Eylül 2015 Genel Etkileri

Yine geldi çattı Akşam kızıllığına yol alma mevsimi!

Her Eylül’de Alpay’ın Eylül’de Gel şarkısı gelir aklıma.

Sanırım genel olarak hasat mevsiminin başlangıcına denk gelmesidir Eylül’ü eylül yapan :) Çiftçi çalışır çabalar, derer, çatar, toplar ve emeğinin karşılığını bu ayda alır. Bazen bereket, bazen kıtlıktır sofraya konan. Ama hep şükür ve teslimiyet vardır çoğa da aza da… Çünkü gerçek bir çiftçi, hiçbir hayıflanma ya da vahlamanın hasadın niteliğini değiştiremeyeceğini bilir.Bu nedenle, kıtlıksada şükür konur sofraya, bolluksada…. Siz hiç zamanı geri alabilen ve sonucu, başa dönerek düzeltebilen bir çiftçi gördünüz mü? Göremezsiniz :)

Çiftçi, hasadın sonucundan, ürünün rekoltesini ve verimini etkileyen faktörleri tespit eder. Dışsal faktörler yağış kuraklık vb.dir. Buna elbette bir şey yapamaz. Diğer uygulama hatalarını (diğer bir deyişle içsel faktörleri) tespit eder ve bu uygulama hatalarını bir sonraki hasat için telafiye başlar.O üzerine düşeni yapar, gerisi mevsimlere kalmıştır artık. Ve bu döngü böyle sürer gider.Eylül ayı hepimiz için çok önemli bir ay. Uzun süredir herkes yoruldu hem bireysel olarak hem toplumsal olarak. Bu ayla birlikte hayatınızda kah istediğimiz, kah istemediğimiz bir çok şeyin Eylül’le birlikte değişime gideceğini söyleyebilirim. Tutulmalar çok güçlü olarak, hepimizin nasibine düşen kadar etkileyecek bizleri.

Venüs gerilemesi devam ederken aya başlangıç yaptık. 6 Eylül’de Venüs geri hareketini tamamlayacak ve ilişkiler, haz, değer, mutluluk ve finansal kazançlar üzerindeki baskı yavaş yavaş kalkacak.  Her ne kadar 6 Eylül’de geri hareketi sonlanacak olsa da gölge dönem dahil 12 Eylül itibariyle hayatınızın akışındaki rahatlamaları fark edebilirsiniz. Geride bırakacağımız bu 45 günlük süreci değerlendirebilme şeklimize göre 23 Eylül ve 24 Eylül civarı hayatımızda olumlu yeni başlangıçlar yapabileceğiz. Süreci değerlendirmesi gerektiği gibi değerlendirmeyenlerimizse yine bu dönem telafiye girişmek zorunda kalabilirler.

Venüs retro süreci bittikten sonra 17 Eylül itibariyle Merkür’de geri salınmaya başlıyor. 3 gün öncesinden gölge dönem başlıyor unutmayın. Merkür’ü haritasında düz pozisyonda olanlar 14 Eylül itibariyle yeni bir şeylere başlangıç yapmak (anlaşma-alışveris-elektronik cihaz-iletişimle ilgili konular) yerine eskiden gelen konuları tamamlanmaya odaklanabilirler. Merkür’ü hartasında zaten geri olanlarsa istedikleri gibi yeni girişimlerde bulunabilirler. Merkür gerilemesi ile ilgili ayrı bir yazı hazırlıyorum. Bu yazı Merkür gerilemesinde, haritasında Merkür’ü gerileyenlerin süreci nasıl değerlendirmeleri gerektiği ile ilgili olacak.

Merkür gerilemesinin bitiş tarihi ise 6 Ekim’i bulacak. Bu da Eylül ayını zorlayan gök hareketlerinden biri :)

13 Eylül 2015 TS ile 09:55 civarı Başak Burcunun 20 deceresinde Kısmi Güneş Tutulması gerçekleşecek. Tutulma Pluton’dan 7 derece farkla da olsa destek alıyor. Pluton’dan aldığı destek, yaşamımızda oluşabilecek ani olayların bizi daha iyi bir sürece götüreceğinin göstergesidir.

Tutulmada zorlanacaklar

8-15 Mart arası doğumlu Balıklar

8-15 Haziran arası doğumlu ikizler

10-17 Aralık arası doğumlu Yaylar

Tutulmada en çok fayda görecekler

9-16 Eylül arası doğumlu Başaklar

8-14 Mayıs arası doğumlu Boğalar

4-15 Ocak arası doğumlu Oğlaklar

Tutulmada normal fayda görecekler

11-15 Temmuz arası doğumlu Yengeçler

11-15 Kasım arası doğumlu Akrepler

28 Eylül 2015 TS ile 05:42 civarı Koç burcunun 4 derecesinde Tam Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma da Satürn’den destek aldığından, çabalarımızın sonuçlarını alabileceğimizi ve emeklerimizin karşılığıyla ödüllendirileceğimizi rahatlıkla söyleyebilirim.

Tutulmada zorlanacaklar

25 Eylül-1 Ekim arası doğumlu Terazi burçları

23-29 Aralık arası doğumlu Oğlak burçları

23-29 Haziran arası doğumlu Yengeç burçları

Tutulmada en çok fayda görecekler

22-28 Mart arası doğumlu Koç burçları

24-31 Temmuz arası doğumlu Aslan burçları

24-30 Kasım arası doğumlu Yay burçları

Tutulmada normal fayda görecekler

23-29 Mayıs arası doğumlu İkizler burçları

23-28 Ocak arası doğumlu Kova burçları

Bana tutulmalarla ilgili bireysel yorum sormayın lütfen, zira ne elektronik posta, ne mesaj, ne de sorulara yetişebiliyorum :)  Bireysel haritalarınızı detaylı incelemeden cevap veremem mümkün değil. Tutulma yorumu bile epey emek gerektiren bir şey. 10 dk bakıp kaba taslak bir şey söyleyemiyoruz. Arzu ederseniz, seans alabilirsiniz. İletişim için Facebook sayfamız ve web-sayfamızda telefon numarası ve elektronik posta adresi mevcuttur. Öperim hepinizi, sevgilerimle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 − 1 =