Güneş Pluto Karesi/Sınır İhlalleriyle İlgili Farkındalıklar

Terazi burcundaki Güneş, Oğlak burcundaki Pluto ile kare açısını bugün keskinleştiriyor. Sınır ihlalleri, manipülasyon, kontrol altına alma çabaları, güç savaşları, yanlış güç kullanımları, takıntı, kaba davranışlar, otorite sorunlarına gebe bir gün.

Her birimiz belli bir potansiyelle geliriz dünyaya ve o potansiyellerle birlikte irademizi kullanma biçimimiz KADER’İ  oluşturur bu nettir! Potansiyeller üzerinde bireysel olarak pek hükmümüz yokken, İrade tamamen kontrolümüze verilmiştir. 

Potansiyel, ilahi Planın bir parçasıdır! İrade bireyin kimliğinin bir parçasıdır! 

Sorumluluk duygusu, yani eylemini ve eyleminden doğan sonuçları kabullenme gerekliliği en çok tıkandığımız nokta. Kimi zaman iyi niyetle yaptığımız şeylerin sonuçları geri tepebiliyor. Geri tepen sonuçla karşılaştığımız durumlarda, geriye çekilip, geri tepmenin nedenlerini objektif bir şekilde değerlendirebiliyor ya da olayın genel bir muhasebesini yapabiliyor muyuz? Yaşadığımız her an, karşılaştığımız her durumda bu uygulamayı yapabilmek, her şeyden önce bir sonraki anı dava güvenli, daha doğru adımlar atarak, bilgelikle geçmemizi sağlar.

Eğer neden sonuç ilişkisi kuramıyor, sonuçları kabul edemiyorsak da durumları daha çok zorlarız. Çünkü tek amacımız istediğimiz sonucu yaratmak olur. Ne var ki herkes istediği her şeye kavuşamaz, kavuşsa da tadını çıkaramaz. Evrenin kendine has bir işleyişi var.

Hepimiz bir şeyler istiyoruz hayattan. İstediklerimiz farklılık gösterse de, bir şekilde talepkâr olduğumuz doğrudur. Kimi ev ister, kimi araba, kimi başarılı olmak, kimi çok sevilmek, liste böyle uzar gider. İsteklerimize ulaşıp ulaşamadığımızı, genelde ona ulaşmak için gidilmesi gereken yollardan gidip gitmediğimiz belirler. Her sonucun zorlu bir yol hikayesi vardır. Bu sözümden bir şeye ulaşmanın çok zor olduğu sonucu çıkarılmasın lütfen. Benim esas değinmek istediğim, Ağaç isteyen tohum eker sözünün altını çizmek . Eğer meyve istiyorsanız, paranız varsa, ücretini öder alırsınız. Ancak meyve bahçesi istiyorsanız, tohum ekmeniz gerekli. Ya da ücretini verip hazır meyveli bir bahçeyi satın almışsanız, sürekliliği sağlamak adına o bahçeye bakmanız, onunla ilgilenmeniz gerekli. Ben ilgilenmek istemiyorum ama yine de meyve versin diyorsak o iş biraz zor.

Eğer bilgili olmak istiyorsan, kitap okuyacaksın, araştıracaksın ve bu yaşamının yadsıyamayacağın bir parçası olacak. Eğer kısa yoldan gitmeye meyledersen belki bir dönem bilgili gibi görünür ve itibar toplarsın ancak devamı gelmediği için eninde sonunda takke düşecektir. Bu süre bir yılda olabilir, bir gün de, beş yıl da… Sonuçta gerçek er geç ortaya çıkacaktır.

Bugün ki Güneş Pluto karesi, hazır olmadığımız sonuçlar ya da pek kabullenemeyeceğimiz olayları gündeme getirebilir. Bu noktada sonuçları karşılama şeklimiz de yarının bize getirecekleri üzerinde oldukça belirleyici olacak.

Önümüzde iki seçenek var

  • Karşılaştığımız şeylerle ilgili kendi içimizde muhasebemizi yapıp, varsa bir başarısızlık, bu başarısızlığa neden olan davranışlarımızı fark edip üzerinde çalışmak. Yani şapkayı masaya koyup kendimizle yüzleşmek
  • Ya da istediğimiz sonucu yaratmak için her yolu denemek.

Şapkayı önüne koymayı seçenler açısından, yarın çok daha olumlu şeyler getirebilir. Ancak isteklerine ulaşmak için her yolu deneyenler açısından durum o kadar parlak olmayacaktır. Pluto belki bir an istediğinizi verebilir ama öte yandan bir süre sonra bedelini ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ne zaman? Bugün, yarın, bir ay sonra ya da beş yıl sonra. Önünde sonunda hesaplaşmasını yapar Evren.

Bu nedenle bugün ve takip eden üç günlük süreçte durumları, insanları zorlamayın. İsteklerinizi elde etme konusunda takıntılarınızdan özgürleşmeye çalışın. İnsanların sınırlarına saygı duyun, ne kendinizi ne de çevrenizdeki insanları zorlamayın. Üzerinize vazife olmayan konularda, baş rol oyuncusu kesilmeyin. İnsanların zaaflarından faydalanmayın. İnsanların korkularını kullanmayın. Dürüst olun kendinize ve çevrenize! Hepimiz hatalar yapabiliyoruz. Eğer yapmışsanız bir hata, bu hatayı meşrulaştırmak için oyun çevirmek yerine ”evet bunu yapmıştım” deme bilgeliğini gösterin. Dün yaptığınız hatayı düzeltemezsiniz belki ama, yarını doğru değerler üzerine inşaa etmeye başlarsınız.

Bir şeyler olmuyorsa ”demek ki şimdi zamanı değil” demek gerekli böyle zamanlarda. Tatlı dille ya da kabalıkla, ”ben istediğimi elde ederim demek” ateşin üzerine benzin dökmek olur şimdi. O ateş de döner dolaşır 8 yıllık döngüde seni yakar.

Dürüst olalım, erdemli olalım, istediğimiz sonuçları alamadığımızda durumu kabullenelim, insanlardan faydalanmayalım, insanları zora koşmayalım, hele hele intikam duygularına kendimizi kaptırmayalım. İnsan olma yolunda, insanlık neyi gerektiriyorsa o yoldan gitmeyi tercih edelim. İşte o zaman Pluto’yu dengeli çalıştırmış olabiliriz.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × four =