Jüpiter Düz Hareketine Dönüyor

Müjdeee Jüpiter düzeliyor yazarak başlamak istedim analizime. 9 Mart’ta 23° üzerinden gerilemeye başlayan Jüpiter, dört aylık gerileme periyodunu 10 Temmuz 2018 akşamı tamamlayarak 13° üzerinde durağanlaştı. 13 Temmuz’da düz hareketine tekrar dönecek. 13 Temmuz’da hem Jüpiter ilerlemeye başlıyor, hem de Yengeç burcunda bir Güneş tutulması yaşanıyor.

Bireysel anlamda oldukça olumlu lakin ülke açısından çok olumlu görmediğim bir süreç başlıyor. Beklemede olan işlerde hareketlenme, ilerleme ve sonuca ulaşmak artık daha kolay olabilir. Jüpiter tutulumun yücelim yöneticisi konumunda. Ancak Jüpiter’in bulunduğu burcun yöneticisi retroda olduğundan ve iki yönetici çatışmalı olduğundan, 5 Eylül’e kadar dürtüsellikten kaçınmakta fayda var. 5 Eylül’e kadar daha çok karmik durumların sonlanması ile ilgili durumlara şahit olacağız. Yeni iş ve olaylarla ilgili ani kararlar vermeyin derim bu aşamada.

Jüpiter geri giderken beklemeli bir dönem yaşarken bir anlamda son altı aylık dönemi yeniden gözden geçirme şansına sahip olmuştuk. Dönüşüme kaldığımız yerden devam.Zira Jüpiter Pluto’nun evinde. Yaptığımız her etik olmayan eylem, bir şekilde dış dünyada olumsuz etki yaratacaktır.

  • Azıtmayalım
  • Hırsımızın oyuncağı olmayalım
  • Kin, nefret duygularıyla hareket etmeyelim
  • Değişime ayak diremeyelim

Uyanık olun, alıcı olun ve karşılaştığınız her şeyden bir şeyler öğrenmeye çalışın diyor Jüpiter ve asla çelme takarak ilerlemeye ya da kazanmaya meyletmeyin! Enerjimizi olayların yönünü değiştirmek için değil, kendimizi yenilemek için kullanalım. Bize yük olan, fayda getirmeyen davranış kalıplarından özgürleşmek için çalışalım.

Geçmişte yaşadığımız nahoş olaylar nedeniyle oluşan yaralarımız, evrensel bir dokunuşla iyileşecek. Belki de acıyan yaralarımızı, kendi ellerimizle iyileştirme gücü bulacağız. Jüpiter’in, Balık burcundaki Neptün ve Chiron ile ılımlı görünümleri, özellikle Satürn Akrep burcu seyri sırasında aldığımız yaralar üzerinde iyileştirici bir vazife görecek. Satürn Akrep süreci Ekim 2012 ile Eylül 2015 arasındaki zaman dilimini kapsıyor. O zaman neler yaşadık? Nelerden sıkıntı çektik ve nereden yara aldık? İşte Jüpiter Akrep süreci bu alanlarda, iyileşme, yenilenme ve yeni başlangıçlar taşıyacak hayatımıza.

Korkularımız, bağımlılıklarımız, komplekslerimiz, arzularımızdan özgürleşmek adına gerekli desteği düz hareketle tekrar verecek Cüpitercik bizlere. Bu nedenle, bilinçaltımızdaki negatif kayıtları daha kolay fark edip, daha kolay iyileşme imkanı sağlayacak çoğumuza. Akrep, dönüşüm demektir. Dönüşen kazanır, direnen kaybeder. Bu anlamda, özellikle sabit grup burçları olan Boğa, Aslan ve Kovalar bilhassa esnek olmalılar.

10 – 13 Ağustos arası ve 27 – 29 Ağustos arası iletişim, anlaşma ve kararlara dikkat. Zihinsel yönümüzün orantı hissini kaybedebileceği günler. Hatalı hükümler vermeye, bir şeylerin önemini abartmaya, olan biteni gözden kaçırmaya meyilli olabiliriz. Özellikle 10 – 13 Ağustos’ta karşılaştığınız yeni teklifler konusunda dikkatli olmanızı önerebilirim. İyice araştırmadan kesin kararlar vermemeniz yararınıza olur. Ayrıca bu dönem geçtiğimiz Aralık ayının 15 ve 25 ‘i arasında verilen kararların hatalı olup olmadığı ortaya çıkabilir. Başka bir deyişle o dönem verdiğimiz kararları sorgulayabiliriz.

Evet dönüşüm tüm hızıyla devam edecek. Bazen gergin, bazen sakin devam edecek. Ne olursa olsun, bu yaz tüm eylemleri sakin ve erdemli yapmaya çalışmakla mükellefiz.

Sevgilerimle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × four =