İkizler Burcu Venüs Retrosu ve 8 Yıllık Venüs Döngüsü Periyodunun Başlangıcı

”Ermişin ermişliği dağ başında inzivada değil, kaosun tam ortasındayken belli olur” derler.

Çok doğru bir cümle aslında. Eğer derin bakmayı becerebilirsek, bu cümlenin arkasında çok büyük bir sır vardır. Uyarıcı yokken herkes erdiğini, nirvanaya ulaştığını, galaksiler arası astral deneyim yaşayabilecek kıvama geldiğini düşünür. Yeterliyim… On numarayım… gibi gibi.. E birde kalabalığa gir bakalım. Kaos anında kendini kontrol edebiliyorsan, ezberlenmiş davranışla tepki vermeyi tercih etmiyorsan, ne olursa olsun merkezini koruyabiliyorsan işte o zaman sen olmaya başlamışsındır. Bunun bir sonu var mı? Elbette aldığımız nefes devam ettikçe bir varış noktası yok. Hayat devam ettikçe Ol’maya çalışırız.

Venüs gölge fazda. 13 Mayıs’ta retroya geçecek ve 25 Haziran’da tamamlanacak bu döngü.

Aşk, ilişkiler, ortaklıklar, haz, değerler, güzellik, işbirliklerini temsil eden bir gezegendir Venüs. Her ne kadar bu bahsettiğimiz temalarla ilişkilendirsek de Venüs’ün temel prensibi alma-verme dengesi üzerine kuruludur. Söz temsili ortaklıklarda ne alıyoruz ne veriyoruz. İşte bu denklemin sonucuna göre Venüs’ün geri dönemlerinde bir tahlil süreci yaşarız. Bu tahlil konuları ve bazı haritalara göre de hakedişler olarak, yaklaşık 8 yılda bir benzerlik gösteren konularla hayatımıza taşınır.

Venüs her 584 günde bir geriler. Bu yılki gerileme 13 Mayıs’ta 21° İkizler burcu üzerinde başlayarak ve 25 Haziran’da 5° üzerinde sonlanacak. Benim esas değinmek istediğim sadece retro süreci değil, Venüs Döngüsüne dikkat çekmek. Nedir bu Venüs Döngüsü dediğimiz?

Venüs döngüsü: gerileyen Venüs’le Güneş’in gökyüzünde her sekiz yılda bir aynı burçta kavuşum yapmasıdır. Döngü, Venüs’ün geri hareketinin ortalarında, Güneş’le yaptığı kavuşumla başlar. Her 584 günde bir, farklı burçlarda beş kez daha Güneş’le yeniden kavuşum yaptıktan sonra, ilk kavuşum noktasındaki burçta tekrar buluşmaları ile sona erer ki: bu hareket 8 yılda bir gerçekleşir.

Gezegenler gerilerken ne olur bunu ufak bir mantık hesabıyla anlatmaya çalışayım. Gezegenler gerilerken hayatımıza etki ettiği alan konularında aksaklıklar, beklemeler devreye girer. Düz pozisyondayken verdiğimiz hatalı hükümler, gerileme zamanında aksaklık olarak ortaya çıkar.

Evimizin pencerelerini döşettiğimiz malın kalitesi, yağmur mevsimi başlangıcıyla belli olur. İşçilikteki bir hatayı ya da kullanılan malzemenin kalitesini biz bu dönemde daha iyi fark ederiz.

Venüs gerilerken tepenize yıldırım düşmez korkmayın, sadece bazı şeyler sekteye uğrar ilerlemez, bazı şeylerse hayatınızdan çıkar. Bu dönem hayatınızdan çıkana razı olmanız yararınıza. Emin olun daha iyisi gelecektir.

Beraberinde düğümlerin eşlik ettiği alanda gerçekleştiğinden yarım kalmış işler, tamamlanmamış konuların tekrar gündeminize karmik olarak taşınabileceğini gösteriyor. Yani bu dönem karşılaştığınız şeyler ki bunlar çok iyi şeyler olmayabilir tamamen karmiktir.

Venüs bu pozisyondayken çıkar ilişkileri ile bağımlılık temalarıyla ilgili şok olaylar yaratır. Kandırma/kandırılma, dolandırıcılık, samimiyetsizlik, aldatılmalar getirebilir. Beraberinde finansal alışverişlerde dikkat! İnternet bankacılığı dolandırıcılıkları, borç vereyim derken suistimal getiren kavramlar taşınabilir. Paranıza pulunuza ve enerjinize sahip olmaya çalışın derim.

Karmik derken sekiz yıllık döngüde ne ekmişseniz bu dönem karşınızda bulacağınız da odur. Bu nedenle sık sık sekiz yılda yaptığınız şeyleri gözden geçirin.

-”E hocam ben bişey yapmadım ama dolandırıldım bu nasıl oluyor” diyenler oluyor böyle dönemlerde.

Acaba gerçekten öyle mi? Bir dön bak bakalım derim: kimi suistimal ettin? Uzun incelemeden sonra genelde bulunur bu dolandırılma hadisesine zemin hazırlayan karma. Yani 500 milyar galaksiyi evinde ağırlayan evrenin kimseyle derdi yoktur arkadaşlar.  Ha olsa bile sıra bize gelmez emin olun. İnsanın kendiyle derdi vardır. Bu nedenle de her eylemimizin bir sonucu var arkadaşlar.

Yeni işlere başlamak içinse pek uygun dönemler değildir retro zamanları. Bu daha çok yeniden düzenleme dönemidir. Bu, içe dönüş ve yeniden yapılandırma sürecidir. Bu nedenle retro zamanlarından korkmak yerine zamanı ve olanları onurlandırmanızı önerebilirim. Hem size iyi gelir bu, hem de sürece. Önümüzdeki retro sürecine çok güzel atıf yapan bir hikaye paylaşmak istiyorum.

Bir kuş soğuk bir kış gününde yiyecek bulmak için kanat çırpıp duruyormuş. Hava o kadar ayazmış ki minik kuş dayanamayıp karın üstüne düşmüş. 
Minik kuş çaresiz soğuk karın üstünde ölümü beklerken oradan geçen bir inek kuşun üstüne pislemiş.Kuş öyle bir sinirlenmiş ki kanatları donmamış olsa kalkıp ineği dövecek. 

Bide bakmış ki tezeğin sıcaklığı ile kanatları çözülmüş, yaşama geri dönmüş. Öyle bir sevinçle ötüyormuş ki oradan geçen bir kedi kuşun sesini duymuş ve tezeği eşeleyip kuşu tezekten çıkarmış. Kuş buna da çok sevinmiş tam kediye teşekkür edecekken KEDİ onu yemiş! 

Bu hikayeden çıkaracağımız 2 ana fikir var; 
1)Her üstüne pisleyeni düşmanın sanma! 
2)Seni her pislikten çıkaranı dostun sanma!

Bu kadar teknik teferruat yeter zannımca. Gelelim bu retroda neye bakmamız lazıma.

”İntikam intikam” naraları atan bir Venüs, tutulmalarla tetiklenen ve dikkat edilmediğinde pek hayırlı olmayacak olan bir sekiz yıllık periyot var. Enerjinize sahip olun arkadaşlar. İşin içinde Antares Aldebaran hattı var.

Bazı kişilerin düşüş, itibar kaybı yaşayacağı döngünün de başlangıcıdır bu zamanlar. Tıpkı ayağının altındaki halı birden çekilmişçesine yerle bir edecek bu döngünün başlangıç ayağı olan bu iki ayda:

-merkezinizden şaşmayın,

-kafanızın içindeki vesvese üreten merkeze kulaklarınızı tıkayın,

-intikam mintikam olaylarına hele hiç bulaşmayın yerle yeksan olursunuz benden söylemesi.

Mayıs ve Haziran aylarını ve bu aylarda yaptığınız doğru hareketleri de hatalı hareketleri de hiç unutmayacağınızı üstüne basa basa belirtmek isterim.

” Ne söylediğinize değil, ne yaptığınıza bakarak hareket edin” Mümkün mertebe sadelikten yana olmalıyız. Hayatın eğlencesi ile birlikte sorumlu birer birey olarak hareket etmeliyiz. Bunun için bazen kayıpları göze almalı, zehirli sarmaşıklarımıza tutunmayı bırakmalıyız. Nedir bu zehirli sarmaşıklar: içinize tüketen alışkanlıklar, davranışlar, inançlar ve kontrolsüzlüktür.

Ben bu anlamda en intikamcı pozisyonunu 6 – 11 Haziran arasında kalan günlerde aktifleşeceğini öngörüyorum. Antares/aldebaran hattı aktifleşecek. Kraliyet yıldızlarının bedelli çalıştığını unutmadan hareket etmekte fayda var. Venüs bu bölgeyi Nisan ayı ortalarında da aktifleştirmişti. Venüs yine intikamcı pozisyonda çalışmıştı. 15 –19 Nisan arasındaki sembolikler böyleydi maalesef.

Özünüz temizse korkmayın, zaten bu vibrasyona isteseniz de giremezsiniz. Ama yine de temkinli hareket etmeye çalışın derim. Az önceki hikayede değindiğim gibi Her üstünüze pisleyeni düşmanınız sanmayın… Sizi her pislikten çıkaranı dostunuz sanmayın!

Bu günleri mümkün mertebe zihninizin sınırlı algısından özgürleşmek amaçlı çalışmalar için kullanın ve kimseyle savaşa girmeyin, her söze itibar etmeyin, iyi niyetli olun ama karşınızdakinin iyi niyetinden emin olmadan peşin peşin güvenmeyin. Nasıl anlayacağım diyenlere en kolay tespit yolu ‘’söylediği ile yaptığı aynı mı bir bak derim’’ Eğer uyuşmazlık varsa derhal o ortamdan daha güvenli bir yere intikal etmek yararınıza olacaktır.

– Venüs’ü düz pozisyonda olanlar bu süreçte, keskin başlangıç ya da bitiş kararı vermemeye gayret göstersinler

– Kendi çıkarlarınız yerine uyum odaklı davranışlar geliştirin. Uyuma uyumla karşılık vermeyen ortamlarda kalmak zorunda değilsiniz unutmayın. Eğer devam ederseniz kurban pozisyonuna düşürürsünüz kendinizi.

– Kendi iradeniz dışında gelişen kopuşlara, bitişlere direnmeyin. Bu dönem hayatınızdan çıkanlar size yararı olmadığı ve gelişimize destek vermediği için çıkıyordur unutmayın.

– Davranışlarınızla söylemlerinizi birlemeye çalışın.

– Son sekiz senedir nelere ulaşabildiğinize ve çok istemenize rağmen nelere ulaşamadığınıza, yaratamadığınıza ve nedenlerine odaklanmaya çalışın.

– Gerektiği yerde verdiğiniz hatalı hükümlerinizi, yanlış davranışlarımızı fark etmeye çalışın

– Dilinizden çıkanla, yaptıklarımız arasındaki farkı ki bu bu dönemde daha belirgin ortaya çıkacaktır: bunu fark etmeye çalışın.

– 8 yıl önce neredeydik, şimdi neredeyiz ve en önemlisi o günden bu güne neyden memnuniyet duyduk buna bakalım. Eğer tekrarlayan durumlar varsa aman dikkat! Bir yerde tıkanıyorsunuz ve öğrenmediğiniz bir şey var. Daha da önemli olanı aynı dersten sınava çekiliyorsunuz unutmayın. O öğrenemediğiniz her neyse, onu öğrenmek adına kolları sıvayın.

Haziran sonuna kadar karşılaştığınız erkek/kadını hayatınızın aşkı olarak ya da sunulan bir imkanı hayatınızın en prestijli işi olarak değerlendirmekte acele etmeyin derim. Hangi pisliği temizletmek için oraya oturtulduğunuzu, nelerle karşılaşabileceğinizi bilemeyebilirsiniz ;)

Dürtülere arada bir dur çekmek bu süre içinde oldukça yararlı olmakla birlikte, dürtülerinin kontrol etmeyi beceremeyenlere sağlam dersler vermeye niyetli Evren. Aman diyeyim yan basmayın ;)

Sadece gönül gözünüz değil, akıl ve mantık melekeleriniz de açık olsun. Malum önümüzde Venüs retrosu var. Ortaklıklar ilişkiler açısından gökyüzü pür’u pak değil unutmayın ;) Tadından yenmez zannettiğiniz şey ağulu bir acıya dönüşmesin sonra.

Venüs İkizler’de Retro pozisyonda intikam enerjisiyle birlikte ciddiyetsizlik ve samimiyetsizlik vibrasyonu üretir.  Gerileme süreci başladığında tepemize yıldırım düşmez, sadece algımız bulanıklaşır ya da çarpıklaşır ve bu bulanıklaşma, eğilim, içgüdü ve dürtülerimize daha kolay teslim olmamıza sebebiyet verir. Hal böyle olunca, karşılaştığımız durumlar karşısında hatalı çıkarımlarda bulunmak da oldukça kolaylaşacaktır. İşte tam da bu anlarda insanlar A ya da B şeklinde birilerinden beslenmeye başlar. Enerji vampirlerine dikkat!

Gerileme döneminde çok önemli başlangıçlar yapmamalı, önemli işleri işte bu yüzden ertelemeliyiz.

Haritasında Venüs’ü retro olan azınlık grup bu dönem daha avantajlı koşullarla karşılaşabilir. Ancak o durumda dahi dikkatli, farkındalıklı hareket etmek en iyisi.

Estetik amaçlı operasyonlar, lüks tüketim malları, dekorasyon gibi alanlarda sıkıntılar çıkabilir. Finansal kazançlarda kısıtlanmalar oluşabilir, beklenilen ödemenin yapılmaması gibi… Aşırı harcamalardan kaçınmanızı öneririm. Mümkün olduğunca SADE YAŞAMAK her alanda yarar getirebilir.

Bu bir tırtıldan kelebeğe dönüşme evresidir. Ve evrim hiç bir zaman öylesine ve sancısız gerçekleşmez….

Yarın da tutulmalarla ilgili yeni bir video planlıyorum. Orada da Venüs retrosuna ilişkin bahsedeceğim şeyler olacak…

Haziran 2012’de başlayan pentagram kapanıyor ve yeni bir 8 yıllık yeni dönem başlıyor. Sembolikler, geride kalan 8 yılın 2012 ile 2016 yıllarında kalan süreç içerisinde yaşanmışlıklarınızla ilgili eş zamanlılıklar getirebileceğini gösteriyor. Hasarlarınızı iyileştirmeye odaklanmak, korkularınızla ilgili destekler almak yeni başlayan periyodun şekillenmesinde belirleyici olacak.

o dönem içerisinde alınmış travmaları hatırlatacak olaylar, geri dönüşler olabilir. Kendinizi iyileştirecek tek kişi sizsiniz. Yok sayıp güçlüyü oynamak yerine yaralarınızı sarmaya özen gösterin derim.

Esen Kalın

“İkizler Burcu Venüs Retrosu ve 8 Yıllık Venüs Döngüsü Periyodunun Başlangıcı” üzerine bir düşünce

  1. Merhaba, yazınız bayağı iyiymiş. Hem çok güzel çıkarımlar yapmışsınız, hem de çok güzel ifade etmişsiniz. Kişisel ölçekte değerlendirdiğimde takdir ettim. Şahsen ben kendimi büyük oranda Vikings’teki Rollo’nun The Seer’la yaptığı konuşmada ağabeyi Ragnar’ın her şeye, şehri Kattegat’a, Lagertha’ya, bir oğla, şana şöhrete, kendisinin sahip olmak isteyip olamadığı her şeye sahip olduğunu, kendisinin yapmak isteyip yapamadığı her şeyi onun yaptığını, kendisini sevdiğini, onun kardeşi olduğunu ama neden hala bu kadar öfkeli olduğunu sorup, “Çünkü ben faydasızım, umutsuzum, başarısızlığa uğramış hırslarla ve aşklarla içim delinmiş, hiçbir şey hayatıma gelip giremez şimdi” diye kendi kendini ifade ettiği noktada hissediyorum kendimi. The Seer burada gülmeye başlıyor. Ayı bir prensesle evlenecek, ve sen de seremonide bulunacaksın, diyor. Rollo’nun lakabı bir berserker olduğundan Ayı’dır. Ve tarihte efsanevi Fransız prensesi Gisela’yla evlenip taç giymiş, çocukları nesillerce Avrupa’ya hüküm sürmüş bir düktür. Umarım hayatımızda güzel şeyler olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 4 =