koçların iş hayatında köklü bitişler söz konusu olabilir. Bu köklü bitişler: sektörel değişiklikler, emeklilik, kendi işini kurma şeklinde olabilir. Jüpiter aksları uyardığında yer değiştirmeler sıklıkla gündeme gelir. Bu değişiklikler ev değişikliği, iş değişikliği şeklinde olabileceği gibi ilişkiler/ortaklıklar alanında da olabilir.

Kariyer hayatınızda varsa bir yanlış anlama, 2020 yılı işin doğrusu ile yüzleşme süreci de olabilir. İş potansiyeli, müşteriler, satışlar alanına genişleme söz konusu olacak. Bu durum hizmetler dengenizi yeniden yapılandırma gerekliğini gündeme getirebilir. Aynı zamanda gelirler eviniz de destekleyici etkiler alıyor. Akarken doldurmayı ihmal etmeyin. Çoğu Koç artan iş yükü ile paralel olarak kazançlarında da artış yakalama fırsatına açık olacaklar. Hızlı karar verme huyunuza ve ayrıntılar arasında kaybolma riskine karşı uyanık olmanızda fayda var.

Çalışma sisteminiz ya da alanınızda değişim yapmak, planlarınızı harekete geçirmek Jüpiter’in destek vereceği konulardır. Ev-arazi-araç alım/satımları açısından destekleyici. Bu anlamda bazı Koçların evlenme/EV-lenme senesi de olabilir.

Sağlık sorunu olanlar açısından Jüpiter, gündelik alışkanlıklarının yeniden düzenlenmesi takibinde kalıcı iyileşmeler taşıyabilir. İş arayışında olanlar otorite ilişkilerine dikkat etmek kaydıyla, bu arayışlarına uygun fırsatlarla karşılaşabilirler. Girişimci ruhunuzu kolektif alanda kalıcı değerler yaratmak amaçlı kullananlarınız sürecin getirdiği fırsatlardan daha avantajlı çıkacaklar. Mart-Nisan ayları son derece dikkat çekici.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu hukuksal konular, ortaklıklar, ilişkiler, ortaklık kurma biçiminizle ilgili arızaları gündeme getirecek. Yakın çevre ilişkilerinize dikkat kesilin, gözlemde kalmaya özen gösterin derim.

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu ve hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli. Ev- iş dengesini sağlıklı kurmaya özen gösterin. Ayrıca sakarlıklar, kazalar, yaralanmalar sıklıkla başınızı ağrıtabilir.

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan: ilişkiler, ortaklıklar, partnerlik alanları, ben-sen konuları….

Yükselen BOĞALAR:

Yükselen Boğalar Jüpiter’i 9.evinde ağırlayacak. Enerjisi yüksek bir ev olan 9.ev çoğu Yükselen Boğaya yaşamının tamamını değiştirecek türden fırsatlar taşıyacak ki Aralık ve Ocak ayları bu anlamda oldukça etkin. Eğitim-öğrenim konuları çok destekleyici. Özellikle öğrenci olan, üniversiteye hazırlık sürecinde olan Boğalar belki Jüpiter’in desteğinden en çok istifade edecek olanlardır dersem çok yerinde olur.

Boğalar artık yakın çevrelerinden çıkarak uzak çevrelere açılıyor. Farklı insanlar, farklı kültürler, farklı uygulamalarla haşır neşir olacaklar. Çevreleri genişleyecek ve denenmemiş şeyleri denemeye meyilleri artacak. Yazım-yayın işleri, reklam-pazarlama konularına biraz ağırlık vererek etki alanınızı genişletebilir, yeni bağlantılar kurabilirsiniz.

İthalat/ihracat konuları, seyahatler, eğitim konuları, yurt dışı bağlantılı konular aktifleşiyor. Jüpiter’in koruyucu etkisi yıl boyunca kutsayacak sizleri Ama en çok avantajı konfor alanının dışına çıkmaya cesaret edenler toplayacak. Uranüs desteğiyle hayatınızı kökten değiştirecek fırsatlara açıksınız. Bunun için uyanık olmanız, gerekli esnekliği gösterebilmeniz ve zaman zaman hızlı karar vermeniz gerekebilir.

Burası inançlarınızın evi olduğundan, inançlarınızı masaya yatırma Etik-ahlak kavramları üzerine biraz daha kafa yorma ve güncelleme yılı olabilir. Böylece mantığınızla sezgilerinizi ya da inançlarınızı daha kolay dengeleyebileceksiniz. İnançlarınızın gücünü küçümsemeyin diyor Jüpiter. Temelsiz inançlarınız daha kendini belli ederek bir çeşit revizyon isteyecek.

Öte yandan daha fark edilir bir süreçte olacağınızdan, hem dış görünüşünüz, yansıttığınız imajda değişiklik yapmak açısından elverişlilik söz konusu. Bu durum, ilişkilerinizi, evliliğinizi, aile ilişkilerinizi dengeleme, bağları güçlendirme zamanın da geldiğini gösteriyor. Daha cesur, daha aktif, daha kendinin farkında olacak Boğalar. Beraberinde yaratıcılığınızın ekmeğini yiyeceğiniz zamanlardasınız. Bazı Boğalar yaratıcı olduğu bir konuda iş fırsatı yakalarken; çocuk sahibi olmakta sorun yaşayanların yuvaları bebekle taçlanabilecek.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu  ortaklıklar, alma verme dengesini kapsayan konular, finansal paylaşımlar, borç-alacak ilişkisi konularıyla  ilgili arızaları, beklemeli enerjileri gündeme getirecek. Özellikle natal Venüs’ünüz düz ise  bu dönem finansal risklerden kaçınmaya çalışın, içinize sinmeyen durumlara bulaşmayıp, gerekli güveni sağlayamamış kişilerle işbirliği kurmamanız gereken süreçlerde olduğunuzu unutmayın ve gözlemde kalmaya özen gösterin derim.  Venüs’ü retro olanlar içinse tamamen yararlı çalışacak bu dönem.

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli. İçsel zenginliğinizi keşfetmeye, gölge yanlarınızı kabullenmeye odaklanırsanız Mars retrosu Jüpiter kontaktlarını daha dengeli çalıştırırsınız. Mars’ı Retro olanlar açısından daha olumlu başlangıçlar taşısa da abartıya yine dikkat etmek gereklidir.

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan: gündelik alışkanlıklar, hizmetler, sağlık/beslenme konuları, düşmanlıklar, kurban kurtarıcı yanılsamaları, iletişimle ilgili alanlar

Yükselen İKİZLER:

Yükselen İkizler burçları Jüpiter’i bu yıl 8.evlerinde ağırlayacaklar. Sorumluluklarınız artıyor fakat artan bu sorumluluklar, gücünüzün sınırlarını genişletme fırsatını da beraberinde getiriyor. Bağımlılıklar, fobiler, bastırılmış duygular, korkular Jüpiter desteği ile ortaya çıkabilir. Önerim bu duyguları sahiplenip, aşmak için mücadele etmenizdir. Bu anlamda duygusal olarak keşifler yapma ve zenginleşme zamanları olabilir. Geçmiş, geleceğe oranla daha çok aklınızı meşgul edecek. Eski deneyimlerden bilgelik yakalama zamanı da olabilir sizin için.

Bu anlamda iletişimci yönünüz dışarıya değil de daha içe dönük olabilir. Zira Jüpiter mana ve anlam arayışınızı arttıracak gibi görünüyor.  Sezgilerinize kulak verin. Hangisi sezgi, hangisi kör kuşku ayırt etmeye çalışmanız yararınıza olacaktır. Eğer zekanızı sezgilerinizle desteklerseniz çok büyük çıkışlar yakalama zamanı olabilir çoğunuz için. Daha çok Ruhsal olarak büyüme zamanı olacak. Büyüdükçe de her türlü zenginliği kendinize çekeceksiniz. Ancak unutmayın 8.ev krizlerle ilgilidir. Bastırdığınız her şey güle oynaya değil, daha çok potansiyel bir kriz aracılığıyla ortaya çıkar ve o kriz küllerinizden yeniden doğmanıza sebep olur.

Mali ortaklıklar, kazanılmamış yoldan gelen gelirlerde artış gözlemlenebilir.  Özellikle yılın ikinci yarısı birçok yükselen İkizler burçları yeni iş arayışı ya da finansal destekler konusunda avantajlı olacaklar. Hukuksal gündemleri olan İkizler burçlarının geçtiğimiz 3 yıllık döngüde sonuca ulaşmamış gündemlerinin sonuca ulaşması olası olabilir. Bunun gibi geçmişten gelen kapanmamış hesaplar Jüpiter desteği ile 2020 yılında kapanabilir.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu  burcunuzda gerçekleşecek ve Ay Düğümleri de işin içine dahil olacak. İlişkiler, ortaklıklarla ilgili arızaları, beklemeli enerjileri gündeme getirecek. Özellikle haritanızdaki Venüs düz pozisyonda ise bu dönem ilişkilerinizle ilgili karar vermekten kaçınıp, ilişkideki dengesizlikleri fark etmeye odaklanın. Otorite ilişkileri de buna paralel olarak gerilimler taşıyabilir. Venüs’ü retro olanlar içinse Mayıs ve Haziran ayları karar verme süreci ve şanslı bir dönem olarak göze çarpıyor.

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu ve hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli. Sosyal çevre ilişkileri Mars retrosu Jüpiter kontaktlarından fazla etkilenecek. Özellikle bu süreçte yatırımlar, borç-alacak konularında temkinli olun. Kolayca alınmış bir risk çok kolay kaybettirir unutmayın.

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan: çocuklarla ilgili konular, finansal spekülasyonlar, ortaklı konular, borç-alacak konularıyla ilgili alanlar

Yükselen YENGEÇLER:

Yükselen Yengeçler Jüpiter’i 7.evinde ağırlayacak. 2017 yıl sonundan bu yana ortaklıklar ve ilişkiler alanına stres ve disiplin taşıyan konular biraz rahatlamaya başlıyor. Yeni tanışıklıklar, yeni ortamlar, yeni arkadaşlıklar, yeni müşteriler söz konusu. Yıpratıcı bağlar, ilişkiler, ortaklıklar Jüpiter etkisiyle daha gözle görülür hale gelebilir ve bazı ilişkiler kapanışa doğru gidebilir. Akabinde yeni çevrelerle etkileşiminiz artacaktır. Bu anlamda bir çeşit sosyalleşme yılı da denilebilir.

Diplomasi, uyum, adalet arayışınız bu dönem artabilir. Bu yıl yaşayacağınız deneyimler hayallerinizi, hedef ve ideallerinizi güncelleyecek nitelikte olacak. Çevreniz değişecek buna paralel olarak.

Kariyer hayatına baktığımda, gerekli mücadeleyi veren, kendini disipline etmeyi öğrenmiş bazı Yengeçlerin terfi ve uzun dönem kariyer hayatının başlangıcı olabilecek nitelikte gelişmeler yaşaması olası. Aralık ve Ocak aylarında çok sürprizli gelişmelere şahit olabilirsiniz. Sosyal statünüz üzerinde etkili olacak bu ani gelişmeler.

Bazı Yengeçlerin şehir ülke değişiklikleri gündeme gelebilir. Jüpiter akslarda olduğundan her çeşit ortaklık, evlilik, yer değiştirme, ev alım satım ve sosyal statünüzü etkileyecek değişimler hız kazanır. Bu koşuşturmaca içinde gündelik yaşamınız aktifleşeceği için önereceğim şey: zamanınızı daha etkili kullanmanın yollarını keşfetmek olsun.

Eğitimle ilgili konular, yurt dışı bağlantılı işler önem kazanabilir. Yarıda kalmış eğitime geri dönüş olacak bazı Yengeçlerde. Bazı Yengeçlerde de geçmişte zamansız yol ayrımı yaşanmış bir ortaklık ya da bir işe geri dönüş olacak gibi. Başkalarından yana avantajlı olduğunuz bu süreçleri iyi değerlendirmeye çalışın. Girişimlerinize hız kazandırdığınız, hareket ettiğiniz oranda desteğe sahip olacaksınız. Kontrollü olduğunuzda ideallerinize daha yakınlaşacağınız bir yıl var önünüzde. Sosyal temaslar oldukça etkili olacaktır.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu  12.evinizde gerçekleşecek ve Ay Düğümleri de işin içine dahil olacak. İlişkiler, ortaklıklarla ilgili gizli şeyler, sırların ortaya çıkış zamanı olabilir. Normal zamanda fark edemediğiniz rahatsızlıklarınız daha fark edilir olabilir. Özellikle haritanızdaki Venüs düz pozisyonda ise bu dönem ilişkiler ve finansal konularla ilgili karar vermekten kaçınıp,mevcut ortaklık ve ilişkilerinizdeki dengesizlikleri fark etmeye odaklanın. Sürece Merkür retrosu da eşlik edeceğinden yanılgılı haberler gündeme gelebilir. Her duyduğunuza inanmadan evvel araştırın derim. Gizli ilişkiler, gizli anlaşmaların ortaya saçılma süreci olacak bu dönem. Venüs’ü retro olanlar içinse Mayıs ve Haziran ayları karar verme süreci ve şanslı bir dönem olarak göze çarpıyor.

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu ve hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli. Otorite ilişkilerinde özellikle kontrollü olun derim.  Taleplerin karşılanmasının pek mümkün olmadığı zamanlar olduğundan, ne kendinizi ne de başkalarını zorlamayın. Başkaları tarafından gelen zorlamalara karşı da sınırlarınızı iyi çizdiğinizden emin olun. Aile büyüklerinin sağlık sorunları gibi konular hakim. Bu süreçte mecburiyetler (yer değişimi gibi konular) gündeme gelebilir. Natal Mars’ı Retro olanlar içinse tamamen avantajlı çalışan bir dönem olabilir.

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan: otorite ilişkileri, kariyer hayatı, evlilik, aile ilişkileri

Yükselen ASLANLAR:

Yükselen Aslanlar Jüpiter’i 6.evinde ağırlayacak. Gündelik hayatınızdaki rutin görevler, sorumluluklarınız artıyor. Çalışma ortamınızda ek görevler sorumluluklar gelecek. Yoğun bir yıl bekliyor sizleri. Bazı Aslanlar kariyer hayatında yeni sektöre giriş yaparak, yeni bir oryantasyon sürecine girecekler. Detay ve dikkat gerektiren işler artacağından zamanınızı verimli hale getirmenin yollarını keşfedeceksiniz. Yeni iş arayışında olan bazı Aslanlar aradıkları türden fırsatlarla karşılaşırken sağlık konusu da önem kazanacak. Tempolu bir yıl olacağından sağlığınıza, beslenme düzeninize ve bunun gibi ihtiyaçlarınıza bir disiplin getirmeniz gerekebilir.  Büyük küçük demeden her detaya önem vermenizi ve ilgilenmenizi özellikle tavsiye ederim.

Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenize sebep olan değişimler gündeme gelebilir. Evcil hayvan edinmek isteyenler bu yıl edinebilir mesela. Bunun yanında senenin son 4 ayında var olan evcil hayvanlarınızla ilgili bir sağlık sorunu da gündeme gelebilir. Operasyon ya da tedavi gerektiren durumlar gibi gibi..

Zaten var olan sağlık sorunu olan Aslanların farklı tedavi yöntemleri aracılığıyla sağlıklarına kavuşması söz konusu olabilir. Beraberinde Jüpiter 6.evden geçerken kişi kilo almaya meyilli olur. Hayatınızda yeterince hareket yoksa kolay kilo eğiliminde olabilirsiniz. Aynı şey salgı bezlerinin ve hormonal sistemin dengesizliğinden de kaynaklanabilir. Sadece biyolojik sağlığınız değil, ruhsal sağlığınıza da gereken önemi verme yılındasınız. Terapi almak çeşitli eğitimlere, seminerlere katılmak muhtemeldir.

Çalışma koşullarınızı iyileştiren ya da geliştiren kararları bu dönem almanız yerinde olacaktır.  Çünkü bu yıl kendinizi ne kadar geliştirir eğitiminize ne kadar önem verirseniz o oranda kariyer hayatınızda yükselişe geçeceksiniz. Buna paralel olarak gelirleriniz de artış gösterecektir.  Yine de harcama konusunda kontrollü olmakta fayda var.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu  11.evinizde gerçekleşecek ve Ay Düğümleri de işin içine dahil olacak. Tahammül gücünüzün düştüğü bu süreçte arkadaş, dostlar, kardeşlerle ilişkilerinizde ölçülü olmak için çok fazla çaba sarf etmeniz gerekebilir. Özellikle haritanızdaki Venüs düz pozisyonda ise yeni tanışıklıklar kurmak, yeni sosyal ortamlara girmek ya da bir hedefinizle ilgili girişim yapmak yerine gerçekten ne istediğinize ve istediğiniz şey için yeterli altyapı kurup kurmadığınıza odaklanın. Takım arkadaşlarını ayıklamak için uygun enerjileri çalıştırıyor Venüs. Sürece Merkür retrosu da eşlik edeceğinden kafa karışıklığı yaşamanız, konsatre olmakta sorun yaşamanız mümkün. Bu tarz kafa karışıklığı durumlarında güvendiğiniz bir kişiye danışırsanız riskleri en aza ingirgemiş olursunuz. Venüs’ü retro olanlar içinse Mayıs ve Haziran ayları karar verme süreci ve şanslı bir dönem olarak göze çarpıyor.

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu ve hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli. Eğitim öğretim, yer değiştirme, uzaklarla ilişkiler aynı zamanda eşin akrabalarını temsil eden konular daha fazla mücadele gerektirebilir. Yolculuklarda aksaklık yaratabilecek hatalar olması muhtemel. Seyahatlerinizle ilgili planlarınızı tekrar tekrar kontrol ediniz. Natal Mars’ı retro olanlar içinse tamamen avantajlı çalışan bir dönem olabillir. Ayrıca Mars’ı retro olan Aslanların bir kısmı yurt dışına yerleşebilir.

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan: eğitim-öğretim konuları, seyahatler, yurt dışı bağlantıları, kardeşler ve yakın akrabalarla ilişkiler, sağlık konuları

Yükselen BAŞAKLAR:

Yükselen Başaklar Jüpiter’i 5.evinde ağırlayacak. Yaratıcılığınızı zekanızla bütünleştirerek harika işler ortaya çıkaracağınız bir süreç var önünüzde. Mutluluk, neşe veren olaylar artış gösterirken yaşam enerjinizde canlanma yaratacak gelişmeler olasıdır.

Çocukları kapsayan alanlarda çeşitli fırsatlar söz konusu olabilir. Özellikle bebek sahibi olmakta zorlanan Başak çiftlerinin bebek sahibi olmada desteklendiği bir süreç olabilir. Öğretmen konumundaki Başaklar açısından oldukça verimli gelişmeler dönemi olacak. Aynı şey öğrenciler için de geçerli. Üniversiteye hazırlanan yükselen Başaklar tercihlerine yerleşme konusunda tıpkı bazı Boğa burçları gibi Jüpiter’in desteğinden maksimum istifade edecekler.

Bunun yanında sosyalleşme, yeni topluluklarla etkileşimin artması da söz konusu olacak. Beğenildiğiniz, rakiplerinizi geçtiğiniz bir yıl var önünüzde. Her ne olursa olsun sağlam alt yapılar kurmaya çalışmanız bu dönem karşınıza çıkan fırsatların uzun vadeli olmasında etkin olacaktır.

Bazı Başaklar spekülasyonlardan yana şanslı olacaklar. Daha önce yapılmış yatırımların sonuç vermesi ve ödüllerin toplanma zamanı olabilir. Yeni yapacağınız yatırımlarda da bir parça dikkatli olmanız yararınıza olacaktır.

Yurt dışı bağlantılı işler, yabancılar ve ülkeler arası ticaret konularında aktifleşmeler söz konusu olacak. Hukuksal gündemleri olanlar ani ve beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilir. Bu olumlu bir gelişme de olabilir olumsuz da. Her durumda davranışlarınızı etik tabanda tutmaya çalışmanız uzun vadede yararınıza olacaktır.

Hak ettiğinize kavuşma, kavuşamadıklarınızı ise yaratma konusunda Jüpiter’in desteğini alıyorsunuz. Değişen çevre ilişkileriniz, yeni tanışıklıklar hedeflerinize ilerleme konusunda iyi bir dönemde olduğunuzu gösteriyor. Sadece Venüs retrosu zamanlarında bir parça daha dikkatli olmazı  gerekecek.

Mayıs Haziran aylarını kapsayacak olan Venüs retrosu  10.evinizde gerçekleşecek ve Ay Düğümleri de işin içine dahil olacak. Otorite ile ilişkilerinize biraz daha önem vermeniz gerekebilir. Sözlere sadık kalmak, sözleşmelerin hakkını vermekte sorun yaşamak ile birlikte zamanlama sorunları söz konusu olabilir. Bu dönem yapacağınız yanlış bir hamle otorite figürlerinin gözünden kaçmayacaktır. Ailedeki yaşlı bireylerle (özellikle kadın figürler) ilgili konulara eğilmeniz gerekebilir. Sağlık-bakım gerektiren durumlar gibi gibi. Sürece Merkür retrosu da eşlik edeceğinden sizden kaynaklanmayan aksaklıkların kariyeriniz üzerinde etkili olması mümkündür. Venüs’ü Retro olanlar içinse Mayıs ve Haziran ayları karar verme süreci ve şanslı bir dönem olarak göze çarpıyor.

Eylül – Kasım arası yaşanacak olan Mars retrosu ve hem Jüpiter hem de Satürn ve Pluto’nun gergin konfigürasyonları Jüpiter’in karanlık tarafını daha çok çalıştırabilir. Bu aylar içinde kontrollü olmanız ve öz denetiminizi sağlamak için daha fazla çabalamanız da son derece önemli.  Ortaklaşa para alanlarında, miras, vergi, konularında, ödemelerde dengesi açısından sorunlu bir dönem olabilir. Eylül Kasım aralığı biraz masraflı olacak ve planlanandan farklı yaşanacak gibi görünmekte. Yine sağlıkla ilgili olarak, ufak belirtileri mutlaka önemseyip, kontrollerinizi yaptırın derim. Unutulmuş bir borç, zamanı geçmiş bir cezanın finansal dengenizi etkilemesi söz konusu olabilir. Yatırımlar konusunda bu aylarda dikkat gerektireceğinden yeni yatırımlara meyletmeden sürecin geçmesini beklemenizi öneririm. İçinize sinmeyen her şeye mesafeli yaklaşmak, riskleri minimuma indirmenizi sağlayacaktır. Mars’ı Retro Başakların ise ummadıkları yerden finansal destek alabilecekleri bir dönem olabilir.

Abartı enerjisinin fazla çalışacağı alan: finansal konular, ortaklılar, sosyal çevre, bankacılıkla ilgili konular, sağlık konuları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − four =