Etiket arşivi: venüs jüpiter karşıt

Venüs Jüpiter Karşıtlığı/Açgözlülükle İlgili Sınavlar

Tolstoy, “İnsan Ne İle Yaşar” ismini verdiği kitabında, çiftçi Pahom’un ilginç, bir o kadar da ders alınacak öyküsünü kaleme almıştır:

Sıradan, kendi halinde bir çiftçi olan Pahom, daha zengin bir hayatın hayalini kurmaktadır. Uzak bir yerlerde cömert bir reisin karşılıksız toprak verdiğini duyunca, daha çok toprak elde etmek için reise gidip talebini iletir.

Gerçekten de Reis herkese istediği kadar toprak veren cömert biridir. Pahom’a “Sabah güneşin doğuşundan batışına kadar kat ettiğin bütün yerler senin fakat güneş batmadan yeniden başladığın yere dönmen gerek.” der ve ekler:
“Yoksa bütün hakkını kaybedersin.”
Venüs Jüpiter Karşıtlığı/Açgözlülükle İlgili Sınavlar yazısına devam et

3 aralık 2013 Yay Burcunda Yeni Ay

3 Aralık 2013 Salı gecesi Ts ile yaklaşık olarak 02:23 civarı Yay burcunun 10 derecesinde bir yeni ay gerçekleşecek. Ankara merkezli anın haritasında Terazi burcu 16 derece yükselmekte, Koç burcu 16 derecede alçalmakta. Güneş ve Ay Yay burcunda, güvenceyi ve güvenceli olana eğilimi temsil eden ikinci eve yerleşmiş ve onikinci ev ile bilinçaltında kemikleşmiş her türlü düşünce, inanç, kalıp ve eğilimlerin form bulduğu hizmet evi olan 6. evde, Koç burcundaki Uranüs ile trine açı oluşturmuş. Halen Yengeç burcunda transitini sürdürmekte olan Jüpiter, Oğlak burcundaki Venüs’le karşıt açı oluşturarak Yeni Ay anında dikkatleri üzerine çekiyor. 3 aralık 2013 Yay Burcunda Yeni Ay yazısına devam et