Jüpiter Neptün’e Kare/Yanılsamalar Haftası

Jüpiter Neptün bakış açısı bu hafta keskinleşiyor. Yaklaşık olarak Aralık ayının ikinci haftasında başlayan gerilimli açı, 10 – 20 Ocak arasında 14° üzerinde partil kare halini alacak. Yanılsamalar haftası denilebilecek enerjilere gebe zamanlardayız.

Her iki iyicil gezegeninde gölge enerjilerini fazlasıyla çalıştıracağı bir süreçten geçeceğiz. Jüpiter, yersiz iyimserlik, tembellik, genişleme ve yayılmayı; Neptün ise bulanıklığı ve yanılsamaları  arttırabilir. Gerçekçi olmayan beklentiler, tutulmayacak sözler, hatalı yargılar, bilgiyi çarpıtma, dedikodu, dolandırıcılıkla ilgili olaylara karşı dikkat!

Algı bulanıklığı, bazı zamanlarda durumu kendi gerçekliği içerisinde değil, görmek istediğimiz gibi değerlendirme riski taşır. Jüpiter ile Neptün arasındaki gerilim bu riski epey belirginleştirecek.

Değişken grup burçları: İkizler, Başak, Yay  ve Balık burçları ile bu burçlarda kişisel gezegeni olanlar ve gerilimli konfigürasyonlara sahip olanlar ekstra dikkat göstermeliler. Hukukla ilgili alanlar, yazım yayın işleri, bankacılık işleri, mali yatırımlarla ilgili alanlarda yanılgılı hallere açık olabilirsiniz. Önemli kararları en azından 20 Ocak sonrasına bırakır ve süreci bilgi toplayarak ya da araştırma yaparak geçirirseniz çok daha sağlam adımlar atmış olursunuz.

Kolay kazanç vaat eden işler konusunda da dikkatli olmakta fayda var.

Bu dönem karşılaştığımız şeylere önemle yaklaşmak, sezgilerimizi mantık yetimizle dengeleyerek değerlendirmek oldukça yararımıza olacaktır.

Süreç içinde çekileceğimiz tuzaklar şunlar olabilir:

Kaçış/bahane (olayın sorumluluğunu almama)

Aşırı merhamet ve iyimserlik

Fedakarlık eğilimi artışı

Tarafsızlığın ortadan kalkması yani yanlı düşünme

Zorluklarla baş etmekten kaçarak, kolay yolu seçme gibi tuzaklar, hayal kırıklığına uğrama, kullanılma, suistimal edilme riskini arttıran tuzaklardır.

Karşılaştığımız durumlar karşısında ayaklarımızı yere sağlam basmak, araştırma yapmak, gerçeği kabul etmek ve yapılması gerekeni yapmak adına adım atmak önceliğimiz olmalı. Duygularınızı ve sezgilerinizi mutlaka aklın süzgecinden geçirin. Söylenen her söze verilen her taahhüde güvenmeden önce kendi içinizde sorgulayın ”Bana bir şey olmaz!” demeyin derim.

Bir efsane vardır o geldi aklıma.:

Kimine göre eskiden yaşamış, kimine göre de tamamen hayal ürünü olan bir kuş varmış. Çöplüklerde gezer ve kemik yutarak hayatını devam ettirirmiş. Ancak bu kuş yutacağı kemiği sindirim sisteminin başlangıcı olan ağzına atmadan önce, sindirim sisteminin son çıkışına götürüp bir ölçermiş, “Acaba yutsam, sindirebilir miyim? çıkarabilir miyim?” diye. Ölçümüne göre yutar ya da vazgeçermiş.

Bazen en kötüsünü, işin başında hesaplamak ve buna göre hareket etmek, hayat kurtarıcı olabilir.

Beraberinde dedikodular, varsayımlar, yanılgılı değerlendirmeler, yanlı haberler konusunda dikkatli olun. Her türlü aşkınlıktan kaçınmak en azından önümüzdeki 10 günlük süreçte işimizi epey kolaylaştırabilir. Mars’ın pozisyonu ve Satürn’ün Neptün ile dengeleyici açısı destekleyici nitelikte.

Diğer taraftan spiritüel aldanmalar, kurban/kurtarıcı yanılsamalarına yatkınlığın, bazı kişilere sağlam dersler vermeye niyetli gibi görünüyor. Her sakallıyı dedeniz, her beyaz atlıyı prensiniz sanıp, idealleştirip yüceltmeyin derim.

Alerjiler, alerjik reaksiyonlarla ilgili sorunlar; misal, soğuk algınlığı ile alerjik reaksiyonların teşhisini ayırt etmede problemler ya da yanlış tedaviler de gündeme gelebilir.

Satürn ne diyor: SORUMLULUK AL

Jüpiter ne diyor: ARAŞTIR, AYIKLA, GERÇEĞİ BUL

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − eight =