Eylül 2013 Transit Etkileri

Titiz, iyiliksever, hizmetkar, detaycı,kuralcı yanlarıyla hayatı kolaylaştırırken, hastalık hastası, eleştirel, hiç birşeyi beğenmeyen, aceleci ve kontrolcü yanlarıyla hayatı kendine de başkalarına da zehir etme hususunda kendi canından bile bezdirecek azme sahip başka bir burç yoktur :) Söz konusu Başak olunca kurallar olmazsa olmaz…

Denge yasası gereği her burç zıt eksenindeki burçla yakından ilintilidir. Başak kuralcı bir o kadar da titiz, formlara sevdalı iken, Balıkta o denli vurdumduymaz, hayla huyla pek alakası olmayan bir tavırdadır. Bu nedenledir ki, Başak – Balık evlilikleri sıklıkla görülür. Tüm tepe tüyleri ayağa kalkmış bir şekilde, temizlediği evin anında savaş alanına dönmesine çemkiren ve çemkirmeye meyyal yapıda olan Başak hatunun karşısında, tüm çemkirmelerine sırıtarak ve göbeğini kaşıyarak bazen de bırak dağınık kalsın modunda boş gözlerle bakaraktan cevap veren BEZGİN BEKİR RUHLU bir Balık erkeeee illaki gelir :) Çünkü merkezden kaçmıştır Başak hatunu, formlara takarken merkezin dışına kaymaya başlamıştır. Hal böyle olunca, devreye bir Merkezcil kuvvetin girmesi elzem olmuştur ki, merkezden kaçan kuvveti tutup, yön vererek tekrar merkeze çeksin. Uzun lafın kısası, çemkireceğinize, sizi çemkirttiren şeylerde ne kadar merkezden kaçtığınıza bakın ;)Merkezkaç Kuvveti: Bir kütle, dairesel bir yörünge üstünde hareket ettiğinde, merkezkaç ve merkezcil kuvvetler ortaya çıkar. Bir ipin ucuna bağlanan taş, bir eksen çevresinde döndürülürse, Yörüngeye teğet doğrultuda fırlayıp kaçmaya çalışır. Taşı sürekli olarak yörünge dışına çıkmaya zorlayan bu kuvvete “Merkezkaç kuvveti” denir. Taşın merkezkaç kuvvet etkisinde kalıp uzaklaşmasını önleyen ve onu yörüngede tutan kuvvete ise “Merkezcil kuvvet” denir. Merkezkaç ve Merkezcil kuvvetlerin şiddetleri aynı, yönleri terstir ve her zaman ikisi birlikte bulunur.

Başaklar ve bireysel haritasında Başak/Balık ekseninde gezegen yerleşimi olanlar için önemli bir ay. Kontrolcülüğünüz had safhaya varabilir, en iyisini ben yaparımcılığınız ayağınıza türlü işler dolayabilir. Hizmet etme duygunuz tavan yaparkene, hizmet ettiğiniz şey elinizde paçavraya dönebilir benden söylemesi. Her zaman her şeyin en iyisini sizin yaptığınız göreceli bir kavram olabilir. Herşeyi ben yapmak zorunda kalıyorum, bak görüyormusun onun tembelliğinden ben böyleyimciliğiniz ya da böyle olmalıcığınızın ceremesini çekebilirsiniz. Eh birazcık bunlara dikkat etme zamanı. Formlara takılmayın, hele ki kanun bellediğiniz kendi formlarınıza. Birşeye de illa kendi istediğim formda şekil vereceğim diye debelenmeyiniz zira önemli olan verdiğiniz şekil değil, iş görürlük derecesi olabilir. Mars Aslan burcuna girince, insan herşeyin en doğrusunu bir tek kendinin yapabileceği, elini eteğini çekince herşeyin raydan çıkacağı ilüzyonuna kaptırmaya pek bir sevdalı olur kendini :) Tikkat! Eylül ayı bu nedenle enteresan ve dönüşüme açık bir ay.

5 Eylül günü oluşacak Yeni Ay en çok bildiklerinizle ilgili yeni yönler oluşturmak için uygun bir zaman. Planların istendiği gibi sonuç vermemesi yeni yol arayışına sokabilir bazılarını.

15 Eylül  Mars Uranüs trinesi ile özellikle Ateş gruplarında enerjilerde önemli ölçüde artış, grup çalışmalarına yatkınlık.

Gezegen geçişleri ve önemli gezegen hareketleri aşağıdadır. Keyifli mutlu bir ay dilerim. Öperim hepinizi… Sevgilerimle…

5 Eylül 2013 Başak burcunda Yeniay

9 Eylül 2013 Merkür Terazi burcu geçişi

11 Eylül 2013 Venüs Akrep burcu geçişi

19 Eylül 2013 Balık/Başak aksında Dolunay

20 Eylül 2013 Pluto Oğlak burcunda düz seyrine geçişi

22 Eylül 2013 Güneş Terazi burcu geçişi

29 Eylül 2013 Merkür Akrep burcu geçişi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 2 =